Debata w Parlamencie Europejskim z udziałem min. Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni.

W dniu 1 czerwca 2016 r. w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata poświęcona projektowanej zmianie dyrektywy o kontroli nabywania i posiadania broni palnej. Debata jest organizowana przez European Fundation for Freedom.

Z Polski na debatę zaproszony został Ruch Obywatelski Miłośników Broni, Ad Arma  oraz GUN TV.

W imieniu ROMB w debacie udział weźmie Jarosław Lewandowski, autor projektu ustawy o broni i amunicji.

 

EFF-firearms-poster

 • Pan Janusz Korwin-Mikke sypie czasami samą prawdę, ale dla dobra tak żywotnej sprawy jak dostęp społeczeństw do broni, lepiej by było gdyby nie brał udziału w debacie.

  • Bartosz Skowroński

   odnośnie pana Mikke to można mieć nadzieję że w UE ma lepszy odbiór niż w Polsce.

 • Bartosz Skowroński

  o ile jestem w stanie zrozumieć twierdzenia pana Leszczyńskiego z guntv, o powszechnym teraz dostępie do broni w polsce (w porównaniu do prawa jazdy). Takie twierdzenia pokazują że dzisiaj pozwolenie na broń jest do zdobycia dla każdego praktycznie, może to kogoś zachęcić do strzelectwa.
  Jeśli w debacie europejskiej będzie że w Polsce mamy “powszechny” dostęp do broni to delikatnie mówiąc szczęśliwy nie będę, aby nie było macie powszechny dostęp? tak być nie może, trzeba zakazać broni nie będziecie mieć wcale.

  • Andrzej Turczyn

   Ale pan Leszczynski nie został zaproszony do prezentacji stanowiska. Od tego sa organizacje społeczne. Gun Tv ma nagrać materiał filmowy

   • Rafał Waszkiewicz

    Pisze Pan nieprawdę! Proszę o sprostowanie!

    • Andrzej Turczyn

     Prawda, napisałem informację nieprawdziwą. Już poprawiłem 🙂

 • Gr Bo

  Promesa leży u mnie już ponad miesiąc bo waham się z zakupem, mam na oku akm ale nie wiadomo czy w wypadku przejścia tej dyrektywy nie dojdzie do konfiskaty 🙁

  • Marcin

   Kupuj. Najnowsze koncepcje lewactwa przewidują, że – aby uniknąć konieczności wypłaty odszkodowań – broń już obecna w prywatnych rękach nie będzie odbierana, ale właściciel nie będzie mógł jej zbyć, podarować, ani przekazać w formie dziedziczenia. Będzie rekwirowana i niszczona po śmierci jej właściciela.

   • Gr Bo

    Coś właśnie o tym czytałem ale nie byłem pewien, no nic w czerwcu jade na zakupy

  • Jeżeli rządy antypolskie dopuszczą do okupacji Rzeczpospolitej przez dyktatorską Unię Europejską, to prawdopodobnie skonfiskują większość broni posiadanej przez cywilów. I nie ważne czy będzie to akm czy karabinek małokalibrowy 22.