Z cyklu broń ratuje życie: Pan chciał ukraść kozę. Właściciel miał broń, obronił siebie i uratował zwierzę.

SAN MARCOS, Kalifornia (KGTV) – Mężczyzna został oskarżony o wtargnięcie na posesję w celu kradzieży kozy oraz lekkiego samochodu terenowego typu buggy. Próba zagarnięcia cudzego zwierzęcia i pojazdu spowodowała, że został on postrzelony.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 grudnia tuż przed godziną 15:30 w domu położonym w pobliżu Coronado Hills Drive.

Według Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Diego, 36-letni Alexander Belinsky jest obecnie oskarżony o rozbój, znęcanie się nad osobami starszymi, próbę kradzieży pojazdu, włamanie do mieszkania, okrucieństwo wobec zwierząt i naruszenie nietykalności cielesnej.

79-letni mężczyzna i jego 60-letnia żona usłyszeli hałasy z kierunku stada swoich kóz i psów, wyszli więc na zewnątrz. Powiedzieli oni władzom, że widzieli Belinsky’ego próbującego ukraść jedną z ich kóz, próbowali go powstrzymać przed zabraniem zwierzęcia, ale on powalił ich na ziemię.

Starszy mężczyzna wszedł do domu i chwycił za karabin, aby chronić swoją żonę. W tym czasie Belinsky wepchnął kozę na siedzenie pasażera samochodu typu dune buggy który stał na posesji. Belinsky próbował uruchomić samochód, ale w tym momencie doszło do konfrontacji z właścicielem.

SDSO mówi, że Belinsky wysiadł z auta i zaszarżował na właściciela chwytając jego karabin. Podczas szamotaniny karabin wystrzelił, trafiając Belinsky’ego.

Napastnik został aresztowany po przybyciu na miejsce zdarzenia służb. Następnie został on zabrany do szpitala, według informacji jego obrażenia nie zagrażają życiu. Właściciel doznał jedynie rozcięć na rękach, a jego żona nie miała żadnych obrażeń.

Incydent pozostaje nadal przedmiotem śledztwa.

De’Anthony Taylor (www.10news.com)

tłumaczył MR

Według innych źródeł (www.sandiegouniontribune.com) właściciel zwierzęcia nie został aresztowany.