Na Zachodzie bez zmian. W Niemczech lewicowy minister proponuje urzędowe rozbrojenie przeciwników politycznych.

Lewicowy minister spraw wewnętrznych w Niemczech przedstawił plan konfiskaty całej broni palnej posiadanej przez członków prawicowej partii politycznej AfD.

Minister spraw wewnętrznych niemieckiego landu Turyngia – Georg Maier – chce odebrać pozwolenia na broń członkom Alternatywy dla Niemiec, partii politycznej, która posiada 81 miejsc w niemieckim parlamencie i 9 miejsc w Parlamencie Europejskim.

“Maier, który należy do Partii Socjaldemokratycznej (SPD), zlecił swoim pracownikom utworzenie grupy roboczej “Broń i ekstremiści”, aby rozpocząć zdecydowane działania w tej sprawie” – donosi Remix News. (rmx.news)

“Planują oni stworzyć grupę “AG WaffEx”, która znajdowałby się w urzędzie administracji państwowej i pomagałby lokalnym władzom “w odpowiednim przetwarzaniu spraw”.

Posunięcie miałoby rzekomo być wymierzone w “prawicowych ekstremistów” ale ta lista obejmuje członków AfD. To jest ponad 30 000 Niemców, którzy w ramach planu mieliby wszczęte przeciwko nim “odpowiednie procedury cofnięcia pozwoleń na broń”.

Członkom AfD, którzy są myśliwymi lub strzelcami i legalnie posiadają broń, państwo tą broń skonfiskuje. Maier jako powód podał fakt, że AfD w Turyngii “udowodniła, że jest prawicową partią ekstremistyczną”.

Członkowie AfD są już poddawani drakońskim środkom inwigilacji po tym, jak niemiecki sąd najwyższy uznał ich za “potencjalne” zagrożenie dla demokracji.

Ich polityczni liderzy są również stałym celem brutalnych ataków i prób zamachów ze strony członków Antify.
(summit.news)

“Jak na ironię, rządowe dane pokazują, że członkowie i politycy AfD są najczęściej atakowaną partią w kraju” – pisze John Cody. “A jednak nigdy nie było przypadku, aby któryś z członków bronił się bronią palną, mimo przypadków wielu poważnych napaści”.

Rzecznik AfD Stefan Möller zareagował na plan konfiskaty broni, oskarżając Maiera o nadużywanie kompetencji i stosowania prawa kontroli broni “jako zastępczego prawa karnego przeciwko praworządnym myśliwym i strzelcom zrzeszonym w AfD.”

Jak wskazywano już na początku tego roku, niemiecka federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser powiedziała, że dzieci w przedszkolu powinny być uczone o zagrożeniach związanych z prawicowym ekstremizmem, ale nie wspomniała nic o lewicowym ekstremizmie czy radykalnym islamie.

Paul Joseph Watson (summit.news)

tłumaczył MR