Sukces Konwencji ROMB! Prowokacja Brauna…

W najnowszym odcinku Przywitania z bronią zobaczycie również prezentację Fabryki Broni “ŁUCZNIK” Radom. Tematem programu jest Konwencja Programowa Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, na której zaprezentowano nową ustawę o broni i amunicji. Warszawa 5 grudnia 2015.

 

 

 

 • marwin

  Odniosę się tylko do fragmentu o Łuczniku. Msbs cieszy oko i robi wrażenie pod kątem ergonomii. Wielkie wrażenie. Tym bardziej, że to nasza polska myśl techniczna. Bardzo chcieliśmy, aby strzelcy zgromadzeni przy naszej fundacji korzystali głównie z tej broni gdy będzie dostępna na rynku cywilnym. Taki rodzaj praktycznego patriotyzmu.
  Postanowiliśmy więc, aby zarys msbs-a pojawił się jako część naszego logotypu. Może w dłoniach strzelca, może w szponach orła. Do decyzji później. Wystąpiliśmy więc do Łucznika o zgodę. W końcu tak wypada mimo, ze chodziło tylko o zarys karabinka. I tak nikt by nie rozpoznał na pierwszy rzut oka ale my mielibyśmy tą satysfakcję i moglibyśmy o tym mówić.
  Otrzymaliśmy obszerną odpowiedź z działu marketingu FB – “nie możemy się na to zgodzić”
  I tyle… Jedno zdanie…
  W naszym logo znajdzie się wiec ruski AK lub amerykański AR i te karabinki będziemy rekomendować. Przynajmniej są wszędzie dostępne.
  A FB mimo tego życzymy jak najlepiej. Doceniamy reaktywację visa 🙂

  • Bartosz Skowroński

   Ja bym spróbował jeszcze raz ale nie przez Facebook-a lecz osobiście bądź listownie podpisane najlepiej przez prezesa. Ewentualnie dodać coś o reklamie i promocji

   • marwin

    Nie mam Facebooka 🙂 Wysłaliśmy maila z konkretną prośbą i tą drogą otrzymaliśmy odpowiedź. Prośbę pisał prezes, odpowiedź z marketingu FB.
    Nie będziemy jechać przez pół kraju w takiej sprawie. W sprawie zakupu broni dla klubu pojechalibyśmy osobiście. Ale teraz na pewno nie do Radomia 😉

    • Bartosz Skowroński

     A poza radomiem ktoś w Polsce produkuje broń (wolałbym promować np hk jesli jest składany w Polsce niż amerykańskie czy ruskie za nic.

 • Bartosz Skowroński

  Ja się zastanawiam czy by jakoś nie dało się wesprzeć rodzimej produkcji.
  Zmuszać do kupna polskiej broni to nie ma sensu. Ale na przykład odliczanie vat-u od podatku (choć to prawo podatkowe), albo jakby miały być limit sztuk to broń z polskiej produkcji jej nie uwzględnia.

  • marwin

   Obawiam się, że takie numery nie przejdą w mumii. Przed wstąpieniem mieliśmy w przetargach tzw. preferencje krajowe, czyli przy ocenie ofert -20% od wartości. Ale to minione czasy.
   Zresztą, dlaczego państwo miałoby wspierać przemysł, który sam nie chce się wspierać…
   Rynek cywilny jest już od kilku lat otwarty, a w ofercie dziadek beryl z szynami dostepnymi na allegro i 50szt. Visa dla 20tys strzelców. No tak, liczy się kontrakt rządowy na setki mln. No to powodzenia.
   Przepraszam za gorzkie słowa ale trochę mnie FB wkurzyła z naszym logo i msbsem.