Przetrwanie czasu “ekologiczno-opiekuńczej polityki socjalnej” wymaga od zwykłych ludzi przezorności i wielu wyrzeczeń.

Czasami nie sposób nie odnieść wrażenia, że administracja Bidena jest w stanie otwartej wojny z cywilizacją zachodnią. To wygląda tak, jakby z rozmysłem chcieli ściągnąć Amerykanów o kilka poziomów w dół, jeśli chodzi o standard życia. Aktywnie pracują oni nad dekryminalizacją przestępczości, jednocześnie ograniczając i kryminalizując posiadanie broni przez praworządnych obywateli.

Ci, którzy rządzą zawsze będą żyli w komforcie i bezpieczeństwie. Zwykli ludzie, tacy jak ty i ja, będą musieli poświęcić się i nauczyć się żyć za mniej. Wszystko to po to aby np. nieustająco ratować Ziemię, czy koniecznie reformować policję i wymiar sprawiedliwości w kwestiach karnych.

Czy jesteś gotowy na to, co nadchodzi?

Od ponad dwóch lat obserwowany jest gwałtowny wzrost przestępczości. W wielu metropoliach wraca ona do poziomu z dystopijnych lat 70-tych. Utopijni Demokraci pod wodzą Joe Bidena i jego przybocznej, Kamali Harris, opowiadali się i pracowali na rzecz defundowania policji w całym kraju na długo przed wyborami w 2020 roku.

Obecnie wielu polityków otwarcie pomiata policją i obcina budżety departamentów w całym kraju. W tym samym czasie agencje policyjne walczą o utrzymanie funkcjonariuszy których mają i znalezienie nowych rekrutów nadających się do służby. Tymczasem brutalna przestępczość rośnie, ponieważ źli ludzie stają się coraz bardziej bezczelni. Ci ludzie wiedzą, że prawdopodobieństwo ich złapania lub osadzenia w więzieniu, z dnia na dzień się zmniejsza.

Najlepszą rzeczą, jaką każdy z nas może zrobić, by nie stać się ofiarą tych ośmielonych złych ludzi, jest zachowanie świadomości sytuacyjnej. Jeśli wyglądasz na “twardy cel” i zachowujesz pewność siebie, 95% potencjalnych napastników przejdzie dalej i poszuka sobie czegoś łatwiejszego.

Niestety, biorąc pod uwagę obecny stan dyskursu politycznego, wszyscy powinniśmy spodziewać się więcej politycznego zamieszania i przemocy. Obejmuje to gwałtowne zamieszki i atakowanie kierowców. Albo szaleńców taranujących ludzi samochodami z pobudek ideologicznych.

W Illinois, czy w miejscach takich jak Kalifornia, prowadzona celowo autodestrukcyjna polityka energetyczna ograniczyła tradycyjną produkcję energii elektrycznej, skutkiem czego będą coraz częstsze awarie przeciążonej sieci. Dodając do tego większą liczbę obowiązkowych samochodów elektrycznych ładujących się w nocy, połączoną z brakiem wzrostu zdolności wytwórczych, w ciągu najbliższych pięciu lat należy spodziewać się coraz bardziej zawodnego zaopatrzenia w energię elektryczną.

Zapewnienie sobie zasilania awaryjnego powinno być najwyższym priorytetem. Chyba, że uważasz iż nie potrzebujesz ciągłego działania zamrażarki, pieca CO czy pompy ściekowej. Kolejną kwestią jest zasilanie systemów komunikacji, monitoringu, systemu alarmowego czy oświetlenia wokół domu dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę, że zimy w dużej części kraju mogą być czasami bardzo mroźne, warto zapewnić sobie również zapasowe źródło ciepła. I nie chodzi tutaj o ekologiczny kominek bezpłomieniowy, coś takiego nie zapewni ciepła jeśli zabraknie prądu.

Być może trzeba też zadbać o lepszą kondycję, zrzucić trochę wagi i zyskać trochę masy mięśniowej. Dzięki temu będziesz wytrzymalszy i trudniejszy do pokonania.

Jeśli jesteś starszy, zacznij chodzić. Wykonuj ćwiczenia ruchowe, aby poprawić swoją motorykę. Nabierz formy już teraz, abyś mógł skuteczniej reagować w sytuacji zagrożenia.
Warto nabyć podstawowe umiejętności przetrwania, aby stać się surwiwalowym “Minutemanem”.

Do przetrwania niezbędne są przyzwoite umiejętności w zakresie obsługi broni krótkiej oraz karabinu. Poziom celności z karabinu powinien umożliwiać powtarzalne trafianie w tarczę wielkości człowieka na dystansie minimum stu metrów. Miej też kilka magazynków załadowanych i gotowych do użycia. Puste magazynki są bezużyteczne.

Nie masz tych umiejętności? Poszukaj odpowiedniego kursu na lokalnej strzelnicy lub u lokalnego instruktora strzelectwa (www.strzelnicaslupsk.pl/ – przyp. MR).

Będziesz potrzebował trochę podstawowego sprzętu aby móc funkcjonować w każdą pogodę. Trzeba być przygotowanym zarówno na deszcz, jaki i 30-kilku stopniowe upały. Oznacza to konieczność posiadania odzieży wykonanej z syntetyków, takich jak GoreTex (najlepiej w dyskretnych kolorach).

Dobre buty są również koniecznością. Buty są absolutnie kluczowe. Co więcej, powinieneś mieć wiedzę o tym jak się ubrać i pracować – lub walczyć, jeśli będzie taka konieczność – przy niekorzystnej pogodzie, nie narażając się na hipotermię lub odmrożenia.

Ponownie, jeśli nie masz wiedzy szukaj szkoleń w każdej z powyższych kwestii. Kupno fortepianu nie czyni cię muzykiem, tak samo jak kupno AR-15 czy pistoletu nie czyni cię “operatorem”.

Ważna wskazówka: Nie musisz mieć umiejętności taktycznych operatora. Musisz po prostu mieć lepsze umiejętności niż etycznie i zazwyczaj intelektualnie upośledzone bandziory, które nauczyły się umiejętności posługiwania się bronią palną z filmów czy raperskich teledysków. Ci bandyci mają już nabyte doświadczenie życiowe w robieniu krzywdy innym. Dobry zestaw umiejętności i świadomość sytuacyjna sprawią, że nie staniesz się ich kolejną ofiarą.

Jeśli masz już ogarnięte sprawy związane z bronią i amunicją. Upewnij się, że w swoim domu masz opanowane kwestie związane z pierwszą pomocą, ochroną przeciwpożarową i wodą pitną.

A ponieważ niewielu z nas jest w stanie poradzić sobie w pojedynkę przez bardzo długi czas, upewnij się, że zbudowałeś swoją sieć powiązań. Ustalcie wspólnie miejsce pobytu w sytuacji kryzysowej i przygotujcie się na dodatkowych gości, jeśli ich dom stanie się niezdatny do zamieszkania w sytuacji kryzysowej.

Poznaj swoich sąsiadów, jest to kwestia fundamentalna dla poprawy ogólnego bezpieczeństwa. Stań się dla innych zasobem i atutem, a oni będą dla ciebie tacy sami. Dowiedz się czy mają jakąś wiedzę, umiejętności lub talenty, które mogą się przydać w trudnej sytuacji.

Jeśli zaczniesz regularnie uczęszczać na spotkania organizacji proobronnych, nawiążesz odpowiednie kontakty. Kluby strzeleckie i strzelnice są pełne wartościowych ludzi. Chodź na treningi, bądź aktywny, nawiązuj znajomości i buduj relacje.

Inni ludzie mają swoje sieci połączeń, które zbudowali w rodzinie, wspólnocie wyznaniowej czy miejscu pracy. Nie ma znaczenia, gdzie je znajdziesz, po prostu je miej. Im lepsza jest jakość ludzi wokół ciebie, tym lepsze będzie Twoje życie.

Jeśli masz jakąkolwiek sieć dobrych, produktywnych i utalentowanych przyjaciół, już na starcie jesteś daleko przed większością ludzi. Nie przestawaj jednak nad tym pracować. Pracuj nad tym już teraz, w spokojniejszych czasach, a nie dopiero kiedy wszystko zacznie się walić.

Jedzenie: Jak to mówi klasyk, można jeść mniej i taniej. Jednak obowiązkowe głodzenie się jest do d#py. Upewnij się, że masz pod ręką żywność nadającą się do przechowywania przez co najmniej dwa tygodnie, jeśli mieszkasz w mieszkaniu, i cztery do ośmiu tygodni, jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym.

Nawet jeśli nic się nie stanie, to kupiłeś to jedzenie taniej niż jakbyś je kupił za pół roku. Biorąc pod uwagę niedobory nawozów, susze i wariujące koszty transportu, żywność prawdopodobnie będzie w niedalekiej przyszłości znacznie droższa.

Woda: Upewnij się, że masz źródło wody pitnej lub możesz ją uzdatnić poprzez obróbkę chemiczną, filtrację lub inne środki. Biegunka i odwodnienie to nie jest dobry sposób na życie… ani na śmierć.

Jest wiele rzeczy o które należy zadbać, aby potencjalny przewrót społeczny był dla Ciebie i Twojej rodziny raczej niedogodnością niż realnym kryzysem zagrażającym życiu. Już teraz podejmij chociaż niewielki wysiłek aby się przygotować.

Pamiętaj, oczekuj najlepszego ale przygotowuj się na najgorsze.

John Boch (www.thetruthaboutguns.com)

tłumaczył MR