Nowojorski Times Square wśród miejsc, w których nie będzie można nosić broni palnej – zakaz nie dotyczy bandytów

2022-07-02 05:16 (PAP) USA/Nowojorski Times Square wśród miejsc, w których nie będzie można nosić broni palnej

Domy modlitwy, lotniska, transport publiczny, bary, restauracje, a także słynny Times Square należą do tych miejsc w Nowym Jorku, w których będzie obowiązywał zakaz noszenia broni palnej. Stanową ustawę w tej sprawie podpisała w piątek wieczorem gubernator Kathy Hochul.

“Podejmujemy szybkie i odważne działania, aby ochronić nowojorczyków. (…) Jestem dumna z podpisania tego przełomowego pakietu legislacyjnego, który wzmocni nasze prawa dotyczące broni i wzmocni ograniczenia dotyczące noszenia ukrytej broni” – stwierdziła Hochul. Nowa ustawa wejdzie w życie 1 września.

Legislatura stanowa Nowego Jorku uchwaliła ją po tym, jak Sąd Najwyższy USA uchylił prawo graniczające możliwość uzyskania pozwolenia na broń osobom w przypadkach, w których istnieją uzasadnione powody.

Demokratyczna większość Senatu stanu Nowy Jork stanęła na stanowisku, że orzeczenie Sądu Najwyższego pozwala stanom na ustalenie wymogów licencyjnych na noszenie broni palnej. Ustawa ma przeciwdziałać potencjalnym skutkom orzeczenia Sądu Najwyższego dla bezpieczeństwa publicznego.

Miejsca, w których nie będzie można w stanie Nowy Jork nosić broni, to m.in. metro, pociągi, autobusy promy, budynki rządowe, domy modlitwy, szkoły, biblioteki, publiczne parki i place zabaw, ogrody zoologiczne, schroniska dla bezdomnych i restauracje. Złamanie ustawy będzie traktowane jako przestępstwo.

Zakaz nie dotyczy m. in. funkcjonariuszy organów ścigania, personelu wojskowego w służbie czynnej i ochroniarzy.

Ale trzeba mieć pustą głowę, aby wpaść na pomysł, który polega na tym, co powyżej uchwaliła sobie nowojorska postępowa rada miejska. Ich geniusz prawie dosięga geniuszu naszego genialnego prezesa. Niestety nie podzielam ich entuzjazmu z uchwalonego prawa i jestem przekonany, że za jakiś czas, jakiś złoczyńca pokaże, że to ja miałem rację, pisząc, że ten zakaz nie dotyczy bandytów.

Zastawiałem się wiele razy jak to jest, z jakich przesłanek bierze się takie idiotyczne myślenie, że jak się napisze ustawę, zakazującą posiadania tam broni, to tej ustawy będą słuchali bandyci 🙂 Nie znalazłem odpowiedzi, nie wiem, naprawdę nie wiem jakimi drogami przebiega myślenie, które prowadzi do takich wniosków. Nie znalazłszy racjonalnego wytłumaczenia dałem spokój. Mój rozum nie sięga na takie wyżyny intelektu.