Poczta Polska wita się z bronią

2022-08-08 16:04 (PAP) 1000 pocztowców będzie uczyć się posługiwania bronią

Poczta Polska uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. „Powitanie z bronią”. Pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń. Będą zdobywać umiejętności posługiwania się bronią – poinformowała w poniedziałek Poczta Polska.

Poczta Polska poinformowała w poniedziałek, że uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. “Powitanie z bronią”.

Zaznaczono, że w kilku pierwszych dniach trwania akcji, “pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję +Powitania z bronią+” – podkreślono w komunikacie.

Poczta Polska wyjaśniła, że akcja “Powitanie z bronią” skierowana jest do pocztowców, którzy chcieliby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią.

“Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie – od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie. Pocztowcy mogli dołączyć do programu od 11 lipca br. W I edycji szkolenia weźmie udział 1000 pracowników” – zaznaczono.

“Ogromne zainteresowanie programem +Powitania z bronią+ wśród pracowników poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej” – podkreślił prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Dodano, że w ramach “Powitania z bronią” chętni pocztowcy odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin. Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy – wskazano.

“Nasz nowy program +Powitanie z bronią+ to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników” – zauważył dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej Marek Makuch.

Dodano, że z uwagi na ogromne zainteresowanie programem oraz liczbę zgłoszeń, przekraczającą dostępne miejsca, Poczta nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji inicjatywy.

Zwrócono uwagę, że Poczta Polska promuje działania proobronne także przez współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej. W maju br. spółka wprowadziła program “Ramię w Ramię z WOT”, którego celem jest aktywizacja pracowników do wstąpienia w szeregi “Terytorialsów”, a także kształtowanie i promowanie postaw patriotyczno – obywatelskich.

“Poczta Polska, jako jedyny operator pocztowy o statusie przedsiębiorcy o szczególnym znaczeniu gospodarczo – obronnym oraz operator wyznaczony realizuje m.in. zadania w zakresie współdziałania z Wojskową Pocztą Polową. Spółka bierze także udział w mobilizacyjnym rozwinięciu Sił Zbrojnych RP. Jako jedna z kluczowych strategiczna instytucja państwa, w czasie wojny czy poważnego kryzysu Poczta Polska podlega militaryzacji” – przypomniano w komunikacie. (PAP)

Pisowskie państwo polega na tym, że wszystko ma być państwowe. Państwowe ma być także posiadanie broni. Przede wszystkim, posiadanie broni!

Takie programy zapewne wzbudzą pozytywne reakcje, ale to tylko fikcja, która ma zakryć rzeczywistość. To taki listek figowy. Rzeczywistość zaś jest taka, że posiadanie broni ma być państwowe, bo indywidualne jest złe. Kolektywizm to filozofia narodowych socjalistów, wyznawców Jarosława Kaczyńskiego.

Skoro 4 godziny wystarczą na powitanie z bronią, a wystarczą do zdobycia podstawowych umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią, to z jakiego powodu te 1000 osób, które zakończą program powitalny, nie może pójść do sklepu i kupić sobie pistolet? No nie może, bo jest w tym kraju socjalizm, a ten za mądrość uznaje największe głupoty.

Nie krytykuję programu pocztowego powitania z bronią, tylko przy tej okazji piszę o złych cechach tego upadłego, z powodu wszechobecnego socjalizmu, państwa. Nienawidzę socjalizmu, to dla mnie wcielenie zła i głupoty, a narodowy socjalizm wyznawany przez towarzyszy z PiS-u, jeszcze szczególny parszywą odmianą tej ideologii.