Socjalizm nie działa, przez wódkę

Nie śledzę ze szczególną uwagą wystąpień jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie. To pewnie przez jakąś nieracjonalną złość i jeszcze bardziej nieracjonalną zazdrość o jego mądrość. Zerkam za to każdego dnia na Twitter. Wczoraj na Twitter pojawiły się fragmenty wystąpienia, jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie, z Suwałk czy z Ełku, bez znaczenia jakie to było miasto. Mnie zainteresował ten drobny fragmencik.

Wielu powie, że to co mówił jeden z najmądrzejszych ludzi na świecie, to zwyczajna bzdura. Przecież jeden z najmądrzejszych ludzie na świecie ma w stopniu oczywistym rację, bo, ponieważ, gdyż, lub, żeby, a. Tak mniej więcej przedstawia się logika argumentacji jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie, co do prezentowanej tezy. W tej sytuacji proszę o zaniechanie wszelkiej krytyki, która w stopniu oczywistym nie jest zasadna.

Jeden z najmądrzejszych ludzi na świecie oraz jego wierni wyznawcy zafundowali nam socjalizm pod nazwą 500+ i jeszcze kilka innych dobroczynnych socjalistycznych programów z + (plusem). Ten socjalizm uzdrowić miał wszystko, a w szczególności miał zatrzymać spadkowy kierunek demograficzny w Polsce. Nie tylko miał zatrzymać, ale i odwrócić miał katastrofalną sytuację demograficzną w Polsce.

Nie powiodło się, cóż za rozczarowanie, socjalne programy nie przyniosły zakładanych efektów. Z jakiego powodu tak się stało, skoro socjalne programy są dobre? Programy socjalne dałyby efekt, gdyby nie pijaństwo młodych kobiet w PL, gdyby nie wódka. Kto to odkrył? On – jeden z najmądrzejszych ludzi na świecie! Znowu, po raz kolejny, raz za razem okazał się genialny. Nie dość, że wymyślił metodę na odwrócenie sytuacji demograficznej w naszym kraju, to znalazł też przyczynę, dla której dobra metoda zawiodła. On sam znalazł przyczynę, która sprawia, że w Polsce jednak ciągle za mało dzieci przychodzi na świat.

Zawiodłyście jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie, problemem okazała się wódka. Geniusza, wizjonera, wyjątkowo przenikliwego obserwatora zjawisk, które mają miejsce w świecie i pod kołdrą również. Ta przyczyna tkwi w was młode kobiety. Picie wódki przez dziewczęta, młode kobiety, które zamiast rodzić dzieci piją tyle samo co ich rówieśnicy – chłopcy, młodzi mężczyźni. Oto przyczyna, która sprawia, że socjalizm przestał działać – wódka!

No i co powiecie?! Jak można ze zdziwieniem lub niedowierzaniem traktować słowa jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie, jak można powątpiewać, że mało jest ludzi na świecie mądrzejszych niż on? Nie można temu przekonaniu się sprzeciwiać, a przenikliwość, geniusz myśli jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie wprost onieśmiela. To jak blask słońca. Człowiek musi zmrużyć oczy gdy mu słońce zaświeci prosto w twarz. Wódka niszczy nas, wódka niszczy naszą demografię, wódka niszczy młode kobiety pijące wódkę z młodymi mężczyznami. Socjalizm nie działa, przez wódkę.

 

Moim zdaniem – wódka i jej spożycie to nic, w porównaniu do niszczycielskiej siły socjalizmu. Upijanie się wódką zdecydowanie mniejsze przynosi szkody społeczne, niż nurzanie się w socjalizmie. Pijacy i pijaczki mniejszych narobią szkód przez picie, niż jeden socjalistyczny polityk za sprawą realizacji swoich socjalistycznych wizji. Miliony pijaków to mniejsza szkoda i zagrożenie, niż jeden napełniony socjalizmem polityk, mający na nas wpływ.

W związku z tym stawiam ostrożną tezę, przeciwną mądrości jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie, ale mającą z nim ścisły związek. Otóż nasza demografia słabo wygląda przez Jarosława Kaczyńskiego, a nie przez wódkę.

Po pierwsze sam niczego nie dokonał w tej dziedzinie życia, i wielu innych związanych ze zwykłym życiem (to uwaga na marginesie). Co prawda są ludzie źli, którzy twierdzą, że Jarosław Kaczyński tak całkiem teoretykiem życia seksualnego nie jest, ale z jego doświadczeń dzieci i tak by nie mogło być. Oczywiście tak twierdzą ludzie nie oddający należytej czci jednemu z najmądrzejszych ludzi na świecie. Prawdy w tym nie może być, nic a nic.

Po drugie Jarosław Mądry (mądry – skrót od zdania: jeden z najmądrzejszych ludzi na świecie) mozolnie buduje w Polsce socjalizm, znacznie gorszy niż ten co był. Gorszy, bo zabiera, odbiera. Gorszy, bo mieliśmy odrobinę rynkowej gospodarki, trochę wolność w robieniu biznesów. Powoli koniec z tym. Buduje Jarosław, jeden z najmądrzejszych ludzi na świecie i jego wierni wyznawcy, w Polsce socjalizm wyjątkowo parszywy, globalny.

Co byście powiedzieli na tezę, że socjalizm to brak entuzjazmu, bieda, równanie w dół, brak perspektyw, niemożliwość rozwoju, złodziejskie podatki, biurokracja, niepewność jutra, czyli wszystko co to zniechęca do rodzenia dzieci przez kobiety i uczestniczenia w tym przez ich mężów, partnerów. (Nie piszę o pewności miski ryżu, która czeka nas już wkrótce – to mamy obiecane przez premiera.) Te wszystkie cechy socjalizmu sprawiają, że strach mieć dzieci, bo co im tu można zbudować, jaką nadzieję w nie tchnąć? Albo trzeba się powstrzymywać z płodzeniem potomstwa, albo z tego przeklętego socjalistycznego państwa …ć.

Moja teza brzmi, że to nie wódka niszczy polską demografię, a jeden z najmądrzejszych ludzi na świecie – Jarosław Kaczyński i jego wierni socjalistyczni wyznawcy. On nie spłodził ni syna ni córki. Potocznie pisząc jest starym bezdzietnym dziadem, który nie dokonał takim zwyczajnym życiu nic. Za to tworzy on w Polsce socjalizm, a ten gorszy jest niż morze wódki i miliony pijaków i pijaczek. Socjalizm gorszy jest niż wódka, a przez wódkę nie chce działać socjalizm, czyli trzeba pić. Sprawdzi się może przysłowie:

pij, pij – będziesz łatwiejsza, pij,

pij, nie będziesz mógł,

(jeszcze jest trzeci werset)

pij, pij, nie będziesz pamiętała, że nie mogłem,

(ostatni wers ode mnie)

pij, pij, nie będziesz pamiętał tych pisowskich bzdur

Ale mi się składnie napisało i to bez wódki, dziękuję za uwagę.

Już są postulaty, które odmienią sytuację! 🙂

Na raty piszę, ale sobie przypomniałem, że Jarosław Kaczyński oświecił nas kiedyś, że przez wódkę też nie możemy mieć dostępu do broni palnej, bo pijany polak będzie strzelał do sąsiada. Teraz dowiadujemy się od tego samego eksperta od wódki, że przez wódkę nie rodzą się dzieci w Polsce.

On wszędzie widzi wódkę?

A może przez te słowa ten starszy pan wyraża głęboką pogardę wobec wszystkich nas?