Z cyklu broń ratuje życie: Kolejna sytuacja w której zadziałała 2A. Napastnik-wyrokowiec gryzie ziemię, matka obroniła pistoletem siebie i dzieci.

HAMMOND – Przestępca-recydywista został zastrzelony po tym jak wtargnął do cudzego domu uzbrojony w szpadel i klucz do kół.

Według Tangipahoa Parish Sheriff’s Office, oficerowie którzy w niedzielę (08.01) przybyli do domu na Klein Road w związku z wezwaniem dotyczącym włamania, znaleźli ciało Roberta Rheamsa (51). Zastępcy dowiedzieli się później, że ofiara była w domu z dwójką małych dzieci, kiedy Rheams dokonał włamania.

Kobieta podjęła walkę z Rheamsem gdy ten wszedł do jej sypialni i w efekcie śmiertelnie go postrzeliła. Urzędnicy z Biura Szeryfa Tangipahoa mówią, że dwoje dzieci spało w domu, gdy doszło do incydentu.

Rheams był w tym momencie na zwolnieniu warunkowym, po odbyciu kary 20 lat pozbawienia wolności za napad z bronią w ręku. Służby przypuszczają również, że napastnik próbował dokonać porwania na kilka godzin przed feralnym incydentem. 

Nikt nie został aresztowany, ale prokuratorzy mają zbadać sprawę. 

Główny zastępca szeryfa Jimmy Travis powiedział w oświadczeniu, że wygląda to na przypadek “właściciela domu korzystającego z Drugiej Poprawki, aby chronić siebie i swoje dzieci”.

Jeremy Krail (www.wbrz.com)

tłumaczył MR