Wujek dobra rada z Davos – musicie przestać jeść mięso. Świerszcze na ratunek planecie.

Impreza Elite Fest w Davos jest tak pożyteczna jak obserwowanie dziennikarzy na Twitterze: wśród przyjaciół lewacy mówią to, co naprawdę myślą.

I tak prezes Siemensa Jim Hagemann Snabe daje radę od serca miliardowi z nas, po prostu przestańmy jeść mięso:

Miliard ludzi powinno przestać jeść mięso, aby uratować klimat, powiedział prezes największej przemysłowej firmy produkcyjnej w Europie podczas panelu na Światowym Forum Ekonomicznym.

Ty dawaj pierwszy, Jim!

"Jeśli miliard ludzi przestanie jeść mięso, proszę mi uwierzyć, to będzie miało duży wpływ. Nie tylko duży wpływ na obecny system żywnościowy, ale także zainspiruje innowacje w systemach żywnościowych" - powiedział Snabe, dodając: "Przewiduję, że w przyszłości będziemy mieli białka nie pochodzące z mięsa, prawdopodobnie będą one smakować jeszcze lepiej".

Podobno suszone świerszcze są pyszne!

Światowe Forum Ekonomiczne jest organizacją stojącą na czele ruchu bezmięsnej przyszłości, argumentując, że ludzie powinni zdecydować się na więcej "żywności korzystnej dla klimatu", takiej jak algi, wodorosty i kaktusy.

Organizacja założona przez Klausa Schwaba, która była pionierem idei "Wielkiego Resetu" kapitalizmu, promuje również ideę jedzenia białka owadów zamiast mięsa, aby zmniejszyć zagrożenie ze strony rzekomo spowodowanych przez człowieka zmian klimatycznych.

A na domiar złego, nie będziemy mogli nawet gotować naszych owadów na kuchenkach gazowych.

Wszystko o co proszę, to po prostu oficjalne promowanie tych idei, tak żeby wszyscy wiedzieli jaką świetlaną przyszłość rysują nam ludzie zwani “elitą”!

John Hinderaker (www.powerlineblog.com)

tłumaczył MR

Z uwagi na standardy tego bloga nie napisze otwartym tekstem co sądzę o świerszczowej przyszłości zapowiadanej nam przez ludzi takich jak Snabe i inni ideolodzy eko-zasad które mają dotyczyć wszystkich tylko nie ich. Powiem tylko tyle, mogą mnie pocałować w tatara.

MR