Fundacja Gatesów dopłaca Chinom aby te mogły zatrudniać zagranicznych naukowców.

Zmowa między Pekinem a amerykańskimi globalistycznymi miliarderami trwa w najlepsze.

Ostatnie ustalenia The National Pulse ujawniają, że Bill & Melinda Gates Foundation, “charytatywna” przybudówka założyciela Microsoftu, wypłaciła znaczące kwoty Ministerstwu Nauki i Technologii Komunistycznej Partii Chin. Umożliwia to tym samym chińskiemu reżimowi osiągnięcie celu, jakim jest sprowadzenie do Chin naukowców z zagranicy. Ma to dać komunistom konkurencyjną przewagę technologiczną nad Stanami Zjednoczonymi.

National Pulse zauważa, że Fundacja Gatesów w czerwcu przyznała grant w wysokości 100 000 dolarów dla Centrum Badań nad Zagranicznymi Talentami, które jest częścią Ministerstwa Nauki i Technologii KPCh. (thenationalpulse.com)

Według strony internetowej fundacji, fundusze zostały wykorzystane na sfinansowanie forum na temat “gotowości i odpowiedzi na pandemię”, a konkretnie na temat “migrowania zasobów w celu poprawy globalnego zdrowia i wspierania zacofanych nacji, które są nieproporcjonalnie dotknięte pandemią”.

Należy zauważyć, że forum o którym mowa jest częścią partnerstwa z Forum Zhongguancun, konferencją organizowaną przez Komunistyczną Partię Chin, która obejmuje wystąpienia najwyższych urzędników KPCh, w tym samego prezydenta Xi Jinpinga.

Ministerstwo Nauki i Technologii prowadzi Centrum Badań nad Zagranicznymi Talentami, którego celem jest rekrutacja zagranicznych naukowców, szczególnie z krajów zachodnich, do pracy na rzecz państwa chińskiego.

W opisie działalności Centrum Badań nad Zagranicznymi Talentami czytamy, że ministerstwo “formułuje i ułatwia realizację planów sprowadzania wysokiej klasy ekspertów zagranicznych, opracowuje mechanizmy łączenia najwyższej klasy naukowców i zespołów badawczych z zagranicy oraz świadczy usługi dla zagranicznych ekspertów.”

Transfer wykwalifikowanego personelu z Zachodu na Wschód był strategią komunistycznego reżimu Chin, mającą na celu zdobycie przewagi nad Stanami Zjednoczonymi. Było to coś, co amerykański rząd próbował zawsze blokować.

Jeden z programów Pekinu mających na celu przyciągnięcie naukowców z Zachodu znany jest jako Plan Tysiąca Talentów, który zaowocował licznymi aktami oskarżenia Departamentu Sprawiedliwości dla naukowców, którzy nie ujawnili odpowiednio swoich powiązań finansowych z Chinami, nawet gdy otrzymywali za swoją pracę dolary amerykańskiego podatnika.

Nie jest pierwszy raz, kiedy Gates i jego fundacja zostali przyłapani na pomaganiu komunistycznym Chinom. Jak wcześniej donosił The New American, Gates i KPCh współpracują ze sobą, aby wpłynąć na amerykańską politykę rolną.

Grupa wpływu Komunistycznej Partii Chin mająca powiązania z Gatesem pomogła zorganizować wydarzenie mające przekonać amerykańskich decydentów do współpracy z Chinami w dziedzinie rolnictwa.

Wydarzenie, o którym mowa, czyli China Agriculture Roundtable, było współorganizowane przez Chińskie Ludowe Stowarzyszenie Przyjaźni z Krajami Zagranicznymi (CPAFFC) oraz U.S.-China Heartland Association (USCHA).

Gates odwiedził CPAFFC w czerwcu 2014 roku, aby wygłosić przemówienie mające na celu wsparcie tej organizacji. Doradzał on również wcześniej fundacji China-United States Exchange Foundation (CUSEF), której celem jest uzyskanie wpływów KPCh w zachodnich instytucjach.

Gates zasiadał zresztą w komitecie sterującym CUSEF podczas opracowywania raportu z 2013 roku, zatytułowanego “US-China Economic Relations in the Next Ten Years: Towards Deeper Engagement and Mutual Benefit”.

400-stronicowy raport, którego autorami są amerykańscy liderzy akademiccy i biznesowi działający we współpracy z przyjaciółmi z KPCh, wzywa do “jeszcze większego zacieśniania współpracy biznesowej w dziedzinie nauki i technologii”, “rozluźnienia amerykańskiej kontroli eksportu produktów zaawansowanych technologicznie” i większej liczby inicjatyw promujących zacieśnianie więzi między dwoma narodami.

Ponadto Gates przemawiał w 2012 roku na forum zorganizowanym przez China Association for International Friendly Contact (CAIFC), którą rząd USA opisał jako “organizację frontową byłego Generalnego Departamentu Politycznego” KPCh, pełniącą “podwójną rolę zbierania informacji wywiadowczych oraz prowadzenia kampanii propagandowych i zarządzania opinią publiczną”.

Pytanie, które zadaje sobie wielu Amerykanów brzmi: “Dlaczego bogatym osobom, takim jak Gates, pozwala się otwarcie finansować i promować interesy reżimu, który dąży do podporządkowania sobie Stanów Zjednoczonych?”. Czy taka działalność nie klasyfikuje się jednoznacznie jako podburzanie?

Pytanie Gatesa idzie w parze z panoramą polityczną w kraju, w ramach której wielu czołowych polityków jest uwikłanych w interesy finansowe z Chińczykami.

Rozwiązanie jest proste: robienie jakichkolwiek interesów z KPCh musi być intensywnie ścigane jako podburzanie. Każdy, od miliarderów po urzędników państwowych, kto ma do czynienia z chińskim reżimem komunistycznym powinien zostać aresztowany.

Oczywiście szersze spektrum problemu polega na tym, że Stany Zjednoczone jako kraj, prowadzą interesy i stały się zależne od tych samych ludzi którzy chcą nas zniszczyć. Musimy zakończyć samobójczą politykę handlową, która stała się dogmatem w obecnych kręgach politycznych, i przenieść produkcję z Pekinu z powrotem do Ameryki.

Luis Miguel (thenewamerican.com)

tłumaczył MR