Piotr Paszkowski o tym, jak zmieniano ustawę o broni i amunicji.

Konwencja Programowa ROMB odbyła się 5 grudnia 2015 r. Systematycznie w internecie na you tube pojawiają się kolejne wystąpienia mówców zaproszonych na Konwencję. Dzisiaj prezentuję wystąpienie Piotra Paszkowskiego. Z perspektywy czasu uznaję to wystąpienie za jedno z ważniejszych na całej Konwencji Programowej. Określam to wystąpienie w ten sposób, albowiem Piotr Paszkowski opowiedział historię zmiany ustawy o broni i amunicji z 2011 roku, która był najdonioślejszą zmianą prawa o broni po 1939 roku. Każdy kto uważnie wsłucha się w słowa uczestnika tamtych historycznych wydarzeń, pozna kulisy tego wydarzenia. Czytam w internecie głosy, że prawo o broni trzeba zmieniać radykalnie. Wystąpienie Piotra Paszkowskiego naprawdę wiele wyjaśnia. Wszyscy hura optymiści, którzy uznają, że jednym okrzykiem „broń to prawo naturalne!” można doprowadzić do zmiany prawa, powinni z pokorą posłuchać słów uczestnika tamtych wydarzeń.

Całkowicie podzielam stanowisko Piotra Paszkowskiego, że zmiana ustawy o broni i amunicji z 2011 roku, to zmiana najważniejsza po 1939 roku. Ja dzięki tej zmianie posiadam pozwolenia na broń i zapewne ogromna większość czytelników. Była to zmiana „kagańcowa”, jak ją powinni określić nierozsądni. W istocie zmiana utrzymywała daleko idącą reglamentację prawa do posiadania broni palnej. Ta „kagańcowa” zmiana, była ogromnym krokiem ku normalności. Tak wielkim krokiem, że skutki tej ustawy rozlały się na cały kraj. Brzmi to nieco podniośle ale pamiętajcie, że to dzięki osobistemu zaangażowaniu takich osób jak Piotr Paszkowski, Jarosław Lewandowski i inni, którzy wówczas swój czas i wysiłki poświęcali, dzisiaj tysiące posiadają pozwolenia na broń i pojawił się w Polsce ruch społeczny, który odciśnie swój znak w historii Polski na zawsze.

Kategorie: Ogłoszenia
 • Tomasz W.

  Rzeczywiście sukces !!! Mafii poubeckiej
  umiejscowionej w PZSS!! Przypisanie broni 5,6 mm boczny zapłon, tylko i wyłącznie do licencji zawodniczej PZSS. Logia rozumowania karabinek sportowy (popularny kbks 5,6 mm boczny zapłon) tylko i wyłącznie dla zawodników licencjonowanych w PZSS . Członkowie pozostałych stowarzyszeń strzeleckich korzystający z 5,6mm boczny zapłon owszem mogą mieć., ale pod warunkiem ,że dla lipy się zapiszą do któregoś klubu PZSS, opłacą lipną przynależność do takiego klubu i nie ma problemu pan grzesio czy czesio za kasiorę wszystko potwierdzą, KASIORA płynie do PZSS szeroką rzeką. pierwsze podejście najmniej 1000 ,zł kolejna lata około 500 zł rocznie, To nic, że na zawodach PZSS nigdy nie byłeś , jak dasz kasę to pan grzesio czy czesio potwierdzą wpiszą dopiszą. NIECH !!! wiecznie żyją ułatwienia w zdobywaniu broni cal 22 boczny zapłon.

  • Andrzej Turczyn

   Pisze Pan w formie, którą nazywam manipulacją. Przed zmianą w 2011 roku PZSS byl monopolistą, po 2011 jest tak samo. Co to oznacza? Oznacza to, że tego nie dało się zmienić, a nie to, że zmiana z 2011 roku to zapewniła. Domagam się rzetelnego przekazu, nierzetelny uznaję za celowe działanie.

 • Pingback: Cele do realizacji przez posiadaczy broni palnej na rok 2016, moim zdaniem. | Andrzej Turczyn()