W Kalifornii, gdzie panuje komusze prawo posiadania broni, służby weszły do apartamentu członka gangu, a tam, broń amunicja i podziemna strzelnica.

Lokalizacja podejrzewana o bycie kryjówką gangu z Kalifornii skrywała coś więcej niż tylko podejrzanych o przestępstwa. W pomieszczeniu znajdował się ukryty właz, który po otwarciu ujawnił kryjówkę w której znajdował się karabin AR-15, tysiące sztuk amunicji i podziemne stanowisko do treningu strzeleckiego.

Jednostka policji z Fontana przeprowadziła nalot na “miejsce zamieszkania znanego członka gangu” i znalazła tam znacznie więcej niż się spodziewała. Dom był wyposażony w tajną strzelnicę zlokalizowaną pod ziemią.

PHOTO: Fontana, Calif., police busted an alleged gang hideaway on Thursday, Feb. 7, 2019, that included a hidden underground shooting range under a manhole cover.

“Podczas przeszukiwania domu zlokalizowano otwór, który prowadził do podziemnej kryjówki i dodatkowego podziemnego pomieszczenia, który był używany jako strzelnica”, podał departament policji w poście na Facebooku.

PHOTO: Fontana, Calif., police busted an alleged gang hideaway on Thursday, Feb. 7, 2019, that included a hidden underground shooting range under a manhole cover.

Departament policji ujawnił również, że znalazł – górę amunicji oraz karabin samopowtarzalny wraz z magazynkiem bębnowym o pojemności 100 sztuk amunicji.

Oprócz udostępnionych zdjęć kryjówki, policja z Fontany skorzystała z okazji i sfotografowała sobie podejrzanych.

“Przyjacielska rada dla każdego, kto chce zaangażować się w nielegalną działalność i być członkiem gangu. Nigdy nie zrezygnujemy z utrzymania naszej społeczności bezpiecznej i wolnej od przemocy” – powiedziała policja. “Jesteśmy mistrzami gry w chowanego i żadna dziura w ziemi tutaj nie pomoże. Gdziekolwiek się schowasz, znajdziemy cię”.

Departament powiedział, że podejrzani zostali “zatrzymani w celu złożenia wyjaśnień”.

Nie jest jasne, kto został aresztowany ani o co został oskarżony. Żadne nazwiska nie zostały ujawnione przez władze.

Szyderstwa nie ograniczyły się jedynie do poinformowania przestępców, że nie mogą ukryć się przed sprawiedliwością.

Dalej szło: “Zdecydowanie zalecamy, abyś tyle samo wysiłku co w budowanie tej jaskini, włożył w to, aby stać się produktywnym członkiem społeczeństwa. Nie musisz nam dziękować za tą radę”.

Wszystko zostało zwieńczone mnóstwem hashtagów, oraz utworem z poczwórnie platynowego singla Chamillionaire’a “Ridin'” jako podkładem muzycznym.

Mark Osborne (abcnews.go.com)

tłumaczył MR