Z cyklu broń ratuje życie: Jeśli przed twoimi drzwiami stoi pozbawiona ubrania kobieta z patelnią w dłoni, to sytuacja może nie być tak optymistyczna jak ci się wydaje.

Władze Carroll County (Wirginia) podają, że właściciel nieruchomości postrzelił w nogę kobietę, po tym jak będąc zupełnie naga rzekomo włamała się do jego domu i zaatakowała go patelnią.

W dniu 26.02, zastępcy szeryfa z Carroll County Sheriff’s Office odpowiedzieli na zgłoszenia o strzelaninie na Loafers Rest Road w Austinsville, gdzie, przybywszy na miejsce, zlokalizowali Paulę Michelle Locklear (35) z raną postrzałową nogi.

“W toku prowadzenia czynności śledczych służby ustaliły, że strzelanina była wynikiem włamania”, ogłosiło biuro szeryfa w niedzielnym poście na Facebooku. “Właściciel domu usłyszał hałas w tylnej części domu, poszedł więc do kuchni gdzie zaobserwował nieznaną i nieubraną kobietę, wdzierającą się tylnymi drzwiami do środka, w pewnym momencie napastniczka zaczęła uderzać właściciela domu żeliwną patelnią w głowę”.

Ofierze udało się w końcu wyrzucić Locklear z domu i zaryglować drzwi.

Kobieta jednak nie zrezygnowała i rzekomo udała się na tylną werandę gdzie “zaczęła wyłączać wszystkie bezpieczniki elektryczne i uderzać w okno kuchenne”. Krzyczała jednocześnie w kierunku właściciela domu aby “wyszedł z jej domu albo go zabije” i zaczęła uderzać w tylne drzwi domu ofiary. W tym momencie właściciel oddał strzał z broni palnej i postrzelił Locklear w nogę.
Prokurator stanowy postawił kobiecie zarzut popełnienia przestępstwa włamania, wtargnięcia z niebezpiecznym narzędziem, napaści i uszkodzenia mienia.

Podejrzana znajduje się obecnie w areszcie, gdzie oczekuje na rozprawę przed sądem okręgowym Carroll County General.

Prokurator Roger Brooks ustalił, że ofiara działała w samoobronie, w związku z czym właścicielowi posesji nie zostały postawione żadne zarzuty.

Audrey Conklin (www.foxnews.com)

tłumaczył MR

Tags: , , ,