Joe Biden – Transseksualiści “kształtują duszę naszego narodu”…

Prezydent Biden wydał oficjalną proklamację, deklarując, że transseksualni Amerykanie “kształtują duszę naszego narodu” i ustanowił w tym tygodniu święto tej grupy społecznej.

Biden wydał swoją proklamację w czwartek, i ustanowił dzień 31 marca 2023 roku jako Transgender Day of Visibility, dzień, który niektórzy trans-aktywiści przemianowali na “dzień zemsty”. (www.foxnews.com)

“Transgenderowi Amerykanie kształtują duszę naszego Narodu — dumnie służąc w wojsku, lecząc śmiertelne choroby, sprawując urzędy na które są wybierani, prowadząc dobrze prosperujące firmy, walcząc o sprawiedliwość, wychowując rodziny i wiele więcej” – napisał Biden w czwartkowej porannej proklamacji.

“Dziś zbyt wielu transseksualnym Amerykanom wciąż odmawia się… praw i wolności” – kontynuował oświadczenie prezydent. “Fala dyskryminacyjnych praw stanowych jest wymierzona w transgenderową młodzież, przeraża rodziny i krzywdzi dzieci które nikogo nie krzywdzą . Epidemia przemocy wobec transseksualnych kobiet i dziewcząt, w szczególności kobiet i dziewcząt kolorowych, zabrała ich życia o wiele za wcześnie.”

Oświadczenie Bidena pozytywnie przedstawiało to, co nakreślił jako wysiłki jego administracji we wspieraniu amerykańskiej społeczności transgenderowej. Prezydent wskazał również na swoją decyzję o ponownym zezwoleniu osobom transseksualnym na służbę w wojsku, a także na wysiłki mające na celu umieszczenie tego, co określił jako “markery płci” na amerykańskich paszportach.

Kilka stanów, w tym Wirginia Zachodnia i ostatnio Kentucky, połączyły się z dziewięcioma innymi stanami, zakazując lub ograniczając operacje transseksualne i inne formy działań medycznych wobec nieletnich – co Biden i jego administracja zaatakowali jako dyskryminujące i okrutne.
Sędziowie federalni zablokowali tego rodzaju prawa w stanach takich jak Alabama i Arkansas jeszcze przed ich wejściem w życie, a prawie dwa tuziny innych stanów rozważają w tym roku wprowadzenie ustaw, które ograniczałyby lub zakazywałyby zabiegów zmiany płci.

Anders Hagstorm (www.foxnews.com)

tłumaczył MR