Do wszystkich mądrali którzy gadają: “Po co ci karabin, będziesz do ruskich samolotów strzelał?”.

Ukraiński emeryt “zestrzeliwuje za pomocą karabinu rosyjski odrzutowiec Su-34 o wartości 74 milionów funtów i otrzymuje medal za swoje bohaterstwo”.

Ukraiński emeryt zestrzelił rosyjski odrzutowiec Su-34 z karabinu, wysyłając go spiralnie na ziemię, podała agencja rządowa.

Według Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Valeriy Fedorovych otworzył ogień gdy wrogi samolot przeleciał nad jego głową w Czernihowie,.

Podobno pilot zdołał się katapultować z odrzutowca, którego koszt szacuje się na 74 mln funtów, a materiał filmowy który krążył w tamtym czasie pokazywał pilota opadającego na ziemię na spadochronie, chociaż nie było go widać wyraźnie na filmie.

www.dailymail.co.uk

Teraz Państwowa Służba Graniczna uhonorowała emeryta i nagrodziła jego “bohaterstwo” przyznając mu medal. Został on odznaczony za “pomoc w ochronie granicy państwowej”.

Nagranie udostępnione przez agencję pokazuje Fedorovycha idącego z karabinem przewieszonym przez ramię przez miasto w większości zniszczone przez rosyjskie bombardowania.

Zebrał on część szczątków “spalonego” odrzutowca i trzyma je w swoim garażu.

To jedna z wielu historii przedstawiających niezwykłą odwagę ukraińskich cywilów w obliczu barbarzyńskiej inwazji Putina.

Postępujące siły ukraińskie wyzywająco wciągnęły swoją flagę nad odzyskaną wioską w rejonie Chersonia, a ich śmiała kontrofensywa kontynuuje odrzucanie wojsk inwazyjnych.

Mocne zdjęcie pokazuje trzech żołnierzy, którzy w geście oporu podnieśli niebiesko-żółtą flagę narodową nad dachami Wysokopiłki.

Zdjęcie, którym podzielił się doradca prezydenta Kyrylo Tymoshenko, przywołuje na myśl ikoniczną scenę podnoszenia flagi na Iwo Jimie, wykonaną przez amerykańskich marines podczas końcowych etapów wojny na Pacyfiku w 1945 roku.

Zajęcie wioski oznaczałoby wymierny zysk terytorialny w rozpoczętej w zeszłym tygodniu kontrofensywie, której celem jest odbicie południa kraju z rąk najeźdźcy.

Głównym celem aktualnych działań militarnych jest region Chersonia, który został zajęty przez siły rosyjskie na początku obecnego konfliktu.

Jack Newman (www.dailymail.co.uk)

tłumaczył MR