Z cyklu broń ratuje życie: Żona strzela w samoobronie do męża. Policja stwierdza uzasadnione użycie śmiertelnej siły.

03.01.2023r.

Śledczy z Washington County Sheriff’s (WCSO) badają sprawę użycia broni, do którego doszło we wtorek (03.01) rano.

Oficerowie powiedzieli, że tuż przed godziną 3 rano otrzymali zgłoszenie dotyczące strzałów z broni palnej na Tiger Trail w Chipley.

Według biura szeryfa, kiedy zastępcy przybyli na miejsce, znaleźli tam kobietę która jak się okazało śmiertelnie postrzeliła swojego męża.

W tej chwili nie dokonano żadnych aresztowań, ponieważ służby pracują nad ustaleniem czy ten incydent był samoobroną.

“Kobieta współpracuje w toku śledztwa. W tej chwili sprawa się toczy. Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie dochodzenia. Pod koniec dnia ustalimy, czy w tej sprawie zostanie dokonane aresztowanie, czy nie” – powiedział szeryf Kevin Crews.

WCSO nadal prowadzi śledztwo, miejsce zdarzenia jest nadal przeszukiwane w celu uzyskania dowodów.

Zamieścimy aktualizację tej historii, gdy tylko pojawi się więcej informacji.

WJHG Newsroom (www.wjhg.com)

UPDATE : 18.04.2023r.

Urzędnicy wydali aktualizację w sprawie śmierci w wyniku użycia broni palnej, do której doszło w Washington County w styczniu.

Władze biura szeryfa hrabstwa Washington powiedziały, że współpracują z biurem prokuratora stanowego, 14. obwodem sądowym i biurem lekarza sądowego w celu ustalenia okoliczności i oceny dowodów w incydencie z bronia palną do którego doszło w domu na Tiger Trail.

Policjanci z Washington County otrzymali telefon z informacją o strzelaninie związanej z tym miejscem około 2:45 rano 3 stycznia.

Śledczy ustalili, iż kobieta śmiertelnie postrzeliła swojego męża. Podejrzana współpracowała ze służbami i nie dokonano żadnych aresztowań.

Teraz biuro szeryfa podało do wiadomości, że w wyniku dochodzenia ustalono iż użycie śmiertelnej siły w tym przypadku było uzasadnionym aktem samoobrony.

WJHG Newsroom (www.wjhg.com)

tłumaczył MR