Czasami zwykły człowiek musi wziąć prawo w swoje ręce. Dobry człowiek z bronią odstrzeliwuje nożownika-mordercę.

ATLANTA: świadek morderstwa śledził i w efekcie zastrzelił podejrzanego, który według policji zadźgał kierowcę pod stacją benzynową w Atlancie.

Policja w Atlancie powiedziała Kanałowi 2, że odpowiedziała na wezwanie w sprawie pchnięcia nożem i strzałów na Martin Luther King Jr. Drive w poniedziałek około 6 rano.

Kiedy przybyli na miejsce, znaleźli mężczyznę w wieku 30 lat wielokrotnie dźgniętego nożem na stacji benzynowej Texaco. Ofiara zmarła w Grady Memorial Hospital. Policja znalazła również mężczyznę z ranami postrzałowymi na ulicy w pobliżu Seven Court Apartments.

Według policji, kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej, a kiedy wrócił do swojego SUV-a, zastał w nim mężczyznę. Policja powiedziała, że mężczyzna ten wielokrotnie dźgnął kierowcę nożem i uciekł.

Świadek tego zdarzenia postanowił podążać za napastnikiem. Policja powiedziała, że doszło między nimi do konfrontacji i podejrzany rzucił się na świadka z nożem. Policja powiedziała, że świadek strzelił ze swojej broni do podejrzanego i postrzelił go co najmniej raz.

Świadek jest obecnie przesłuchiwany. Podejrzany znajduje się na obserwacji w Grady Memorial Hospital.

Reporter Kanału 2 był w pobliżu miejsca zdarzenia i rozmawiał ze świadkiem, który widział cały rozwój sytuacji kiedy szykował swoje wnuki do szkoły.

“Kiedy wyszłam na zewnątrz zobaczyłam faceta leżącego na ulicy i postrzelonego w nogę” – powiedziała Michelle Upshaw. Stwierdziła, że nie była to pierwsza strzelanina koło jej mieszkania. Zaledwie dwa tygodnie temu kule wleciały przez okno jej sypialni.

Policja przesłuchuje obecnie świadków aby ustalić, czy komuś zostaną postawione jakieś zarzuty.

“Musimy po prostu usłyszeć jego wersję. Z relacji świadków które mamy w tej chwili, wstępnie, wygląda to tak, że zrobił to co trzeba było zrobić”, powiedział zastępca szefa Charles Hampton. Jr. “Oczywiście nie namawiamy nikogo do takiego zaangażowania, ale jeśli okoliczności są takie, że jakiś osobnik zbliża się do ciebie z bronią, to oczywiście masz prawo się bronić”.

WSBTV.com News Staff (news.yahoo.com)

tłumaczył MR