Niemcy chcą aby Ukraina przegrała wojnę – mer Kijowa Kliczko: potrzebujemy ciężkiej broni z Niemiec – Niemcy nic nie robią

2022-04-18 18:08 (PAP) Ukraina/ Mer Kliczko: potrzebujemy ciężkiej broni z Niemiec, każde opóźnienie kosztuje ludzkie życie

„Potrzebujemy ciężkiej broni z Niemiec jak najszybciej. Każde opóźnienie kosztuje ludzkie życie. To powinno być jasne dla wszystkich!” – powiedział w poniedziałek mer Kijowa Witalij Kliczko w rozmowie z portalem BILD.

Kliczko skrytykował rząd niemiecki, który wciąż nie podjął decyzji w sprawie dostaw broni dla Ukrainy. Jego zdaniem prowadzenie debat w tej sprawie powoduje, że cierpią Ukraińcy. „Każde opóźnienie dostaw broni kosztuje ludzkie życie” – podkreślił Kliczko.

W rozmowie z BILD nie wykluczył, że Putin może również użyć taktycznej broni jądrowej.

Ponadto Kliczko ponownie ostrzegł, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by ludność cywilna mogła powrócić do Kijowa. „Kijów nie jest jeszcze bezpieczny, doświadczyliśmy tego wczoraj, podczas ataku rakietowego” – podkreślił.

O szybkie dostarczenie broni na Ukrainę zaapelowała do państw UE szefowa KE Ursula von der Leyen. “Wszystkie państwa członkowskie, które mogą, powinny to zrobić szybko, bo tylko wtedy Ukraina będzie mogła przetrwać w ciężkiej walce obronnej z Rosją” – powiedziała von der Leyen w niedzielę na łamach “Bild am Sonntag”. (PAP)

Ruscy zostali zatrzymani, a teraz potrzebna jest technika wojskowa aby ich pokonać. Kto nie chce dać Ukraińcom broni, ten chce aby przegrali w tej wojnie. Nie ma czarów. Nie słowa są ważne, a czyny. Ukraińcy to doskonale wiedzą. My powinniśmy patrząc na ich sytuację wyciągać wnioski.

Jak ktoś życzy ci zwycięstwa, zapewnia bezpieczeństwo, a nie chcę ci dać do ręki urządzeń niezbędnych do walki z napastnikiem lub wrogiem, w istocie chce twojej klęski. To mechanizm prawdziwy gdy dochodzi do starcia pomiędzy państwami, ale i prawdziwy w sytuacji zagrożenia na ulicy. Gdy ktoś zapewnia, że dba o nasze bezpieczeństwo, ale nie chce abyś mógł dysponować bronią, ten chce abyś w razie ewentualne starcia z napastnikiem był ofiarą.

Wcale nie musi być głosu sprzeciwu, wystarczy milczenie lub obojętność. Nawet mogą być piękne słowa, ale gdy nie ma faktów znaczy to, że słowa nie są prawdą. Na przykładzie Ukrainy powinniśmy bardzo szybko nauczyć się czytać z faktów, a nie wierzyć w barwne słowa polityków. Słowom można nadać dowolny kształt, to fakty pokazują jaka jest rzeczywistość.