Znakiem rozpoznawczym socjalistów jest to, że nie liczą się z niczyimi pieniędzmi.

Larry Turner, inspektor generalny Departamentu Pracy, oszacował, że 76 miliardów dolarów przeznaczonych na “ubezpieczenie od bezrobocia” zostało wydatkowanych z użyciem oszustwa. Określił on kwotę 76 miliardów dolarów jako “niedoszacowaną”, biorąc pod uwagę fakt, że nie zawiera ona rozliczenia pieniędzy wykorzystanych w ramach programu Pandemic Unemployment Assistance ustanowionego w 2020 roku.

Turner wyraził sceptycyzm w sprawie odzyskiwania sprzeniewierzonych funduszy po tym, jak Rep. Greg Casar (D-TX) rozważał korzyści w postaci możliwych do osiągnięcia przez rząd dochodów netto, uzyskanych z ewentualnego ściganie “oszustów”.

“Spodziewasz się, że inwestycje które czynimy aby ścigać tego rodzaju oszustwa, przyniosą więcej niż wydatkowana kwota pieniędzy” – stwierdził Casar.

Turner odpowiedział: “Nie mogę tego powiedzieć. Kiedy oszustwo zostanie już dokonane, to trudno jest cokolwiek odzyskać”.

Sheldon Shoemaker, inspektor generalny SBA, oszacował, że 86 miliardów dolarów zostało sprzeniewierzonych poprzez oszustwa i marnotrawstwo. Podzielił się również oczekiwaniem, że przyszłe skorygowane szacunki wzrosną, biorąc pod uwagę, że suma 86 miliardów dolarów nie obejmowała jeszcze analizy Programu Ochrony Płac SBA (Paycheck Protection Program, PPP) uruchomionego w 2020 roku. Przewidywał on, że rachunek zamknie się na kwocie minimum 100 miliardów dolarów strat, wynikłych z oszustw i marnotrawstwa środków w ramach działania programu “ulgi COVID-19”, w tym PPP i programu COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL).

“Shoemaker przewiduje, że będzie to ponad 100 miliardów dolarów, jeśli chodzi o przyszłe i ostateczne szacunki SBA dotyczące pieniędzy utraconych w wyniku oszustw i marnotrawstwa poprzez wydatki jego agencji w ramach “pomocy COVID-19”.

Shoemaker określił to jako “największe oszustwo tego pokolenia”.

Członkowie podkomisji z ramienia Demokratów gromko chwalili rząd federalny z jego program “COVID-19 relief”. Wszyscy oni przedstawiali trudności ekonomiczne z którymi borykają się Amerykanów w ostatnich latach jako efekt wystąpienia “pandemii”, a nie konsekwencję narzuconych przez rząd ograniczeń i lockdownów.

Robert Kraychik (www.breitbart.com)

tłumaczył MR