Z cyklu broń ratuje życie: Były mistrz zapaśniczy musiał użyć pistoletu aby uspokoić włamywacza.

Legenda WWE ‘Hacksaw’ Jim Duggan ujawnił, że musiał użyć chwytu zapaśniczego aby powalić na ziemię intruza który wtargnął do jego domu, następnie trzymał go na muszce swojego pistoletu kaliber .44.

Mężczyzna w wieku około 20 lat wtargnął do domu Duggana w Południowej Karolinie przez drzwi wejściowe na początku tego miesiąca, zmuszając 68-letniego byłego pro-wrestlera do pokazania, że nadal dysponuje siłą z którą należy się liczyć.

Duggan ujawnił szczegóły incydentu podczas wywiadu z Wrestling Inc. w zeszły piątek, po czym napisał na Twitterze, że jest wdzięczny Departamentowi Szeryfa Hrabstwa Kershaw za pomoc.

Hacksaw walczył w WWE, zwanym wówczas WWF, w latach 1987-1993 i odgrywał tam rolę amerykańskiego patrioty. Jego charakterystyczną bronią w ringu była drewniana kantówka.

‘Dzięki Bogu nie musiałem go zastrzelić’ – powiedział Duggan wspominając epizod.

Duggan był w domu ze swoją żoną Debrą (68) około godziny 18.45, 8 grudnia, kiedy intruz wszedł do ich domu.

Zanim mężczyzna wtargnął do domu, on i jego żona usłyszeli jak inni krzyczą w okolicy, powiedział Wrestling Inc. Mężczyzna był podobno “histerycznie przerażony”, gdy Hacksaw skutecznie go ubezwłasnowolnił.

Gdy napastnik leżał już pokornie na ziemi, Duggan użył jednej ręki aby trzymać jego ręce za plecami, a broń trzymał w drugiej ręce aż do przybycia służb.

Intruz powiedział Dugganowi, podczas gdy był wyprowadzany, że wszedł do jego domu ponieważ uciekał przed ludźmi którzy go ścigali.

Podobno zapukał również do drzwi kilku sąsiadów, zanim uciekł się do przeskoczenia przez płot i wejścia do domu Duggana.

Emerytowany wrestler dodał, że słyszał na zewnątrz więcej ludzkich głosów i obawiał się, że może być więcej kłopotów, więc wyłączył swoje świąteczne światła i powiedział obezwładnionemu mężczyźnie, aby ten milczał. 

W oświadczeniu na Twitterze Duggan wyraził podziękowania dla oficerów z Departamentu Szeryfa hrabstwa Kershaw, którzy przybyli na miejsce zdarzenia po tym jak zostali wezwani przez jego żonę.

W poście napisał: ‘Mężczyzna którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, wspiął się na nasze ogrodzenie, przebiegł przez podwórko do naszych drzwi wejściowych i walił w szklane drzwi.

‘Zanim zdołaliśmy dobiec do drzwi, otworzył je i wpadł do naszego domu. Trzymałem go na muszce, podczas gdy Debra zadzwoniła na 911. Jesteśmy bezpieczni, nie odnieśliśmy żadnych szkód’. 

Duggan był pierwszym w historii zwycięzcą Royal Rumble w 1988 roku i był pierwszym mistrzem wagi ciężkiej World Championship Wrestling. Został wprowadzony do WWE Hall of Fame w 2011 roku.

Legendarny moment w jego karierze miał miejsce w Madison Square Garden w 1988 roku, kiedy znokautował francuskiego wrestlera Andrew the Giant, który ważył wtedy około 230 kg.

W zeszłym roku pro-wrestler ogłosił, że po długotrwałej walce wreszcie udało mu się pokonać nowotwór. 

Neirin Gray Desai (www.dailymail.co.uk)

tłumaczył MR