Z cyklu broń ratuje życie: Widok wylotu lufy “broni szturmowej” tak uspokoił złego pana, że aż usiadł i poczekał na służby.

BROWNSBORO, Texas (KLTV) – W czwartek (07.04.22r.), przez pewien czas bramy zewnętrzne do kampusu szkoły BISD w Brownsboro były zamknięte. Uczniowie nie mogli wychodzić na zewnątrz.

Kurator BISD, Keri Hampton wyjaśniła, że technicznie rzecz biorąc w szkole nie wprowadzono całkowitego zakazu przemieszczania się. Hampton dodała, że uczniowie mogli swobodnie poruszać się wewnątrz budynków BISD.

Szef policji w Brownsboro Danny Ford powiedział, że bramy wjazdowe na teren BISD były zamknięte, ponieważ w okolicy grasowało dwoje prawdopodobnych przestępców.

Jednego podejrzanego już aresztowano, a funkcjonariusze z kilku różnych agencji przeszukiwali miasto w poszukiwaniu podejrzanej o napad kobiety. Kobieta była rzekomo z mężczyzną, który wybił szybę w drzwiach wejściowych do domu w okolicy szkoły, w celu dokonania włamania i rabunku.

Ford powiedział, że właściciel domu był uzbrojony w karabin AR-15. Właściciel nakrył podejrzanego po tym jak ten włamał się do domu. Właściciel domu trzymał podejrzanego na muszce do czasu przybycia policji na miejsce zdarzenia. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży z włamaniem i przewieziono go do aresztu hrabstwa Henderson. Szef BPD powiedział, że podejrzany o włamanie nie był uzbrojony.

Władzom nie udało się zlokalizować podejrzanej kobiety, więc poszukiwania w Brownsboro zostały odwołane. powiedział Ford.

Nie odnotowano u nikogo żadnych obrażeń.

Bramy dwóch zespołów szkolnych w Chandler nie były zamykane.
Kampus szkoły Brownsboro ISD jest znowu otwarty, wszystko wróciło już do normy.

Gary Bass (www.kltv.com)

tłumaczył MR

Jak cudownie już sam widok karabinu potrafi ostudzić zapał przestępcy i doprowadzić go, w bezstrzałowy sposób, przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Wszystko jest na swoim miejscu – dzieciaki uczą się w szkole, sąsiad siedzi bezpiecznie w swoim domu, a pan napastnik siedzi bezpiecznie w celi w oczekiwaniu na wyrok.

Wypada podziękować karabinkowi AR15 za szybkie załatwienie sprawy.

MR

Tags: ,