Pocztówki z Szanghaju (dla tych którzy wolą kino zamiast biblioteki).

Ostatnio dane mi było usłyszeć opinię na temat najkrwawszego obecnie reżimu na świecie, czyli Chin pod rządami KPCh. Padły tam stwierdzenia :

  • Chiny to kraj kapitalistyczny.
  • Każdy tam może robić co chce.
  • Jest swoboda działalności gospodarczej.
  • Ludzie są szczęśliwi i mają IPhony.

No cóż, każdy ma prawo do swojego zdania…

Poniżej kilka materiałów wideo, nagranych przez filmowców-amatorów, pokazujących realia życia w zamkniętym od kilku tygodni Szanghaju:

Nr 1: Zamknięci w domach siłą (czasem z drzwiami zaspawanymi od zewnątrz) mieszkańcy w desperacji wydzierają się w nocy błagając o pomoc.

Nr 2: Głodujący ludzie wychodzą na ulicę w proteście przeciwko akcji “Zero-Covid”.

Nr 3: Służby w sposób kinetyczny namawiają starców i kobiety aby przekonali się do państwowej polityki dotyczącej wirusa.

Nr 4: Mieszkańcy są najpierw dyscyplinowani a potem transportowani do obozów koncentracyjnych dla zarażonych wirusem.

Nr 5: Chińska rodzina jest w charakterystyczny dla komuchów sposób przekonywana do opuszczenia lokalu i udania się na covidowe wakacje w obozie.

Nr 6: Indyjski program informacyjny poświęcony temu, jak ludzie w Chinach są pacyfikowani w imię jedynie słusznej linii partii.

Takich materiałów jest w sieci więcej, wątpliwe żeby to wszystko były po prostu fejki. No cóż, nie ma tam uśmiechniętych ludzi spacerujących kolorowymi ulicami Pekinu z telefonami na których widnieje logo z nadgryzionym jabłkiem. Tam gdzie rządzą komuniści generalnie nie ma uśmiechniętych ludzi. Póki co każdy może sobie wierzyć w tą wersję prawdy która mu pasuje. Jednak jeśli świat nie zrozumie z czym ma do czynienia, to przyjdzie moment, że wiara w narzuconą odgórnie prawdę będzie przymusowa.

MR