Nawet rowerzysta potrącony autem to “ofiara strzelaniny”

2022-08-28 03:22 (PAP) USA/ Trzy osoby nie żyją w wyniku strzelaniny w Kalifornii

W wyniku strzelaniny w kalifornijskim mieście Oakland zginęły trzy osoby. Dwie zginęły od kul, a przypadkowy rowerzysta zginął, gdy został uderzony przez samochód prowadzony przez domniemanego sprawcę ataku.

Jak poinformował w sobotę lokalny dziennik „East Bay Times”, do strzelaniny doszło w piątek wieczorem w dzielnicy West Oakland. W konfrontacji zginął niezidentyfikowany jeszcze napastnik, który jako pierwszy otworzył ogień. Zranili go śmiertelnie znajomi ofiary, kiedy uciekał samochodem z miejsca incydentu.

Ranny napastnik stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z nadjeżdżającym rowerzystą. Zginął on na miejscu w rezultacie wypadku.

“Ponownie, kolejny zupełnie bezsensowny wybuch przemocy w naszym mieście.” – powiedział na konferencji prasowej szef policji w Oakland LeRonne Armstrong.

Policja wszczęła dochodzenie, ale nie ujawniła jeszcze do tej pory nazwisk żadnej z ofiar. W komunikacie podano jedynie, że są to mężczyźni.

Nie da się bez emocji czytać tych bzdur, które zalewają każdego dnia internet. Polskie media w bzdurzeniu przodują – oczywiście moim zdaniem. Tytuł depeszy o tym świadczy “Trzy osoby nie żyją w wyniku strzelaniny w Kalifornii”. Trzy z czego jedna osoba to ofiara, jedna osoba to sprawca (prawdopodobnie morderca), który zarobił kilka kulek na skutek podjętej obrony, no i rowerzysta potrącony autem przez jadącego tym samochodem śmiertelnie trafionego pana. Jest ofiara strzelaniny? No jest! Co prawda tylko w medialnym bełkocie, ale ten ma siłę kształtowania ludzkich myśli. Z moich obserwacji wynika, że ludzie jednak są coraz głupsi.