Z cyklu broń ratuje życie: Pani z dwójką dzieci sama w domu, włamywacz, kulka, sytuacja opanowana.

COLUMBUS, Ga. (WTVM) – Twój dom jest twoim bezpiecznym miejscem, ale niestety może on stać się celem przestępców. Pewien mężczyzna z hrabstwa Troup przebywa obecnie w szpitalu w Columbus, gdzie jest poddawany leczeniu po otrzymaniu rany postrzałowej.

Według biura szeryfa hrabstwa Troup, mężczyzna ten włamał się do domu i wkrótce dowiedział się w ten trudny sposób, że popełnił błąd wybierając właśnie ten dom.

“Właścicielka domu skonfrontowała się z nim. Miała pistolet i wystrzeliła jedną kulę trafiając go w podbrzusze” – mówi sierżant Stewart Smith.

Według Smitha, 36-letni Chadwick Lyons wtargnął do domu na Ginger Circle około 2 rano w środę.

Smith mówi, że właścicielka domu która przebywała w nim z dwójką dzieci, usłyszała hałas na korytarzu. Ta pani miała wszelkie prawo do ochrony swojej rodziny.

Rachael Kramer, która mieszka w pobliżu, mówi, że zrobiłaby dokładnie to samo.

“W domu jestem tylko ja i Charlie, więc jeśli usłyszałabym jakiś inny głos w moim domu, zrobiłabym to samo. Najpierw strzelaj, a później zadawaj pytania” – mówi Kramer.

“Z pewnością masz prawo do posiadania broni w swoim domu, prawo do posiadania broni przy sobie, prawo do posiadania broni w swoim samochodzie. To z pewnością podtrzymuje twoje prawo do obrony w takiej sytuacji” – mówi Smith.

Smith mówi, że po tym jak Lyons został postrzelony, pobiegł po pomoc do domu sąsiada.

“Jeden z mieszkańców zadzwonił na 911 twierdząc, że mężczyzna który przyszedł do ich domu został postrzelony”, mówi Smith, “Szukał pomocy, w tym momencie nie wiedzieli jeszcze co się stało”.

Przed wtargnięciem do domu w którym został postrzelony, Lyons włamał się do co najmniej 4 samochodów w sąsiedztwie.

“Zawsze upewniam się, że moje drzwi i okiennice są zamknięte. Będziesz musiał zrobić dużo hałasu aby dostać się do mojego domu. Na pewno mnie przy tym obudzisz” – mówi Kramer.

Gabriela Johnson (www.wtvm.com)

tłumaczył MR