Alfa i omega w sprawie wirusa, pan Fauci, prawie jednoosobowo zarządzał pandemią a dzisiaj już nic nie pamięta.

W dniu 23 listopada Anthony Fauci został przesłuchany w związku z pozwem dotyczącym Pierwszej Poprawki wniesionym przez stany Missouri i Luizjana. Nie ma transkryptu zeznań, ale prawnicy tweetowali o tym co powiedział Fauci. Za Legal Insurrectioni:

Przesłuchanie Anthonego Fauci odbyło się dzisiaj, w związku z pozwem złożonym przez Luizjanę i Missouri. W pozwie zarzucono, że liczni urzędnicy administracji Bidena zmówili się z gigantami technologicznymi i medialnymi, aby cenzurować wszelkie naukowe i medyczne głosy, które krytykowały oficjalną linię rządu w odniesieniu do pandemii Covid.
***
Prokurator generalny Luizjany Jeff Landry, który uczestniczył w przesłuchaniu, napisał, że Fauci miał luki w pamięci.

Wow! To było niesamowite spędzić 7 godzin z dr Faucim. Człowiekiem, który jednoosobowo rozwalił amerykańską gospodarkę w oparciu o tzw. “naukę”. I wszystko to tylko po to by usłyszeć, że nie może przypomnieć sobie praktycznie niczego co dotyczy jego działań w sprawie Covida!


Przypomina mi się Richard Nixon, który podczas afery Watergate doradził jednemu ze swoich współpracowników aby zeznał, że nic nie pamięta. W ten sposób, tłumaczył Nixon, nigdy nie będą mogli cię ścigać za krzywoprzysięstwo. To, w jakim stopniu świadkowi może ujść na sucho zasłanianie się amnezją, zależy w dużej mierze od tego czy przedstawiono wystarczająco dużo dokumentów by go obciążyć. W tym przypadku wygląda na to, że rząd przedstawił mocno skąpe dokumenty.

A to najciekawszy punkt:

Jenin Younes, adwokat z New Civil Liberties Alliance, reprezentująca lekarzy i naukowca, którzy zostali zaatakowani po podpisaniu The Great Barrington Declaration, była obecna na przesłuchaniu i skomentowała zeznania następująco:

Jeden z moich ulubionych cytatów z dzisiejszego zeznania Fauci’ego: “Mam bardzo intensywny dzień pracy prowadząc instytut o wartości 6 miliardów dolarów. Nie mam czasu martwić się o takie rzeczy jak deklaracja z Great Barrington”.


The Great Barrington Declaration (gbdeclaration.org/) została podpisana przez setki tysięcy lekarzy i naukowców. Zakwestionowała ona politykę zamykania gospodarki, która była zalecana przez Fauciego i wdrażana przez rządy na poziomie federalnym i stanowym:

Obecnie stosowane lockdowny skutkują niszczącymi skutkami dla krótko- i długoterminowego zdrowia publicznego. Wyniki (aby wymienić tylko kilka) obejmują niższe wskaźniki szczepień dzieci, pogorszenie wyników chorób układu krążenia, mniej badań przesiewowych raka i pogorszenie zdrowia psychicznego – co doprowadzi do dodatkowego zwiększenia śmiertelności w nadchodzących latach. Warstwą społeczną najbardziej narażoną na skutki lockdownów będzie klasa pracująca i młodsi członkowie społeczeństwa. Separowanie uczniów od szkoły jest poważną niesprawiedliwością.

Sygnatariusze Deklaracji opowiadali się przeciwko masowej izolacji i zamiast tego poparli politykę, którą nazwali Skoncentrowaną Ochroną. W tym momencie widać aż nazbyt jasno, że mieli rację.

Ale Anthony Fauci mówi, że nie miał czasu na ocenę zalet Deklaracji z Great Barrington – to znaczy, nie miał czasu na ustalenie, czy polityka którą z przekonaniem narzucił wszystkim z nas, była rzeczywiście uzasadniona. Był zbyt zajęty “prowadzeniem instytutu wartego sześć miliardów dolarów”. Niektórzy z nas od dawna mówią, że Fauci nie jest naukowcem tylko biurokratą. Jego zeznania dokładnie to potwierdzają.

John Hinderaker (www.powerlineblog.com)

tłumaczył MR