W krzywym zwierciadle: Napad na sklep w Miami pokazuje, że tam gdzie nie ma na miejscu dobrych ludzi z bronią, pospolita przestępczość może przybierać groteskowe formy.

W sobotę (03.06), pewien mężczyzna dokonał dziwacznego napadu na sklep i serwis telefonów w Miami Gardens. Monitoring zainstalowany w sklepie zarejestrował całe zdarzenie, w tym specyficzny kamuflaż zastosowany przez złodzieja, składający się z kartonowego pudła nałożonego na głowę.
Zarejestrowany materiał umożliwił jednak zidentyfikowanie i późniejsze aresztowanie sprawcy.

Właściciel sklepu Irepair Tech, mieszczącego się przy 4500 Northwest 183rd Street w Miami Gardens, podzielił się z NBC6 nagraniem, na którym widać mężczyznę z kartonowym pudełkiem na głowie, rozbijającego szklane gabloty i sięgającego po telefony.

Jeremias Berganza, właściciel sklepu, powiedział NBC6, że do incydentu doszło około 4 rano w sobotę. Na nagraniu zobaczył on twarz mężczyzny, po czym zaczął rozglądać się po centrum handlowym w którym znajduje się jego firma.

Powiedział, że poprosił ludzi aby dali mu znać jeśli zauważą podejrzanego. Niedługo później doszła do niego informacja, iż sprawca znajduje się na tym samym piętrze i pije z ziomkami pod pobliskim sklepem monopolowym.

Berganza zadzwonił do Departamentu Policji w Miami Gardens, w wyniku czego doszło do zatrzymania podejrzanego.
Podejrzany, zidentyfikowany jako 33-letni Claude Vincent Griffin, został oskarżony o kradzież dużej wartości, włamanie, wykroczenie przestępcze, posiadanie kokainy i stawianie biernego oporu podczas aresztowania. Według Berganzy, złodziej ukradł 19 iPhone’ów i 8 000 dolarów w gotówce – w sumie straty zostały oszacowane na 15 000 dolarów.

A oto pan Griffin w akcji:

Monica Galarza (www.nbcmiami.com)

tłumaczył MR