Z cyklu broń ratuje życie: Dwaj policjanci z Karoliny Północnej nie należą do osób które uważają, że jeśli ludzie mają broń, to zmniejsza to ich siłę obronną.

LENOIR COUNTY, N.C. (WITN) – W czwartek (20.10) po południu, dwaj zastępcy szeryfa zostali fizycznie zaatakowani przez agresywnego człowieka. W wyniku ataku na funkcjonariuszy człowiek ten został postrzelony przez cywilną osobę trzecią.

Szeryf Ronnie Ingram powiedział, że zastępcy zostali wezwani do domu na Neuse Road około 15:00 w związku z wtargnięciem.

Szeryf powiedział, że mężczyzna, którego opisał jako dużego chłopa, wdał się w bójkę zastępcami.

“Ta osoba zaatakowała dwóch oficerów, którzy byli wtedy na miejscu zdarzenia” – powiedział szeryf.

Ingram powiedział, że podczas walki kamery osobiste obu zastępców zostały strącone, co było zaskoczeniem.

“Burmistrz i ja dosłownie w tym tygodniu, próbowaliśmy naprawić ten bałagan z kamerami, tam jest bardzo silny magnes”, powiedział Ingram. “Gdybym tego nie zobaczył na własne oczy na nagraniu nie pomyślałbym, że te kamery mogą zostać odczepione od mundurów, tak silny jest ten magnes. Jest bardzo mocny, a jednak obie zostały strącone z mundurów funkcjonariuszy”.

Ingram powiedział, że przechodzień zobaczył co się dzieje i strzelił do mężczyzny wierząc, że zastępcy są w niebezpieczeństwie. Postrzelony mężczyzna, którego personaliów nie podano, został zabrany do szpitala.

Ingram mówi, że mężczyzna ten miał liczne kolizje z prawem, ale dodał, że czwartkowy incydent był inny.

“Mieliśmy do czynienia z tą osobą w przeszłości, wcześniej w kilku przypadkach ograniczał się do gróźb werbalnych, a dzisiaj to po prostu eskalowało”.

Szeryf powiedział, że jego zastępcy mieli kilka zadrapań i siniaków, ale ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ingram powiedział, że mężczyzna będzie miał postawione zarzuty o napaść na funkcjonariuszy.

WITN Web Team (https://www.witn.com/2022/10/20/lenoir-county-sheriff-man-shot-by-passerby-while-attacking-deputies/)