Odebranie komuś życia, nawet w akcie uprawnionej samoobrony, może być traumatyczne.

Czy wiesz, co zgodnie z prawem możesz zrobić jeśli ktoś włamie się do Twojego domu? Jak dobrze znasz obowiązującą w Twoim regionie politykę “mój dom moją twierdzą”? A co sądzisz o oddaniu nie jednego, ale dwóch strzałów ostrzegawczych?

Pewien włamywacz z Florydy przekonał się, że wybrał zły dom do którego chciał się włamać. W niedzielne popołudnie (22.05) pan włamywacz postanowił wejść do domu starszego małżeństwa w Orange County. Virginia Morrison, jedna z mieszkanek, powiedziała, że najpierw próbowała przegonić go miotłą, ale okazało się to nieskuteczne.

Według foxnews.com (www.foxnews.com) Morrison powiedziała:
“Nie wiedziałam co on zamierza zrobić, ale wiedziałam że będę się bronić. Jestem wojownikiem. Będę się bronić” …

Charlie, jej partner, sięgnął po broń i oddał strzał ostrzegawczy, który jednak nie wpłynął w żaden sposób na działania napastnika. Wtedy Morrison postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Morrison również sięgnęła po broń i również oddała strzał ostrzegawczy.

“Zaczął się do mnie zbliżać, więc oddałam strzał w jego kierunku i krzyknęłam ‘Cofnij się koleś!'” powiedziała Morrison. “Ale on nadal szedł w moją stronę. Obniżyłam więc punkt celowania i strzeliłam prosto w niego”.

“Nie zdawałam sobie sprawy że go trafiłam, ale gdy się przyjrzałam, zauważyłam że miał dziurę w koszulce. Wtedy zdałam sobie sprawę, że strzał był celny”.

Ezequiel Rosario-Torres został przewieziony do miejscowego szpitala. Obecnie pan Torres jest już byłym mieszkańcem Florydy.

Bez względu na to jak bardzo uzasadnione jest użycie broni w samoobronie, ofierze nie zawsze łatwo jest poradzić sobie z następstwami tego wydarzenia.

“Mam różne odczucia. Mam Boga w swoim życiu. Zastanawiam się, czy Bóg mi wybaczy że odebrałam ludzkie życie. To mnie dręczy.” …

“Musiałam zrobić to co musiałam zrobić, aby chronić siebie i Charliego. I zrobiłabym to jeszcze raz gdyby była taka konieczność, ale nie chcę tego powtarzać” – powiedział Morrison w wywiadzie dla WESH. “Mam nadzieję, że Bóg mi wybaczy odebranie życia temu człowiekowi”.

Grace Stevens (www.thetruthaboutguns.com)

tłumaczył MR