Ryba psuje się od głowy. Zła władza to bandyctwo na ulicach i zagrożenie dla obywateli.

PHILADELPHIA (WPVI) — Policja prowadzi dochodzenie po tym, jak środę w w Północnej Filadelfii zastrzelony został niedoszły autor napadu.

Podejrzany mężczyzna wyciągnął broń i próbował obrabować sklep na 1400 block of Master Street około godziny 12:30. Wtedy jeden z klientów, który miał licencję na noszenie broni, postrzelił podejrzanego dwa razy w brzuch. Podejrzany zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Nie jest to pierwsze w tym roku użycie broni w samoobronie, które zakończyło się obrażeniami lub zejściem śmiertelnym uzbrojonego napastnika.

W zeszłym tygodniu kierownik sklepu w Dollar General w Filadelfii Północnej zastrzelił podejrzanego, który przeprowadzał próbę napadu.

Policja twierdzi, że podejrzany miał przy sobie przedmiot przypominający broń, który jak się okazało nie był bronią. Kierownik, który posiadał licencję na noszenie broni, strzelił podejrzanemu w głowę.

W lutym klient sklepu z artykułami dla palaczy musiał podjąć walkę z uzbrojonym podejrzanym, który próbował go obrabować. Ofiara odebrała podejrzanemu broń, po czym śmiertelnie go postrzeliła.

Pod koniec stycznia w Kensington, podejrzany o próbę kradzieży samochodu został sześciokrotnie postrzelony po tym jak doszło do konfrontacji pomiędzy nim a dostawcą pizzy posiadającym licencję na noszenie broni.

Zespół dziennikarski Action News Data Journalism stwierdził znaczny wzrost liczby przypadków defensywnego użycia broni palnej.

W ciągu zaledwie trzech pierwszych miesięcy tego roku, w wyniku użycia broni zastrzelono więcej osób niż w każdym pełnym roku na przestrzeni trzech ostatnich lat.

Jeśli liczba przypadków użycia broni w samoobronie utrzyma się na tym samym poziomie do końca obecnego roku, to Filadelfia prawdopodobnie zanotuje ponad pięciokrotny wzrost liczby takich incydentów w stosunku do roku ubiegłego.

Annie McCormick (6abc.com)

tłumaczył MR