Z cyklu broń ratuje życie: gdyby nie pistolet musiałbym jechać na pogrzeb…

2022-07-19 15:50 (PAP) Warszawa/ Trwa pościg za czterema sprawcami napadu na konwojenta; jeden może być ranny

Trwa pościg za czterema zamaskowanymi sprawcami, którzy we wtorek napadli na konwojenta na warszawskim Mokotowie. Prawdopodobnie jeden z napastników został ranny – dowiedziała się PAP.

Informacje o czterech sprawcach napadu potwierdziła PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. “Do sprawy zabezpieczony został samochód, który poddano oględzinom” – przekazała prokurator.

“Na miejscu zdarzenia pracował prokurator oraz policja” – podkreśliła. Dodała przy tym, że aktualnie wykonywane są intensywne czynności dowodowe.

Do napadu doszło we wtorek około godziny 10.15 przy ul. Wołoskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Domaniewską w Warszawie. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła PAP konwojent, który w przeszłości był funkcjonariuszem służb, szedł do banku z torbą. Wtedy podbiegło do niego czterech zamaskowanych mężczyzn. Wyrwali mu torbę i uciekli.

Według świadka zdarzenia, z którym rozmawiał reporter PAP, napastnicy na początku próbowali zaatakować mężczyznę nożem. Konwojent zaczął się bronić ale dostał mocny cios w głowę i upadł na ziemię. Leżąc oddał kilkanaście strzałów w kierunku uciekających sprawców.

Na ulicy Wilanowskiej 368 znaleziono granatowego volkswagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Na tylnej szybie widać było dziurę po pocisku. Pracowali przy nim policjanci. Po kilku godzinach auto zostało zabezpieczone i zabrane na lawecie. (PAP)

Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z kolegą, który jest tym napadniętym konwojentem. Znamy się ze spraw strzeleckich. Kolega jest aktywnym zwolennikiem posiadania broni, pracował kiedyś w Biurze Ochrony Rządu. Doskonale wyszkolony strzelecko, uczestnik misji w Iraku, poz tym naprawdę kawał chłopa. Bandziorów było kilku, bili go strasznie, chcieli go przewrócić. Bronił się jak mógł przed kilkoma bandziorami.

Bronił się sam, niech nikt nie ma wątpliwości, policji nie było na miejscu. 🙂 W pewnym momencie u bandziorów w łapach pojawił się nóż. Napadnięty musiał sparować cios zadany mu nożem, sięgnął po broń i zaczął strzelać. Uratował życie, nie uratował chyba torby z pieniędzy. Gdyby nie to, że kolega posiadał broń musiałbym jechać na pogrzeb, a tak to mogłem dzisiaj z nim porozmawiać telefonicznie. Jak to dobrze, że on miał broń, dzięki Bogu.

Niech nikt nie ma wątpliwości, że gdyby nie pistolet, mielibyśmy zadźganego człowieka z biały dzień na ulicy w Warszawie. Niech nikt nie ma wątpliwości, że słowa o tym, że to policja i inne służby zapewniają bezpieczeństwo osobiste, to tylko zwykłe pier…dolenie głupot przez… Tu mam problem jak bez wulgaryzmów nazwać tych co tak twierdzą publicznie. Policja przyjechał pozbierać dowody, a słowo pościg jest użyte tylko po to aby ludowi się lepiej dzisiaj spało. Nie ma pościgu za bandytami, jest ich poszukanie przez policję. Słowo pościg nie oznacza próby wykrycia sprawców przestępstwa. Pościg to inaczej pogoń za uciekającym przeciwnikiem, a tu nikt za nikim nie biegnie, trwają po prostu czynności śledcze.