Antoni Macierewicz o broni palnej.

Zachęcam do wysłuchania nagrania ze spotkania z Antonim Macierewiczem, który prezentuje swoje stanowisko w sprawie dostępu Polaków bo broni palnej. Antoni Macierewicz mówi o sowieckiej mentalności urzędniczej i tym uzasadnia swoje stanowisko co do możliwości posiadania broni palnej przez Polaków. Kultura posiadania broni palnej, to jest to co trzeba odbudować w Polsce. Mam wrażenie, że w sprawie broni palnej z Panem Macierewiczem bym się porozumiał.

Naprawdę wywiad ciekawy, zapraszam do wysłuchania.

macierewicz

 • Uwolnic_Bron

  „Trzeba pomagać finansowo, humanitarnie poza granicami Polski, ale trzeba też respektować decyzje, które podjął rząd pani Ewy Kopacz” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek.

  http://www.rmf24.pl/raporty/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-mastalerek-trzeba-respektowac-zobowiazania-rzadu-kopacz-ws-u,nId,1906561

  Ja Wam mówię, że PiS zrobi nas w konia z muzułmanami…

  • Andrzej Turczyn

   to brzmi niedobrze

   • Uwolnic_Bron

    No i przecież PiS nie będzie w stanie przeciwstawić się tak naprawdę, ostatecznie woli UE, gdy ta będzie ich zmuszać do przyjmowania imigrantów.

 • Jakub Cezary

  Chciałem głosować na PIS ale tego nie zrobię, gdyż wciąż pamiętam ministra Ziobro i Jego ustawę o zakazie posiadania oraz sprzedaży noży o ostrzu powyżej 30 cm. Zresztą ta histeria wtedy, to był szczyt wszystkiego i ta bierność przechodząca w poparcie dla inicjatywy przez Prezesa Kaczyńskiego.
  Zresztą pamięta Pan posła Ziobrę z programu “Państwo w Państwie ” i po obejrzeniu tego programu stwierdzam, z przykrością , że nic się nie zmienił. Cóż z pustego to i Salomon nie naleje.

 • Minuteman

  To, co polityk mówi o broni palnej może nam najwięcej powiedzieć o tym z kim tak naprawdę mamy do czynienia i jaki jest jego prawdziwy stosunek względem obywateli. Jednakże, jeśli polityk (podobnie jak i jego ugrupowanie) nigdy specjalnie nie wykazywał w tym temacie żadnej inicjatwy i jeśli nie był od początku pryncypialnym zwolennikiem powrotu do normalności, to takie wypowiedzi w trakcie kampanii wyborczej są niczym innym jak kiełbasą wyborczą.

  Chciałbym również zwrócić uwagę, że zamieszczona powyżej wypowiedź Antoniego Macierewicza budzi bardzo ambiwalentne odczucia. Z jednej strony pan Antoni niby chicałby wykonać krok w dobrym kierunku (przynajmniej pozornie i na etapie deklaracji, praktyka działań jego partii jak dotąd pokazywała zupełnie co innego), z drugiej strony chorobliwa wręcz chęć ścisłego kontrolowania i regulowania dostępu do broni przebija z jego wypowiedzi na każdym kroku, nawet w ramach proponowanego przezeń pomysłu.

  Ja tam na tego typu obiecanki nabrać się nie dam. Przedstawiciele dużych partii sejmowych, zwłaszcza tych, które rządziły lub współrządziły tym krajem, nie słyną z prawdomówności (delikatnie mówiąc). A pamiętajmy także, że są to ci sami ludzie, którzy są odpowiedzialni lub współodpowiedzialni za obecny stan rzeczy.

  Tego typu pomysły i propozycje pojawiają się zawsze tuż przed wyborami i są niczym innym jak rozpaczliwymi próbami podlizania się różnym środowiskom (w tym także środowisku strzeleckiemu) i wyłudzenia naszych głosów. Jak tylko dostaną co chcą, zwyczajnie nas oleją i zostawią wszystko po staremu.

  • Uwolnic_Bron

   Zgadzam się.
   Chciałem podzielić się z Wami piękną piosenką. Może i Wam się spodoba:

   https://www.youtube.com/watch?v=e6Sw1lYl-9s

  • Maciek Gorpherson

   Zostawienie wszystkiego po staremu nie jest straszne. Zostawia nas w prawnym galimatiasie które już znamy, ważne by nie doszło do dalszych ograniczeń promowanych przez środowiska zrzeszone wokół Sz.P Antoniego

 • anonim/9mm

  Macierewicz:
  “nie ukrywam, że bardzo chętnie dam się przekonać JEŻELI MNIE PAN DO TEGO PRZEKONA”

  ***JEŻELI***

 • Mateusz Hamerski

  “Jak Polska młodzież przejdzie przez trening z użyciem broni…” – czyżby Pan Antoni nie wiedział, że ubiegając się o pozwolenie na broń trzeba zdać egzamin z umiejętności obchodzenia się nią (bądź przed Policją bądź PZSS)… Panowie przecież to ewidentne, że Pan Macierewicz twierdzi, iż broń owszem, ale pod kontrolą Państwa/Dowódców Obrony Terytorialnej itp. a nie w domach zwykłych obywateli…

 • Pingback: Deklaracja Macierewicza ws. dostępu Polaków do broni. | Andrzej Turczyn()