Wystąpienie posła Arkadiusza Czartoryskiego na Konwencji Programowej ROMB.

Bardzo dziękuję panu posłowi Arkadiuszowi Czartoryskiemu, że zdecydował się wziąć udział w Konwencji Programowej ROMB. Wystąpienie pana posła wysłuchałem z wielką uwagą. Wysłuchałem i wyciągam wnioski, napawają mnie optymizmem.

Jest również sprawą znamienną, że na Konwencji Programowej społecznej organizacji zajmującej się dostępem do broni palnej, za wiedzą i zgodą Klubu Poselskiego PiS, wystąpił przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania wystąpienia posła Arkadiusza Czartoryskiego.

 

 • M.

  Ten poseł mówi, że kto popiera ograniczanie dostępu do broni, źle życzy Polsce, że obce mocarstwo robi co może, by nie zmienił się stan tego rozbrojenia. Oczywiście w obu aspektach ma rację. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że w PISie jest sporo ludzi z samej góry, które jest przeciwne szerszemu dostępowi do broni, z prezesem tej partii na czele. Ze dwa lata temu chcieli nawet rozbroić Polaków z noży. Źle życzą Polsce czy są na usługach tego mocarstwa ? Zapewniam, że od teraz każdego pisowca, który będzie przeciwny zwiększeniu dostępu do broni, będę określał słowami posła Czartoryskiego, z podaniem źródła tych słów.

  • Andrzej Turczyn

   Ale ten poseł jest przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

   • M.

    Co z tego z jakiej jest komisji ? W PISie najwyższym prawem jest słowo prezesa. Wystarczyłoby jedno jego słowo, byśmy mieli dosłownie od jutra super liberalną ustawę zwiększającą dostęp do broni i nikt by tam nawet nie pisnął słowa sprzeciwu. Ale prezes PIS jest z gatunku tych hoplofobów, którzy sami mają broń (słynny mały pistolecik), otaczają się uzbrojoną ochroną, a są przeciwni, by inni się uzbrajali.
    A ten poseł wypowiada się jakby był z opozycji i musiał w trudzie i znoju przekonywać rząd. Wystarczająco dużo razy słyszałem wypowiedzi wierchuszki PISu, by wiedzieć, że są to gigantyczni hoplofobii, przeciwni szerszemu dostępowi do broni. Dlatego pytam, czy źle życzą Polsce czy są powolni wobec owego mocarstwa ? Możesz uświadomić to panu posłowi Czartoryskiemu przy najbliższej okazji, bo albo jest ostatnim naiwnym, albo nas ma za takich.

 • Minuteman

  Prawda. Ścisłe kierownicwo rządzącej partii nie pozostawia wiele złudzeń, wszak najprawdopodobniej nie mamy do czynienia z politykami samodzielnymi i zainteresowanymi żywotnym interesem kraju oraz bezpieczeństwem jego mieszkańców (jak zawsze zresztą).

  Niemniej jednak, już na pierwszy rzut oka widać ogromną różnicę między tym co było, a tym co jest. Zarówno w społeczeńswie jak i w parlamencie. Ludzie jakby się budzą. Trochę zbyt wolno i trochę za późno, ale mimo wszystko to dobra wiadomość. Jest to naprawdę budujące, że w naszym sejmie znajdują się ludzie pokroju pana Czartoryskiego czy Stawiarskiego i wcale nie jest ich mało.

  Wypadałoby jedynie sprostować błędne przekonanie pana Czartoryskiego, że forsowana przez komisarz Bieńkowską dyrektywa 477 jest wynikiem jakiejś indolencji, bezmyślności czy niekompetencji. Nie bądźmy naiwni, nie dajmy się na to nabierać. Unijni decydenci wiedzą co robią i tylko udają durniów, na tym właśnie polega ich strategia działania. To nie są idioci, tylko kłamliwi, cyniczni ludzie o złych intencjach i zamiarach sprzecznych z deklarowanymi.

  • M.

   Jest ich coraz więcej i budzą się. Zgoda. Ale i tak nic z tego nie będzie jak się nie obudzą Kaczyński, Brudziński, Sasin, Ziobro, Macierewicz, bo oni tam grają pierwsze skrzypce. A na to póki co się nie zanosi. Ostatnio słyszałem zdaje się Sasina, jak w dyskusji z jakimś dziennikarzem na pytanie o broń przekonywał, że “nie potrzeba nam tu Dzikiego Zachodu”. Chyba każdy słyszał ich wypowiedzi. Broń tak, ale dla Obrony Terytorialnej. Przyjdziesz sobie na poligon raz na jakiś czas postrzelać z państwowej broni.
   A swoją drogą, to warto odkłamać ten demoniczny Dziki Zachód, bo Polacy za sprawą “Rio Bravo” i “Siedmiu wspaniałych” mają przed oczami wizję nieustających strzelanin od rana do nocy, i to wpływa w znacznym stopniu na ich postrzeganie szerszego dostępu do broni.

 • Wojciech Kapeliński

  Kot prezesa ma więcej władzy. No, ale kropla drąży skałę….

  • Andrzej Turczyn

   po co takie hasło?

   • Wojciech Kapeliński

    Jak wyżej. Władzę w etatystycznym PiS sprawują hoplofobi. Tylko tyle i aż tyle.

 • lomax

  Bardzo ładnie się pan poseł wycofał tylnymi drzwiami. Jesteśmy za, popieramy, popieramy ale… podpisy załatwiajcie sobie sami. Nieładnie. Zarząd ROMB powinien wystosować konkretne pisma z prośbą o zgłoszenie swojego projektu UOBiA do wszystkich posłów PiS oraz KUKIZ`15. Nie wierzę że nie znajdzie się 15 posłów! Trzeba kuć żelazo póki gorące a lepszych okoliczności niż teraz już raczej nie będzie. Mamy pozytywny oddźwięk społeczny, ludzie się budzą. Skoro mamy gotowy projekt – trzeba działać!!

 • Pingback: W Europie i Polsce wzrasta zainteresowanie bronią palną. Wyraźcie poparcie dla projektowanej ustawy. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Nie dajcie się wkręcać antypisowskiej propagandzie, analiza faktów na to nie pozwala. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Warto Rozmawiać odc. 15 - Dla kogo broń. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Jan Pospieszalski "Warto rozmawiać" o dostępie do broni palnej. | Andrzej Turczyn()