Aktywni strzelcy i kryzys zdrowia psychicznego.

Jestem Sheila Matthews, współzałożycielka Ablechild (/www.ablechild.org), krajowej organizacji non-profit zrzeszającej rodziców i posiadającej ponad 25,000 członków. Naszą misją jest kreowanie pełnej świadomości i prawa do odmowy przyjęcia leków i usług psychiatrycznych. Ablechild jest finansowana przez rodziców i nie przyjmuje żadnych pieniędzy pochodzących od jakichkolwiek grup interesu.

Leki psychiatryczne i masowe morderstwa.

Lista masowych strzelanin oraz związków między zażywaniem leków psychiatrycznych a przemocą ciągnie się w nieskończoność. W rzeczywistości, wspólnym mianownikiem jest tutaj to, że w 9 na 10 przypadków, strzelec jest pod działaniem leku psychiatrycznego z poważnymi skutkami ubocznymi.

Nalegamy, abyście przyjrzeli się danym i przestali przymykać oko na ten oczywisty związek między lekami psychiatrycznymi a masowymi morderstwami, ponieważ wasze lekceważenie tej kwestii, może doprowadzić jedynie do pojawiania się kolejnych tragicznych aktów przemocy skierowanych w stronę niewinnych osób. Prosimy, abyście razem z nami zaczęli domagać się ujawnienia dokumentacji medycznej Adama Lanzy

w interesie bezpieczeństwa publicznego. Dokumentacja medyczna Lanzy istnieje i powinna być udostępniona przed podpisaniem kolejnych ustaw związanych ze zwiększeniem wydatków na zdrowie psychiczne.

Podawanie dzieciom leków psychiatrycznych w związku z epizodami psychotycznymi, agresją i przemocą, leków, które często nie są nawet zatwierdzone do stosowania u dzieci….. ewidentnie nie działa.

Więcej subiektywnych narzędzi do badania zdrowia psychicznego, które mają być skierowane do niewinnych dzieci może prowadzić tylko do coraz większych tragedii.

To wstyd, że fakty dotyczące masowych morderstw czy samobójstw nie są przedmiotem dochodzeń policji stanowej, a także są ignorowane przez władze stanowe. Media, które zarabiają krocie na reklamach zamawianych przez przemysł farmaceutyczny, nie są zainteresowane emitowaniem żadnych krytycznych przekazów w tym zakresie do społeczeństwa.

Jako ustawodawcy, nie możecie przerzucać winy na “zbyt mało” praw kontroli broni lub “niewystarczającą” służbę medyczną w zakresie zdrowia psychicznego. Ablechild zasiada w komisji nadzorującej zdrowie behawioralne w Connecticut. Opowiadamy się za pełną świadomą zgodą pacjenta, odnoszącą się do stosowania leków psychiatrycznych związanych z niebezpiecznymi efektami ubocznymi. Promowaliśmy program THE MEDWATCH przez ponad 13 lat. Wasze zaniechanie działania w zakresie kwestionowania efektów ubocznych leków psychiatrycznych i ich powiązań z masowymi strzelaninami jest niewybaczalne i będzie nas kosztować życie naszych dzieci.

Leki psychiatryczne i przemoc.

Co najmniej czternaście ostatnich strzelanin w szkołach zostało popełnionych przez osoby przyjmujące lub właśnie odstawiające leki psychiatryczne. W tych incydentach 109 osób zostało rannych, a 58 zginęło.

Spośród 14 napastników, siedem osób korzystało z pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. 5 osób odbywało wcześniej wizyty u psychiatry, a 2 u psychologa. Nie wiadomo czy druga połowa widywała się że specjalistami, gdyż dane te nie zostały opublikowane.

1. Huntsville, Alabama – 5 lutego 2012 r: 15-letni Hammad Memon zastrzelił

innego ucznia Discover Middle School Todda Browna. Memon miał był leczony na ADHD i depresję. Brał antydepresant Zoloft i “inne leki na te schorzenia”. Spotykał się z psychiatrą i psychologiem.

2. Kauhajoki, Finlandia – 23 września 2008: 22-letni student szkoły kucharskiej

Matti Saari zastrzelił 9 uczniów i nauczyciela, oraz ranił innego ucznia, zanim popełnił samobójstwo. Saari przyjmował SSRI i benzodiazepin. Spotykał się również z psychologiem.

3. Dekalb, Illinois – 14 lutego 2008: 27-letni Steven Kazmierczak zastrzelił pięć osób i ranił 21 innych, zanim zabił się w Audytorium Northern Illinois University. Według jego dziewczyny, ostatnio brał Prozac, Xanax i Ambien. Wyniki toksykologii wykazały, że nadal miał śladowe ilości Xanaxu w organizmie. Chodził na wizyty do psychiatry.

4. Jokela, Finlandia – 7 listopada 2007 r: 18-letni strzelec Pekka-Eric Auvinen brał antydepresanty, po czym zabił osiem osób i ranił kilkanaście innych w szkole średniej Jokela w południowej Finlandii, a następnie popełnił samobójstwo.

5. Cleveland, Ohio – 10 października 2007 r: 14-letni Asa Coon szarżował przez

swoją szkołę z bronią w obu rękach, strzelając i raniąc cztery osoby, zanim odebrał sobie życie.

Akta sądowe wykazały, że Coonowi był podawany antydepresant Trazodone.

6. Red Lake, Minnesota – marzec 2005: 16-letni Jeff Weise, na Prozacu, zabił swoich dziadków, a następnie udał się do szkoły w Red Lake Indian Reservation, gdzie zastrzelił 7 uczniów i nauczyciela, a 7 ranił, zanim ostatecznie popełnił samobójstwo.

7. Greenbush, Nowy Jork – luty 2004: 16-letni Jon Romano wszedł do swojej szkoły średniej w East Greenbush i otworzył ogień ze strzelby. Nauczyciel edukacji specjalnej Michael Bennett został trafiony w nogę. Romano brał “leki na depresję”. Wcześniej spotykał się z psychiatrą.

8. Wahluke, Washington – 10 kwietnia 2001: Szesnastoletni Cory Baadsgaard wziął karabin do swojej szkoły średniej i trzymał 23 kolegów z klasy i nauczyciela jako zakładników. Brał antydepresant Effexor.

9. El Cajon, Kalifornia – 22 marca 2001: 18-letni Jason Hoffman, który zażywał antydepresanty Celexa i Effexor, otworzył ogień do swoich kolegów z klasy, raniąc trzech uczniów i dwóch nauczycieli w Granite Hills High School. Przed strzelaniną uczęszczał na wizyty u psychiatry.

10. Williamsport, Pennsylvania – 7 marca 2001: 14-letnia Elizabeth Bush brała antydepresant Prozac, następnie strzelała do innych uczniów, raniąc jednego.

11. Conyers, Georgia – 20 maja 1999: 15-letni T.J. Solomon był leczony stymulantem Ritalin. W końcu otworzył ogień w szkole i ranił sześciu kolegów z klasy.

12. Columbine, Colorado – 20 kwietnia 1999: 18-letni Eric Harris i jego wspólnik, Dylan Klebold, zabili 12 uczniów i nauczyciela oraz ranili 26 innych, a następnie popełnili samobójstwo. Harris brał antydepresant Luvox. Dokumentacja medyczna Klebolda pozostaje utajniona. Obydwaj strzelcy brali udział w zajęciach z kontroli gniewu oraz korzystali z poradnictwa psychologicznego. Harris przed atakiem chodził do psychiatry.

13. Notus, Idaho – 16 kwietnia 1999: 15-letni Shawn Cooper wystrzelił dwa pociski ze strzelby w kierunku swojej szkoły, cudem nie trafiając żadnego z uczniów. Brał przepisane mu antydepresant SSRI i Ritalin.

14. Springfield, Oregon – 21 maja 1998: 15-letni Kip Kinkel zamordował swoich rodziców, a następnie udał się do szkoły, gdzie otworzył ogień do uczniów w stołówce, zabijając dwóch i raniąc 25. Kinkel brał antydepresant Prozac. Uczęszczał też na “zajęcia z kontroli gniewu” i był pod opieką psychologa

Kolejne 9 przypadków masowych strzelanin, których wynikiem jest ponad 40 zabitych i ponad 30 rannych:

1. Pittsburgh, Pensylwania – 8 marca 2012 r: 30-letni John Shick, były pacjent University of Pittsburgh Medical Center (UPMC) i były student Uniwersytetu Duquesne, zastrzelił jedną osobę oraz ranił sześć w Zachodnim Instytucie Psychiatrycznym UPMC. Wśród leków które policja znalazła w mieszkaniu Shicka, zidentyfikowano dziewięć antydepresantów.

2. Seal Beach, Kalifornia – 12 października 2011 r: Scott DeKraai, pracownik holownika portowego wszedł do salonu fryzjerskiego gdzie pracowała jego była żona. Zabił ją i siedem innych osób oraz ranił jedną. Podczas wstępnego przesłuchania DeKraai’a, jego adwokat wskazał sędziemu. że DeKraaiowi przepisano antydepresant Trazodone i “stabilizator nastroju” Topamax.

3. Lakeland, Floryda – 3 maja 2009 r: Wyniki testów toksykologicznych wykazały, że 34-letni Troy Bellar był na Tegretolu, leku przepisywanym na “zaburzenia bi-polarne”, kiedy zabił swoją żonę i dwoje z trójki dzieci w ich domu, popełniając na koniec samobójstwo.

4. Granberry Crossing, Alabama – 26 kwietnia 2009 r: 53-letni Fred B. Davis zabił policjanta i ranił zastępcę szeryfa, który odpowiedział na zgłoszenie, że Davis groził sąsiadowi bronią. Butelki z lekami na receptę znalezione na miejscu zdarzenia wykazały, że Davis miał przepisany lek przeciwpsychotyczny Geodon.

5. Middletown, Maryland – 17 kwietnia 2009 r: Christopher Wood zabił swoją żonę, trójkę małych dzieci i siebie samego w ich domu. Wyniki badań toksykologicznych potwierdziły, że Wood brał antydepresanty Cymbalta i Paxil oraz leki przeciwlękowe BuSpar i Xanax.

6. Concord, Kalifornia – 11 stycznia 2009 r: Jason Montes zabił w swoim domu żonę, a potem siebie. Montes wcześniej zaczął brać Prozac, w związku z depresją związaną ze zbliżającym się rozwodem i niedawnym bankructwem.

7. Little Rock, Arkansas – 14 sierpnia 2008 r: Mniej niż 48 godzin po tym, jak Timothy Johnson zastrzelił przewodniczącego Partii Demokratycznej Arkansas, Billa Gwatneya, policja w Little Rock ogłosiła, że prowadzi dochodzenie w sprawie zażywania przez strzelca leku antydepresyjnego Effexor, który został znaleziony w domu Johnsona. Raport policji miasta Little Rock stwierdzał, że Johnson “był na antydepresantach i że lek mógł odegrać rolę rolę w jego ‘irracjonalnym i gwałtownym zachowaniu'”.

8. North Meridian, Floryda – 8 lipca 2003 r: Doug Williams zabił pięciu i i ranił dziewięciu pracowników Lockheed Martin, zanim popełnił samobójstwo. Poinformowano, że napastnik brał dwa leki antydepresyjne, Zoloft i Celexa, na depresję po związaną z nieudanym małżeństwem.

9. Wakefield, Massachusetts – 26 grudnia 2000: 42-letni technik komputerowy Michael McDermott brał trzy antydepresanty. Urządził on sobie polowanie na pracowników biura księgowego i kadrowego w którym pracował. Zabił siedem osób.

Leki psychiatryczne są substancjami chemicznymi zmieniającymi pracę umysłu, zaprojektowanymi w celu zmiany stanu emocji, zachowania i procesów myślowych. Poniższe informacje zawierają udokumentowane zagrożenia związane z nimi w odniesieniu do wywoływania przez nie zachowań agresywnych. Obejmują one międzynarodowe ostrzeżenia, badania i raporty o działaniach niepożądanych złożone do amerykańskiej FDA w latach 2004-2011.

Powszechnie dostępne leki psychiatryczne obejmują: Prozac, Zoloft, Paxil, Cymbalta, Wellbutrin, Risperdal, Seroquel, Abilify, Ritalin, Adderall, Concerta, Klonopin i Xanax.

Całość w dokumencie: www.cga.ct.gov

tłumaczył MR

Do powyższej listy można dopisać:

Nashville, Tennessee – 27 marca 2023r……

Wiadomo już, że transseksualna osoba która najwyraźniej ze swojej byłej szkoły uczyniła sobie miejsce prywatnej vendetty, uczęszczała wcześniej na terapię zaburzeń emocjonalnych oraz ukrywała broń w domu (edition.cnn.com). Nie wiadomo czy była poddawana terapii hormonalnej ani czy używała antydepresantów, jednak biorąc pod uwagę chęć zmiany płci wydaje się to wysoce prawdopodobne (www.newsweek.com).