Z cyklu broń ratuje życie: Niezmiennie na atak nożownika najlepszym remedium jest pistolet.

UNION CITY, Georgia. – Policja w Union City chwali obywatela, który zgodnie z ustaleniami powstrzymał mężczyznę, który w sobotę (18.02) wczesnym rankiem zaatakował nożem trzy kobiety. Człowiek ten został już okrzyknięty dobrym Samarytaninem i zgodził się udzielić wywiadu tuż po incydencie.

“Po prostu nie mogłem siedzieć spokojnie, patrzeć i słuchać tego co tam się działo”, powiedział Josh Dobbs dla FOX 5.

Dobbs powiedział, że po prostu wkroczył do akcji kiedy usłyszał to, co jak poprawnie założył było krzykami kobiety dochodzącymi z Hidden Lake Apartments.

Policja powiedziała, że okazało się, iż dwie kobiety zostały już wcześniej poturbowane, a Dobbs akurat wyszedł na zewnątrz gdy podejrzany zaczął atakować trzecią ofiarę.

Jedna z ofiar zdołała wezwać na pomoc policję w Union City.

“Funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie i przybyli na miejsce, gdzie odnaleźli kobietę leżącą na zewnątrz pomiędzy samochodami, osoba ta została ugodzona nożem. Funkcjonariusze odnaleźli również dwie osoby znajdujące się za budynkiem – miejscem zdarzenia. Jedna z nich została zasztyletowana, i wyglądało na to, że druga została postrzelona” – podał w oświadczeniu Prentice Brooks Union Police Department.

Policja powiedziała, że osoba która została postrzelona, okazała się być podejrzanym oskarżonym o pchnięcie nożem kobiet.”W momencie gdy mężczyzna atakował te kobiety nożem, pojawił się świadek który zauważył, że ma miejsce napaść” – powiedział kpt. Brooks. “Zareagował i powstrzymał zagrożenie. Strzelił do podejrzanego”.

Policja powiedziała, że jedna z kobiet zmarła po ugodzeniu nożem.

“Tak naprawdę jesteśmy mu wdzięczni za to co zrobił” – dodał kapitan.

Podejrzany został zabrany do szpitala, gdzie później zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

“Sam mam córkę i mam wiele szacunku dla kobiet i w ogóle. Po prostu zrobiłem to co uważałem za właściwe i zainterweniowałem” – powiedział Dobbs.

Policja nadal bada tą sprawę, ale w chwili obecnej wygląda na to, iż incydent ten był efektem awantury domowej.

Kim Leoffler (www.fox5atlanta.com)

tłumaczył MR