Z cyklu broń ratuje życie: Szeryf z Florydy powiedział “Temu Panu który bronił się w swoim domu kałachem przed bandytami nie zostaną postawione żadne zarzuty” (kropka)

Floryda (Escambia County): Właściciel domu na Florydzie “w żadnym wypadku” nie zostanie oskarżony, po tym jak strzelał z “karabinu typu AK-47” do włamywaczy którzy wtargnęli do jego domu.

“Zaczął strzelać w obronie własnej, chciał przepędzić ich z domu i chronić siebie” – powiedział szeryf Escambia County Chip Simmons o incydencie z 7 lipca, którego opis wraz z materiałem wideo zamieszczony jest na oficjalnej stronie biura szeryfa na Facebooku.

https://www.facebook.com/OfficialECSO

Simmons powiedział, że trzech mężczyzn, w tym jeden uzbrojony w pistolet, wtargnęło do domu w Escambia County tuż przed północą 7 lipca. Właściciel domu był obecny, gdy trzej mężczyźni włamali się do domu. Właściciel wyciągnął pistolet zza paska, ale broń wypadła mu z ręki, szczęśliwie był on w stanie pobiec po inną broń, “karabin w stylu AK-47”. W tym czasie jeden z podejrzanych podniósł pistolet napadniętego.

Właściciel domu zaczął strzelać do podejrzanych, co spowodowało, że ci uciekli z domu.

Służby były w stanie natychmiast zidentyfikować dwóch z podejrzanych, krótki czas po incydencie władze odnalazły też trzeciego mężczyznę z raną postrzałową głowy.

“Niedługo po incydencie dostaliśmy doniesienie o trzecim osobniku, który miał ranę postrzałową głowy. Jego opowieści o tym w jakich okolicznościach został postrzelony w głowę są w najlepszym wypadku niespójne. W skrócie, nie wierzymy mu. Więc to co nas interesuje, to ustalenie czy jest to trzecia osoba która była zaangażowana w incydent”, powiedział Simmons, nie podając danych trzeciego mężczyzny.

Władze zidentyfikowały dwóch pierwszych podejrzanych jako Antonio DeWayne Dean Jr (18) i Da’Torrance Leanders Hackworth (20). Biuro szeryfa zamieściło 8 lipca aktualizację, powiadamiając że Hackworth został aresztowany.

Dean ma mnóstwo aktywnych nakazów aresztowania, powiedział Simmons, w tym za kradzież samochodu, napaść z użyciem broni palnej, rozbój z użyciem broni palnej i przemoc domową.

Simmons zakończył swoje wystąpienie mówiąc, że właścicielowi domu “absolutnie nie” zostaną postawione żadne zarzuty w związku z obroną przed napastnikami z użyciem broni palnej.

“Właściciel domu się bronił. A na Florydzie, w Escambia County, należy się bronić” – powiedział szeryf.

Biuro szeryfa nie odpowiedziało jeszcze na zapytanie Fox News Digital, dotyczące tego czy Dean również został aresztowany, ani czy trzeci mężczyzna został już postawiony w stan oskarżenia.

Emma Colton (nypost.com)

tłumaczył MR