O mnie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Andrzej Turczyn to ja. Rocznik 1973, z hetmańskiego miasta Zamość. Byłem uczniem szkoły podstawowej numer 10 w Zamościu, później I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego także w Zamościu. Studiowałem prawo na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Po studiach jako “osadnik” pojechałem na pomorze. Dojechałem do Słupska. Przez dwa lata pracowałem w Urzędzie Morskim w Słupsku i odbywałem aplikację sądową. Po zdaniu egzaminu sędziowskiego nie poszedłem pracować do sądu, rozpocząłem aplikację adwokacką w Koszalinie. Po skończonej aplikacji, podjąłem praktykę adwokacką w Sławnie, a następnie w Koszalinie i obecnie również w Gdyni. Zachęcam do odwiedzenia mojej strony zawodowej  ww.turczyn.pl.

Z wyboru chrześcijanin, protestant. Uznaję za niezmiennie prawdziwe słowa: bez Boga ani do proga! Jestem nienawistnikiem niesprawiedliwości, poszukuję wolności. Można mnie kochać, albo nienawidzić, nie wzbudzam uczuć obojętnych. Głupców wyszydzam, mądrym przyznaję rację.

W broni palnej upatruję element sposobu na podniesienie Polaków z kolan. Broń palna ma tą cechę, że wymusza indywidualną odpowiedzialność jednostki. Broń palna to urządzenie śmiertelnie niebezpieczne. Nie można z nim postępować niepoważnie.

Niedowiarkom i tym co broni nie chcą posiadać odpowiadam tak: Możesz nie wierzyć w Boga. Twoja sprawa. Możesz nie chcieć mieć broni. Twój wybór. Ale gdy Cię ktoś napadnie, natychmiast dzwonisz po kogoś uzbrojonego i modlisz się aby przybył jak najszybciej!

Od 2012 roku jestem zaangażowany w działalność Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. W zarządzie tego stowarzyszenia jestem od końca 2012 roku. Aktywnie działam w Koszalińskim Klubie Strzeleckim “Kaliber” oraz stowarzyszeniu kolekcjonerskim Towarzystwo Strzeleckie w Koszalinie. Jestem współzałożycielem Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego, z którego odszedłem w 2014 roku. Dzisiaj główna moja aktywność społeczna wypełnia się w realizacji celów Fundacji Trybun.org.pl.

Piszę, mówię, przekonuję, że broń jest nieodzownym elementem życia społecznego narodów. Towarzyszy im od tysiącleci. Dopiero komuniści przestawili to w głowach Polaków. Zrobili to przy pomocy szubienic, karabinów i pałek. Mój dziadek przed wojną miał broń, mój ojciec po wojnie nie miał broni. Ja mam broń. Musimy odbudować w Polsce kulturę posiadania broni palnej. Europejską kulturę zniszczoną przez komunistycznych oprawców!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Numer rachunku bankowego Fundacji Trybun.org.pl: 53 1140 2004 0000 3102 7689 3717

Blog trybun.org.pl prowadzony jest przez Fundację Trybun.org.pl ul. Zwycięstwa 46/4d, 75-038 Koszalin, która jest stroną odpowiedzialną za treści publikowane na trybun.org.pl.