Z cyklu broń ratuje życie: Historia książkowa, pan chce napaść na panią, pani wyciąga pistolet, pan robi “w tył zwrot” i ucieka.

ST. JOSEPH COUNTY (Indiana) – Jak wynika z akt sądowych, mężczyzna, który wymierzył broń w kobietę żądając pieniędzy, uciekł, gdy ta wyciągnęła własną broń. Grozi mu teraz zarzut próby zastraszenia.

25 kwietnia policja w South Bend przybyła na róg 27 ulicy i Mishawaka Avenue, gdyż otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie celującym do kobiety z pistoletu.

Ofiara powiedziała policji, że mężczyzna, zidentyfikowany później jako Garland Adams, podszedł do niej i zażądał pieniędzy. Kiedy odmówiła wyciągnął pistolet i wycelował go jej w twarz – czytamy w oświadczeniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

W tej sytuacji kobieta cofnęła się i wyciągnęła z torebki swój osobisty różowy pistolet.

Mężczyzna uciekł na rowerze.

Świadkami zdarzenia były dwie osoby znajdujące się na pobliskiej stacji benzynowej.

Funkcjonariusze szukali podejrzanego, i znaleźli Adamsa na rogu 36th Street i Mishawaka. Policja odnotowała, że w prawej ręce trzymał on czarny pistolet.

Kiedy Adams na polecenie funkcjonariusza rzucił pistolet na ziemię, rozpadł się on na trzy części.

Okazało się, że pan rabuś użył atrapy broni na kulki BB z usuniętą pomarańczową końcówką, aby wyglądała ona jak prawdziwa broń.

Adams został następnie przewieziony na stację benzynową, gdzie świadkowie zidentyfikowali go jako mężczyznę który wycelował broń w ofiarę.

Funkcjonariusze uzyskali również nagranie ze stacji benzynowej na którym widać przebieg zdarzenia.

Na nagraniu widać było, jak Garland podchodzi do ofiary, która się odsuwa. Garland zbliżył się do ofiary, celując w nią z pistoletu, podczas gdy ona próbowała się wycofać – czytamy w raporcie.

Ofiara szybko wycofała się poz zasięg widzenia napastnika i zajęła pozycję strzelecką z pistoletem za kontenerami na śmieci – wynika z nagrania.

Podejrzany próbował wycelować broń w jej kierunku, ale ostatecznie podjął decyzję o salwowaniu się ucieczką na rowerze.

Adams został zatrzymany pod zarzutem zastraszania. Zarzuty zostały mu postawione 27 kwietnia.

Ofiara została również zatrzymana za posiadanie broni krótkiej bez zezwolenia, jednak zwolniono ją bez postawienia zarzutów.

Melissa Hudson (www.abc57.com)

tłumaczył MR

Tags: , , ,