Kto według Amerykanów jest ich pierwszą linią obrony? Uzbrojeni, praworządni obywatele.

Według najnowszych sondaży około 4 na 10 Amerykanów uważa, że to uzbrojeni obywatele są najlepszą ochroną w przypadku masowej strzelaniny.

W sondażu przeprowadzonym przez Trafalgar Group dla Convention of States Action zapytano potencjalnych wyborców w całym kraju o ich zaufanie do lokalnych organów ścigania, oraz ocenę zdolności urzędników państwowych do zapobiegania masowym strzelaninom, jak również o to, kto według nich stanowi najlepszą obronę w przypadku takiej strzelaniny.

Respondenci zostali zapytani: “Co według Ciebie najlepiej ochroniłoby Ciebie i Twoją rodzinę w przypadku masowej strzelaniny?”.

41,8% odpowiedziało, że uzbrojeni obywatele.
25,1% odpowiedziało, że lokalna policja.
10,3% odpowiedziało, że agenci federalni.
22,8% odpowiedziało, że żadne z powyższych.

Sondaż padło również pytanie, “Jak bardzo jesteś pewien, że lokalna policja i służby państwowe są w stanie zidentyfikować i powstrzymać osobę chcącą przeprowadzić masową strzelaninę, zanim ta zrealizuje swój plan?”

9,8%  odpowiedziało, że bardzo pewny.
28,1% odpowiedziało, że raczej pewny .
35,3% odpowiedziało, że generalnie nie jest pewny.
26,9% odpowiedziało, że w ogóle nie jest pewny.

“Amerykanie z przerażeniem obserwowali, jak aktywny strzelec otworzył ogień w szkole, podczas gdy policja stała na zewnątrz i nie zrobiła absolutnie nic” – powiedział w oświadczeniu Mark Meckler, prezes Convention of States Action. Raz za razem obywatele otrzymują jasny komunikat – jeśli chodzi o ochronę bliskich, jesteś zdany na siebie.

“Jednocześnie mówi się nam, że broń jest problemem i powinniśmy zrezygnować z prawa do samoobrony. Wyborcy nie są głupi. Rozumieją, że to odpowiedzialni obywatele zapewniają najlepszą ochronę dla naszych szkół, domów i społeczności w tym kraju. Prowadzenie polityki kontroli broni jest nie tylko złym kierunkiem, ale naraża nas wszystkich na niebezpieczeństwo.”

The Trafalgar Group przeprowadziła sondaż w dniach 7-10 lipca, na grupie 1000 zadeklarowanych wyborców w nadchodzących wyborach w 2022 roku. Marginesu błędu nie podano.

Theodore Bunker (www.newsmax.com)

tłumaczył MR