Biden podpisał ustawę mającą ograniczyć dostęp do broni w USA

2022-06-25 22:20 (PAP) USA/ Biden podpisał ustawę mającą ograniczyć dostęp do broni niebezpiecznym ludziom

Prezydent USA Joe Biden podpisał w sobotę ustawę o broni palnej. Nowy akt prawny ma m.in. ograniczyć dostęp do broni niebezpiecznym ludziom i zwiększyć fundusze na system ochrony zdrowia psychicznego.

“Chociaż ustawa nie przynosi wszystkiego, czego bym chciał, zawiera postanowienia, do których od dawna wzywałem, a które będą ratować życie. (…) Wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jest to ważny dzień” – pokreślił Biden.

Ustawa znalazła w piątek poparcie u większości członków Izby Reprezentantów, a w czwartek Senatu. Przerwała trwający niemal od trzech dekad impas w Kongresie USA w sprawie zwalczania przemocy z użyciem broni palnej.

Dokument ma na celu ograniczenie dostępu do broni osobom w wieku 18-21 lat z przeszłością kryminalną. Ustawa ma utrudnić też nabycie broni sprawcom przemocy domowej i stanowiącym zagrożenie dla społeczności. Inicjuje programy bezpieczeństwa w szkołach i ochrony zdrowia psychicznego młodzieży.

Nie wyznaję się na przepisach amerykańskich, ale wyczytałem w internetach, że ustawa wprowadza coś co u nas jest sprawą normalną. Po pierwsze tzw. prawo czerwonej flagi. U nas to codzienność – czyli dzielna policja może zabrać broń każdemu wobec kogo nabierze podejrzenia, że coś z nim jest nie bardzo. Przekonanie może być subiektywne. W USA od teraz nie będzie trzeba czekać na wyrok sądowy zakazujący posiadania broni.

USA idzie w kierunku socjalistycznego państwa. Czyli mamy się czym szczycić, wreszcie Amerykanie naśladują państwo socjalistyczne, na jak nasze. Po drugie jakieś regulacje wprowadzono co do tego, że będzie można przedłużać czas na odpowiedź z FBI z bazy danych kryminalnych. Tego nie rozumiem o co chodzi. No i trzecia sprawa to rozszerzenie zakresu czynów, których popełnienie będzie skutkowało sprzeciwem na nabycie broni. Dotychczas to było jakoś tak, że delikwent, który nie mógł kupić broni musiał być karany za przestępstwa z użyciem przemocy. Teraz będą jeszcze jakieś inne czyny. To i tak będzie znacznie lepiej niż w Polsce, ale Amerykanów będzie bolało.

Nas by nie bolały te zakazy. Mamy znacznie surowsze i pasuje. My lud post-pańszczyźniany, państwo post-sowieckie. U nas władza narodowo-socjalistyczna, czyli zatroskana o każdy kawałek naszego życia, może lać nas po gębach, może być kłamliwa i bezczelna, może gazować bezkarnie bo się jej należy szacunek i pokora, pod kołdrę władza może zaglądać z wykolejoną troską. My na to jesteśmy bierni, my lud post-pańszczyźniany.

No to się natrudziłem aby napisać te kilka zdań. Ostatnio nie śledzę spraw publicznych. Człowieka mgli strasznie jak czyta o dokonaniach naszych polskich narodowych-socjalistów.