Los Angeles: Brak przejrzystości przepisów to idealna pożywka dla korupcji. Dwie policyjne czarne owce skorzystały ze złego prawa.

LOS ANGELES (AP) – Dwóch zastępców szeryfa hrabstwa Los Angeles, prawdopodobnie zrobiło sobie z biurokratycznych procedur stanowych dotyczących wydawania pozwoleń na ukryte noszenie broni, dobrze działającą spółeczkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zastępcy, których nazwiska nie zostały podane do publicznej wiadomości, zostali już zwolnieni z pracy z zarzutami nadużyć w zakresie prawa do broni. Ich uprawnienia oficera pokoju zostały również zawieszone.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło się około roku temu po tym, jak urzędnicy odkryli “pewne nieprawidłowości” w mało transparentnej procedurze aplikacji o pozwolenie na broń.

W czwartek służby wkroczyły jednocześnie w kilka lokalizacji z nakazami przeszukania i zabezpieczyły dowody związane z domniemanymi nadużyciami.

Departament szeryfa podał w komunikacie: “Szeryf Alex Villanueva nie będzie tolerował żadnego niewłaściwego zachowania ze strony pracowników i oczekuje, że wszyscy członkowie departamentu będą przestrzegać najwyższych standardów etyki i profesjonalizmu”.

Dodatkowe szczegóły nie były dostępne.

The Washington Times (www.washingtontimes.com)

tłumaczył MR