Donald Trump ogłasza swój start w wyborach prezydenckich 2024.

Zgodnie z oczekiwaniami, były prezydent Donald Trump ogłosił wczoraj wieczorem (15.11.22) rozpoczęcie swojej trzeciej kampanii prezydenckiej. I jak można się było spodziewać, stali oponenci Trumpa ogłosili, że nie powinien on kandydować i że dopilnują aby nie zbliżył się ponownie do Białego Domu.

Lewicowy Twitter i establishmentowi republikanie byli zjednoczeni: Trump musi zostać pokonany.

Mainstreamowe media, z wyjątkiem CNN i Fox News, zignorowały to wydarzenie, co było standardowym zachowaniem w ich wykonaniu. Oszuści z Lincoln Project mieli gotową reklamę nienawiści do Trumpa.

Trump przemawiał do zwolenników ze swojej posiadłości Mar-a-Lago, po wyliczeniu własnych osiągnięć, wygłosił akt oskarżenia pod adresem prezydenta Joe Bidena.

“Jesteśmy upadającym narodem” – powiedział – “narodem przegranym dla milionów Amerykanów. Ostatnie dwa lata pod rządami Joe Bidena były czasem bólu, trudności, niepokoju i rozpaczy”:

W tej chwili inflacja jest najwyższa od ponad 50 lat, ceny gazu osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Joe Biden celowo zrezygnował z naszej niezależności energetycznej. Teraz nie można nawet myśleć o dominacji, bo teraz błagamy o pomoc energetyczną w obcych państwach, z których wiele uważa nas za obleśny naród.

Nie jest zaskoczeniem, że zaatakował również Bidena za otwarcie południowej granicy dla milionów nielegalnych imigrantów, których ponad milion zostało już wpuszczonych do kraju, aby skolonizować amerykańskie miasta i miasteczka.

“Nasza południowa granica została wymazana i nasz kraj jest najeżdżany przez hordy obcych ludzi, z których wielu przyjeżdża tu z bardzo niejasnymi i złowrogimi zamiarami” – powiedział:

Przez wiele lat będziemy płacić wielką cenę za tę inwazję na nasz kraj. Tony śmiertelnych narkotyków, w tym bardzo śmiercionośnego fentanylu, zalewa teraz otwartą i całkowicie nieszczelną południową granicę. 

Przesiąknięte krwią ulice naszych niegdyś wspaniałych miast, to zgniła sceneria brutalnych przestępstw, które obserwuje cały świat....

Jak smutne jest to, że na oczach wszystkich Stany Zjednoczone zostały zawstydzone, upokorzone i osłabione.

Powiedział, że Biden “prowadzi nas na skraj wojny nuklearnej”, ale “to nie musi tak być” – kontynuował Trump pośród aplauzu.

Trump powiedział, że “natychmiast zażąda” reform wyborczych, które będą wymagać identyfikacji wyborców, papierowych kart do głosowania, oraz oddawania i zliczania głosu w tym samym dniu.

Trump słusznie wymienił tych, którzy będą z nim walczyć: “połączone siły establishmentu, media, grupy partykularnych interesów, globaliści, marksistowscy radykałowie, korporacje spod znaku ‘woke’, uzbrojona siła rządu federalnego, kolosalne maszyny polityczne, fala pływowa ciemnych pieniędzy i najbardziej niebezpieczny krajowy system cenzury jaki kiedykolwiek został stworzony”.

Ale “razem uczynimy Amerykę znów potężną” – podsumował:

Sprawimy, że Ameryka znów będzie bogata. Sprawimy, że Ameryka znów będzie silna. Sprawimy, że Ameryka znów będzie dumna. Sprawimy, że Ameryka znów będzie bezpieczna. Sprawimy, że Ameryka znów będzie chwalebna. I sprawimy, że Ameryka znów będzie wielka.

“Nie”.

Prezydent Joe Biden zabawnie zatweetował, że “Donald Trump zawiódł Amerykę” nad filmikiem z litanią lewicowych kłamstw o swoim poprzedniku.

Jeb Bush, Jr, którego ojca Trump odstrzelił w 2016 roku w wyborach wstępnych GOP, nazwał wystąpienie “słabym energetycznie”, z ostrym tagiem #SleepyDonnie.

Demokraci przewidzieli, że “znowu przegra” i dodali, że są gotowi walczyć z nim ponownie.

Establishmentowy, konserwatywny National Review ogólnie grillował Trumpa (www.nationalreview.com), pomimo że uznawał jego pojedyncze osiągnięcia.”Parafrazując Voltaire’a – uczestnictwo w orgii za pierwszym razem jest eksperymentem, za drugim razem to już perwersja”. “Redaktorzy” wydali swój werdykt pod nagłówkiem składającym się tylko z jednego słowa: “Nie”.

Ale niestety portal musiał uznać pewne fakty:

Trump, między innymi, w 2016 roku przerwał panowanie dynastii Clintonów, nominował i uzyskał zatwierdzenie trzech sędziów konstytucyjnych, zreformował podatki, przeforsował deregulację, uzyskał kontrolę nad granicą, znacząco zdegradował ISIS w Syrii i Iraku oraz zainicjował działania normalizacyjne pomiędzy Izraelem a krajami Zatoki Perskiej. Są to osiągnięcia, które nawet jego krytycy oraz inni ludzie małej wiary - w tym NR - mogą uznać i pochwalić.

Ale zaraz potem NR zrugał Trumpa za jego styl, “niekonsekwentne postępowanie i brak powagi” i stwierdził, że “ma ograniczone zrozumienie naszego systemu konstytucyjnego, co ostatecznie przekłada się na niski poziom szacunku dla niego”. Pan redaktor obwiniał również Trumpa za słabe wyniki GOP w zeszłotygodniowych wyborach i forsował lewicową narrację o tym, co wydarzyło się podczas w większości pokojowego protestu na Kapitolu USA 6 stycznia 2021 roku.

Nie jest zaskoczeniem, że Projekt Lincoln – znany również jako “Narodowy Projekt Man-Boy Lincoln”, ponieważ jego liderzy chronili homoseksualistę wykorzystującego dzieci – przygotował już przed przemówieniem Trumpa audycję nienawiści skierowaną w jego kierunku.

“Mówiliśmy, że ten dzień nadejdzie” – zatweetowali:

“Donald Trump powraca” – głosi materiał – “wściekły, mściwy, gotowy do przejęcia Białego Domu i ponownego rozbicia Ameryki”.

Senator Ted Cruz, gubernator Florydy Ron DeSantis i potentat Elon Musk to “słabeusze i nieudacznicy”, którzy będą “padać na kolana i wypisywać czeki” by doprowadzić do zwycięstwa Trumpa.

Nikt nie jest w stane przewidzieć jakie szanse ma Trump. Ale tak zgodna reakcja na jego kandydaturę sugeruje, że lewicowcy i ich establishmentowi sojusznicy bardzo przejęli się faktem, że może on im wyrwać z rąk kolejne zwycięstwo.

I powinni się przejmować.

R. Cort Kirkwood (thenewamerican.com)

tłumaczył MR