Z cyklu broń ratuje życie: Dziarscy chłopcy wpadali sobie do domu 93 letniego staruszka jak do sklepu. W końcu jeden poszedł do piachu.

MORENO VALLEY (California) — 93-letni właściciel domu wziął sprawy w swoje ręce, oznacza to że był zmuszony strzelić i w efekcie krytycznie ranić podejrzanego, który według władz włamał się do jego domu w Moreno Valley.

Zgodnie z Riverside County Sheriff’s Department, incydent wydarzył się w 24300 bloku Eucalyptus Avenue około 12:30 w środę. Kiedy zastępcy przybyli na miejsce, znaleźli tam jedną osobę z raną postrzałową.

Śledczy ustalili następnie, że to właściciel domu otworzył ogień.

Oscar Malma, którego żona jest spokrewniona z właścicielem domu, powiedział Eyewitness News, że na posesję starszego pana włamywano się wielokrotnie. Nazywał on poszkodowanego Joe.

“Był już tym zmęczony, ponieważ za każdym razem gdy dzwonił na policję ich reakcja trwała wieczność. Nie byli w stanie przyjść i pomóc mu kiedy tego potrzebował. Wziął więc prawo w swoje ręce… On pracował całe życie, i po prostu chronił ten swój cały skromny dobytek który zgromadził”.

Malma powiedział, że możliwe jest iż Joe kilkukrotnie padł ofiarą tych samych sprawców.

“To zdarzyło się raz w piątek. Oni przyszli i włamali się mu do domu w biały dzień. A teraz to się stało w środku nocy. Oni go szukali. Joe to stary, emerytowany hydraulik. Ma wiele narzędzi… jest też muzykiem, więc ma wiele instrumentów muzycznych. Oni go tak powoli ogryzali” – powiedział Malma.

Władze nie potwierdziły ilości włamań do tego domu które zostały oficjalnie zgłoszone.

Funkcjonariusze organów ścigania byli widziani podczas sprawdzania czarnego Audi zaparkowanego w pobliżu domu, ale nie ujawnili do kogo należał ten pojazd. Pojazd został ostatecznie załadowany na lawetę i wywieziony.

Podejrzany napastnik został zabrany do szpitala w stanie krytycznym.

Malma powiedział, że Joe został zabrany na posterunek policji w celu przesłuchania. Dodał też, że nie wierzy iż Joe zostanie aresztowany, ponieważ “…bronił swojej własności. To się stało wewnątrz jego domu. Nie widzę żadnego powodu dla którego miałby zostać aresztowany”.

Rob McMillan (abc7.com)

tłumaczył MR

Tags: , ,