UE zmiany w dyrektywie o kontroli nabywania i posiadania broni palnej.

Od jesieni zeszłego roku Komisja Europejska na skutek działań komisarz Elżbiety Bieńkowskiej z Platformy Obywatelskiej prowadzi prace zmierzające do ograniczenia możliwości posiadania broni palnej przez praworządnych europejczyków. Pani Bieńkowska nie wiedzieć z jakiego powodu czyni to pod hasłem walki z terroryzmem. Prace nad zmianą unijnej dyrektywy są na tyle zaawansowane, że stały się przedmiotem prac komisji Parlamentu Europejskiego.

Media dzisiaj od rana donoszą o zmianach w unijnej dyrektywie o kontroli posiadania i nabywania broni palnej. Znalazłem doniesienia medialne na interia.pl oraz gazetaprawna.pl. Zalecam ostrożność i wstrzemięźliwość w wyciąganiu wniosków z tego co piszą media w internecie. Pamiętajcie, że na ogół jest tak, że to jest wypowiedź ślepego o kolorach. Proszę poczekać z wnioskami na opracowania poczynione przez ekspertów.

 

Dariusz Dura z Firearms United tak komentuje projektowane zmiany: OK objaśniam zainteresowanym. Te regulacje przyjęte przez parlament EU, zrobione tylko po to by politycy komisji EU wyszli z twarzą, NIC NIE ZMIENIAJĄ dla nas – sportowców i kolekcjonerów w Polsce. Pomijając fakt, że jakiekolwiek prawo EU dopiero będzie implementowane w przyszłości na gruncie naszego prawa.

Proces co prawda jeszcze trwa. Przez to, że IMCO na czele z Bieńkowska nie przeprowadziło prawidłowo oceny skutków oraz konsultacje społeczne to był pic na wodę fotomontaż oraz biorąc pod uwagę fakt, że za chwilę prezydencje w UE przejmuje Słowacja, która w ramach grupy Wyszehradzkiej od początku jest przeciwna propozycji majsterkowanie przy Dyrektywie jest szansa że trafi to tam gdzie tego miejsce. Na śmietnik 🚮

Dziękuję za uwagę.

W uzupełnieniu przedstawiam komentarz Jarosława Lewandowskiego:

 • vilas

  EU zapewnia ciągłą niepewność i strach co wymyślą niewybieralni komisarze

  w razie wychodzenia z EU (gdyby było takie referendum) większość mojej rodziny zagłosuje za Polexitem

  w czasie jak debatują o ograniczaniu praw obrony chcą uczyć imigrantów islamskich krav-magi za darmo i dopłacać za ich branie

  • Piotr Petrus89

   To “wiernym” nie będzie przeszkadzać, że krav maga stworzona została przez wiarołomnych żydów ? A inne sztuki walki przez niewiernych azjatów?

  • Matt

   Ja bym nie glosował za Polexitem, bo jestem pewien, że bez UE zeżarłyby nas albo Niemcy, albo Putin. Za to mam nadzieję, że wśród szalonych pomysłów PiS-u znajdą się i takie, które pchną Eurokołchoz ku głębokim reformom,

   • vilas

    a ja wątpię by PiS miał siłę przebicia Junkersów, Verhofstatów, Schultzów, Merkel i … chyba Sorosa

 • max-bit

  A nic nie napiszę bo mi się już nie chce …

 • Krzysztof Jabłoński

  Póki co, wieści dobre, ale nie wierzę, że ten gniot faktycznie trafi na śmietnik. Powinien przecież był tam trafić już kilka lat temu, ale nie – na później, na wszelki wypadek – został odłożony ad acta. Aż przyszła Bieńkowska, szmelc ten podniosła i nabździła środowisku strzelców, krwi napsuła. Teraz pewnie też stwierdzą, że akcje trafiły kiepsko w czas, bo jest hype na broń i strzelanie, więc odłożą na później, żeby to wywlec przy jakimś kolejnym zamachu. Lewica się nie poddaje. Ona czeka, tak jak ten gość: http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201002/1266860855_by_Szafran094_600.jpg

 • Pawel W

  Czy airbow(jest polska nazwa tego czegoś?) jest kuszą, na którą wymagane jest pozwolenie, czy wiatrówką FAC, a może kategorią broni nie objętą w ustawie i można mieć broń lepszą nawet od współczesnej kuszy, bez żadnej papierologii?

 • Redneck.pl

  Pomysl wroci po Nicei…

  • Pawel W

   No cóż. Nicea powinna być dowodem na to, jaką głupotą jest rozbrajanie ludzi – faceta w ciężarówce zatrzymała dopiero kula z pistoletu. Ale zdążył rozjechać 60 ludzi!

   • Redneck.pl

    Oczywiscie CNN i nasze media podaly na starcie, ze zamachowiec strzelal. Wychodzi na to, ze caly czas powtarzana mantra, ze jak nie bedzie broni palnej to znajda inne sposoby – jest prawdziwa. Straszna tragedia, bedzie jeszcze bardziej wykrzywiona przez hoplofobow.

   • Robert N

    eeee-taaam, Bieńkowska wprowadzi zakaz używania ciężarówek z naczepami, traktorów wyglądających jak ciężarówki oraz samochodów mających więcej niż dwa koła i problem będzie rozwiązany…..

    • Redneck.pl

     Nie, bo narracja w mediach jest ciagle taka, ze byl uzbrojony i strzelal.

     • Robert N

      wiem, wiem – oczywiście będą się starali uwypuklać temat broni. W takim razie może Firearms United powinno się zwrócić do KE z propozycją wprowadzenia podobnych restrykcji w obrocie i dostępie do ciężarówek jak te zaproponowane w obrocie bronią. Okazuje się, że jedna ciężarówka jest bronią równie skuteczną jak kilka kałachów więc dlaczego by nie zakazać ciężarówek.

  • norfonde

   Szczerze? Już mi nawet nie szkoda francuzów. Śmiać mi się z nich chce. Nie chcieli broni, woleli walczyć kwiatami i kredkami. Teraz jest już troszeczkę za późno na opamiętanie.

   • vilas

    pracowałem w międzynarodowym środowisku, wiesz, informatyka,grafika, ludzie z różnych krajów outsourcing, różne kraje europejskie, amerykanie, rosjanie, japońce nawet, ameryka południowa,

    wiesz co zachód mówi teraz ?
    “nie można tego łączyć z islamem” “uchodźcy to biedne ofiary co doświadczały takiego terroru, teraz żal nam ich jeszcze bardziej” “trzeba walczyć z pier*** rasizmem i ksenofobią bo teraz się rasiści odezwą”
    “w europie zawsze byliśmy uchodźcami bo hiszpan pracuje w niemczech a portugalczyk w londynie” “napięcia powoduje wschodnia europa która jest nietolerancyjna i nie chce pomagać uchodźcom” “uchodźcy ofiary bandytów z ISIS którzy wypaczają pokojowy islam, trzeba więcej uchodźcom pomagać”
    itd itd itd

    nie żal mi ich gorzej, oni nas chcą na dno ściągnąć

    moge tutaj pare cytatów z ich for wkleić,
    nuta jest jedna – jak ktoś krytykuje islam to jest ksenofobicznym rasistą bo ISIS nie ma nic wspólnego z islamem (wcześniej al-kaida nie miałą, wcześniej talibowie, pewnie zakazywanie choinki i św mikołaja w Brunei też nie ma, konfiskowanie majątku nie-muzułmanów w Pakistanie też nie … )

    jeszcze trochę a zaczną pisać że trzeba przestrzegać szariatu by nie urazić muslimów którzy teraz przeżywają ciężkie dni

    • Pawel W

     To ciekawe, czemu ci biedni Muzułmanie nie mszczą się we Wschodniej Europie, tylko gryzą rękę, która karmi.
     Ja wczoraj trafiłem na ciekawy film dotyczący Islamu i radykalizmu. Niestety, zaślepionym ludziom to chyba już nawet pistolet przystawiony do głowy i okrzyk Allah… nie otworzy oczu. Jak można być tak głupim i ślepym???
     https://www.youtube.com/watch?v=g7TAAw3oQvg

     • vilas

      nie atakują nas bo my jesteśmy “ludem księgi” – bo statystycznie jesteśmy wierzącymi w boga ale wg nich fałszywego,
      chrześcijanie to lud księgi, a ateiści (zachód) to “worse than any cattle” (gorzej niż bydło rogate)

     • Pawel W

      Myślę, że im bez różnicy. Wierzących głęboko chrześcijan na swoim terenie mordują w brutalny sposób.

     • vilas

      z tego co ja słyszałem to jednak ma to znaczenie tu w europie
      dla muzułmanina nie ma nic gorszego jak żyd i ateista

      chrześcijanin to “błądzący” – ale mówię nie o samym ISIS
      ISIS jest wersją ultrahardcorową
      ale taliby, al kaida i inni widzą to nie aż tak

      oni nie trawią gdy ktoś nie ma boga

     • Matt

      Żydzi również są wg Koranu ludem księgi.

     • vilas

      o żydach koran bezpośrednio pisze by ich zabijać
      są w koranie wersy mówiące że gdy widzi się żyda to należy go zabić

      żydzi nie uznają Jezusa

      w islamie Jezus jest jednym z proroków

      chrześcijanie uznają Jezusa więc uznają również ich proroka

     • Matt

      Weź się doucz, bo witki opadają…
      Ta dyskusja nie będzie mieć sensu, póki będziesz czerpać “wiedzę” z Internetu.

   • Matt

    Uważasz że przeciętny Le Kowalski z ulicy powinien rzucić kredki, wziąć karabin i iść wyręczać policję?
    Oraz że brak szczegółowych relacji z działania służb oznacza brak działań?
    Ogarnij się. Francja narobiła głupot, dopuszczając do stworzenia się wielkich, nieprzenikliwych skupisk muzułmanów, ale to nie znaczy, że teraz etniczni Francuzi powinni chodzić z wzornikiem koloru i linczować
    co bardziej śniadych sąsiadów, bo przeciętny Francuz-muzułmanin ma tyle samo wspólnego z ISIS co ty albo ja z wyprawami krzyżowymi. Wystarczy, jeśli młodzi Francuzi zaczną myśleć i porzucą chorobę politycznej poprawności, ale do tego trzeba przynajmniej pokolenia.

    • vilas

     gadasz jak leming

     getta powstały bo oni nie uznają naszej kultury, no less, no more
     i nawet lepiej że powstały, w razie wojny domowej z islamem (a ta nastąpi za kilka max kilkanaście lat) łatwiej będzie przeprowadzić akcje wojskowe

     to kwestia kiku lat i na zachodzie będzie wojna domowa – religijna

     • Matt

      Nie, getta powstały, bo (zwłaszcza w ostatnich latach) wpuszczano za dużo i byle kogo. Trzeba było zamiast otwartych granic (w ramach pokuty za kolonie) wprowadzić politykę imigracyjną na wzór australijskiej – najpierw język, promesa zatrudnienia i paroletnia kwalifikacja, a potem wiza i wjazd.

      Pokaż mi jakieś współczesne getto zamieszkane przez wykształconych ludzi, właścicieli firm, wykwalifikowanych pracowników…

      >getta powstały bo oni nie uznają naszej kultury

      Jasne, i dlatego większość starej imigracji jest zintegrowana i mówi na co dzień po francusku…

     • vilas

      stara emigracja uciekała przed islamem
      nowa emigracja niesie jihad
      różnica

      a wracając do zachodu i mojego postu wyżej,
      napisałem na tych ich forach że przecież to islam, inny gość pisał że islam

      posty znikły a moderator się uaktywnił

      zachód NIE rozumie i NIE zrozumie
      będą mówić że islam jest religią pokoju a katolicy mieli inkwizycje i IRA
      i że należy przyjąć imigrantów i zwalczać nacjonalizm i dalej integrować europe

    • norfonde

     No w tym akurat przypadku nie byłby to głupi pomysł.

     • Matt

      OK, tylko nie mylmy przywrócenia prawa do noszenia broni z zachęcaniem do samosądów…

     • Sylwa

      Spokojnie, nikt nie zachęca do samosądów. To po prostu zdrowy instynkt samozachowawczy wobec narastającego zagrożenia. Z tymi samosądami jest jak ze straszeniem narodowcami przez lewicowe media, mamy kolejny zamach terrorystyczny a agresywnej reakcji z ich strony brak…
      Ale tak nas polityczna poprawność zastraszyła że każdy już się tłumaczy dlaczego nie chce obcych kulturowo gwałcicieli i terrorystów u siebie…

  • Dereq Katar

   teraz Bienkowska zakaze… CIEZAROWEK, I tak na wszelki wypadek tych mniejszych dostawczakow tez

 • max-bit

  DUP – i we francji znowu jebnęło.
  No w sumie tak myślałem było EURO ale BDB obstawione więc nie kombinowali …

  A ja się zastanawiam nad Brzegami
  Teren otwarty przez nikogo nie pilnowany.
  Z tego co można poczytać w necie instytucje rządowe odcinają się od tego że oni tam powinni coś zabezpieczać, ano bo organizatorem jest Arch. Krakowska. Aby już było max wesoło jako zabezpieczenie uznają …. .
  Tak ….

  W ciągu 2 tyg dowiemy się czy opaczność…. wystarcza.

  • Matt

   Nie opowiadaj bzdur, ŚDM będzie obstawione przez służby, policję i wojsko…

   • vilas

    wystarczy 1 typ śniady z plecakiem z plastikiem i śrubami który wejdzie w tłum

    • Matt

     Znasz jakiś sposób, żeby temu zapobiec, poza zakazem imprez masowych?

     • vilas

      kontrolować muzułmanów bardziej, może delegalizować islam, wprowadzić islam na listę groźnych ideologii i działać operacyjnie gdy ktoś promuje jihad , być może wyjść z EU i utworzyć oddzielną unie jako grupa wyszehradzka + może inni chętni jeśli by np. Litwa chciała, może Rumunia , Bułgaria

     • Matt

      Delegalizacja islamu przyniosła by w tym przypadku takie same skutki, jakie wobec terrorystów odniósłby zakaz wjeżdżania ciężarówką w tłum ludzi. Mam wrażenie, że mylisz skuteczne działania ze zwykła zemstą.

      Nie wspominam już o takich kwestiach, że w PL muzułmanie żyją pokojowo od kilkuset lat.

     • vilas

      a czymże jest moralność jak nie np. zemstą ?
      oko za oko ? to przecież są bazowe podstawy wielu religii, bazowe podstawy zasad moralnych cywilizacji człowieka,
      jak ktoś mnie napada, okrada , przykłada nóż do szyi to mam go głaskać i utrzymywać ?
      gdyby islam był nielegalny była by PODSTAWA prawna do skutecznej walki z jihadystami bo była by podstawa prawna by coś wszczynać gdy jakiś immam mówi to co w koranie napisane
      wyjątek dla Tatarów można by zrobić,
      a salafitów, wahabitów pogonić

      problemem nie jest ani broń, ani ciężarówka
      problemem jest ISLAM który legalnie się panoszy i zabija coraz więcej europejczyków, oby nie zaczął zabijać Polaków

     • Sylwa

      Podobną sytuacje już mieliśmy w naszej historii, po rzezi wołyńskiej przeprowadzono akcje Wisła- przesiedlenie ukraińców, inaczej się nie dało walczyć z kimś kto rano wyrzynał całą wieś a w południe szedł orać pole. Wyciągnijmy wnioski zanim będzie za późno.

     • Sylwa

      Nie mylić rdzennych tatarów z napływowymi islamistami. Tatarzy przez lata wtapiali się w nasze społeczeństwo, spotkałem się z informacją że boją się tych nowych.

   • norfonde

    Bzdury to ty piszesz. We Francji jest stan wyjątkowy od zamachów w Paryżu. W jaki sposób pomogło to w zapobiegnięciu najnowszemu zdarzeniu lub choćby ograniczeniu skutków?

    • Matt

     Ten pokaz w Nicei w ogóle nie był obstawiony przez policję, a stan wyjątkowy skończył się bodaj dzień wcześniej.
     Gdyby było tam chociaż 10 gliniarzy z bronią, nie doszłoby do masakry na taką skalę.

     • norfonde

      A gdyby było 10 cywilów z bronią?

     • vilas

      tak i życie w NWO, w stanie wojennym, gdzie jedynie uzbrojona władza a dookoła pracujący na nich niewolnicy

     • Krzysztof Jabłoński

      Zawsze będzie za mało policji, żeby każde wydarzenie i każdego obywatela pilnować. Jeśli cywile nie będą w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa (sobie sami i sobie wzajemnie), to go nie będą mieć w ogóle. Żadna służba im tego nie da.

      A w Polsce już były wyroki sądów, że policja nie ma obowiązku bronić kogokolwiek konkretnego. Ma stać na straży porządku i bezpieczeństwa, a nie chronić kogokolwiek.

     • Pawel W

      I słuszny to wyrok, bo taka jest rola policji. Od chronienia są ochroniarze. Problem w tym, że większości nie stać na ochroniarzy, więc każdy musi być swoim własnym ochroniarzem.

     • Gr Bo

      I dlatego prawo powinno być tak skonstruowane aby cywil mógł skutecznie i bez obaw o wolność bronić siebie i swojej własności