Czy komunizm można pokonać bez wojny?

 Pastor Paweł Chojecki

Wielu uległo kłamstwu, że komunizm upadł. Jest wręcz przeciwnie! Komunizm zmienił metody i zdobył niebywałą przewagę w sferze mentalnej ludzi. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że służy komunizmowi. Warto go więc wpierw zdefiniować.

Komunizm to sposób postrzegania rzeczywistości, który może się zrealizować tylko i wyłącznie po wyeliminowaniu wszelkiej konkurencji. To nie jeden z możliwych światopoglądów czy idei, to jedyny możliwy! Nazwa komunizm pochodzi od łacińskiego communis, czyli „powszechny, wspólny”. Hymn komunistyczny,  Międzynarodówka”, jasno to ujmuje:

Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczym, jutro wszystkim my!
Bój to jest nasz ostatni,
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród.

Komunizm ma aspiracje, by podbić cały świat, wszystkie państwa, narody i jednostki. Już w tym momencie widać, że nie ma tu miejsca na żaden kompromis, rokowania czy współistnienie. Tylko światowa władza totalitarna zrealizuje ten cel. Dla komunizmu nie jest ważna metoda, tylko cel. Inaczej mówiąc, komunizm może wykorzystać dowolną inną ideologię, by osiągnąć ostateczny zamysł: przejąć pełnię władzy nad światem. Może przejściowo głosić wolny rynek, konserwatyzm, nacjonalizm, a nawet specyficznie pojęte „wartości chrześcijańskie”! (Ta elastyczność i dostosowywanie się do okoliczności czynią go szczególnie niebezpiecznym i trudnym do zwalczania).

Pomimo czasowego przyswajania obcych sobie idei i metod, komunizm niezmiennie opiera się (i zawsze do nich wraca) na kilku fundamentach:
– nie ma Boga (w znaczeniu Wszechmocnego Stwórcy, Pana nieba i ziemi), liczy się tylko materia i naturalne procesy;
– nie ma prywatnej własności, władza ma prawo do wszystkiego;
– rodzina jest szkodliwą komórką społeczną, władza rodziców nad dziećmi jest niemożliwą do zaakceptowania konkurencją dla władzy komunistycznej;
– kościoły, jak wszystko, muszą podlegać władzy i jej służyć.

Każdy chrześcijanin z łatwością rozpozna, że tak zdefiniowane dogmaty komunizmu stoją w jawnej i bezpośredniej sprzeczności z objawieniem Biblii. Stąd prosty wniosek na temat źródeł komunizmu: jest wytworem piekła, którego książę, Lucyfer, ma obsesję zniszczenia Bożego porządku.

Od stu lat mamy na świecie do czynienia z nową jakością – pojawiło się pierwsze państwo komunistyczne – Rosja. W tym momencie rzekomo utopijna idea uzyskała machinę do realizacji swych celów. Od razu też rozpoczęła podbój świata. Jej marsz na zachód powstrzymali nasi pradziadkowie pod Warszawą, a nam pozostało z tamtych czasów piękne zawołanie dobrze puentujące sens dyskusji z komunizmem: „Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń!”. Niestety, na kierunku wschodnim nie udało się zatrzymać komunistów i najludniejsze państwo świata znalazło się w obozie Zła.

Dziś komunistyczna Azja (Chiny/Rosja) rzuciła wyzwanie Wolnemu Światu, ogłaszając ustami prezydenta ChRL Xi Jinpinga czas nowej globalizacji pod przewodem Komunistycznej Partii Chin. Na razie komuniści wezwali inne państwa, by wyrwały się spod kurateli USA i dobrowolnie przyłączyły się do komunistycznego rydwanu. Gdyby nie posłuchały po dobroci, wiadomo, co by było potem…

Obecny prezydent USA postanowił przerwać ten złowieszczy marsz nowych bolszewików i wysłał przeciw nim potężną armadę. Na świat padł strach – wojna! A jeszcze niedawno niejaki Fukuyama ogłosił nudny koniec historii…

Czy strach przed wojną jest uzasadniony? Porównałbym to do wizyty u dentysty. Gdy ząb zostanie zainfekowany i pojawi się ból, możemy starać się go zbagatelizować, możemy zastosować środki przeciwbólowe, ale tylko inwazja dentysty definitywnie rozwiąże problem! Choć będzie krótko i intensywnie bolało…

W ostatnich stu latach próbowaliśmy przeróżnych metod poradzenia sobie z komunizmem – wspólne interesy, organizacje międzynarodowe, konferencje pokojowe, ustępowanie, kokietowanie, „wymiana kulturalna i naukowa” – wszystko z jednym skutkiem: komunizm robił coraz większe postępy. Tylko metoda naszych pradziadków powtórzona w ograniczonym zakresie przez prezydenta Reagana czasowo zatrzymała czerwony pochód. Czy prezydent Trump przerośnie Piłsudskiego i Reagana? Dałby Bóg!

Musimy pamiętać, że tylko konfrontacja z Imperium Zła daje pewność triumfu. Wszelki kompromis to gwarancja klęski i jeszcze większej liczby ofiar, tragedii i cierpienia. Jak z bolącym zębem…

…przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was. List Jakuba 4:7

(artykuł pochodzi z kwietniowego wydania miesięcznika idź pod prąd)

 

 • Minuteman

  Osobiście, nie mam żadnych wątpliwości, że komunizmu nie da się pokonać bez wojny.

  Niemniej jednak, nawet obrócenie Chin i Rosji w nuklearną pustynię, nie wystarczy by się go definitywnie pozbyć. Niestety, komunizm ma się całkiem dobrze w obu Amerykach i wręcz wyśmienicie w Europie, gdzie święci prawdziwe triumfy.

  Z drugiej strony, jeśli CHRL i Rosja zanim zostałyby zniszczone, zdołałyby odpowiedzieć nuklearnym kontruderzeniem w Europę i Amerykę, to faktycznie istnieje spore prawdopodobieństwo, że pozbędziemy się komunizmu raz na zawsze. Nie można odmówić pastorowi logiki w tym rozumowaniu.

  Wielebny myli się jednak, w kwestii historii i pochodzenia czerwonej zarazy. To trochę przykre, ale dla każdego kto zgłębił nieco ponurą historię marksizmu będzie dość oczywiste: komunizm wcale nie przyszedł ze wschodu, tylko z zachodu.

  Feuerbach, Hegel, Marks, Engels, szkoła frankfurcka, Kautsky, Bernstein, Spinelli, Gramsci… Podwaliny tej zbrodniczej ideologii podłożyli wszelkiej maści europejscy, postępowi intelektualiści, w której najbardziej reprezentatywną grupę stanowili niemieccy żydzi. Rosja nie była ani pierwszą ofiarą rozpętanej przez nich międzynarodowej rewolucji ani zamierzonym miejscem docelowym, choć niewątpliwie ze wszystkich nacji, Rosjanie najmocniej i najbrutalniej doświadczyli pełni sowieckiego terroru. Natomiast gdybym miał obecnie wskazywać gdzie Amerykanie powinni wycelować swoje rakiety, gdyby chcieli ukatrupić jak najwięcej komunistów, to bez wahania wskazałbym Brukselę, choć u siebie też znajdą ich na pęczki.

  • Andrzej Turczyn

   Paweł nie napisał, że komunizm przyszedł ze wschodu. Napisał tylko, że pojawiło się państwo komunistyczne – nowa jakość komunizmu.

   • TakieTamLicho

    Sprawa właśnie nie jest skomplikowana jeśli traktować komunizm w kategoriach ideologii o charakterze polityczno-parareligijnym a nie geograficznym.W kategorii zaraźliwej choroby nie tylko światopoglądu.

    “państwo komunistyczne – nowa jakość komunizmu”
    Wg samych komunistów dla których realizacja ich utopii na stopniu państowym była właśnie krokiem milowym ku większemu “uprawomocnieniu” ich wiary,narzędziem propagandy i elementem ich mitologii.To nie była “nowa jakość”,a tylko kolejne stadium tej zarazy.

    Komunizm jednak w swojej najbardziej zjadliwej postaci jest “internacjonalistyczny”. Komunizm zachodni to tamtejsi “lewicowi intelektualiści” – zwłaszcza chowu Trockistowskiego i Fabiańskiego.
    Państwo to tylko etap.Uzyskanie przez komunistów państwa to tak samo “nowa jakość” jak w przypadku islamizmu “Państwo Islamskie”. Tym którym się wydaje,że “Państwo Islamskie” to “nowa jakość” przypominam Afganistan czy wcześniej – Iran.Walczymy z duchem.Konkretnie bez kozery można powiedzieć – z demonem,bo komunizm to twór diabła.

 • TakieTamLicho

  Nie wiem,czy autorem tego tekstu jest w końcu pan Chojecki czy pan Andrzej,ale powiem krótko:
  Totalna bzdura.

  Wojna z Chinami to nie będzie wojna przeciw komunizmowi,tylko wojna która może doprowadzić do wprowadzenia na świecie komunistycznych porządków poprzez umocnienie kontroli rządów nad obywatelami.Od komunizmu chińskiego bardziej martwi mnie komunizm syjonistyczny,a od komunistów którzy przeszli na kapitalizm w Chinach i dali się skorumpować dużo groźniejsi są komuniści ideowi choćby w Brukseli (no i Amerykańscy “Demokraci” i “Zieloni”) którzy w te komunistyczne brednie wierzą. Z dwojga złego wolę skorumpowanych “pragmatyków” niż ideowców wierzących w komunizm i chcących go dopiero zaprowadzić.Ci pierwsi może nas oleją,ale ci drudzy bezapelacyjnie nas zabiją jako “wrogów ludu”.

  Chiński komunizm to komunizm w stanie rozkładu.Komunizm zachodni zaś… ten jest w stanie zniewolić i wymordować miliony wg. wzorców Stalina i Mao.Wywołanie tej wojny grozi krwawym i jawnym przewrotem komunistycznym na zachodzie a może i u nas.

  PS: Komunizm jest zagrożeniem,którego NIE WOLNO rozpatrywać w kategoriach czysto państwowych,lecz raczej w kategoriach Ideowo-Religijnych. Tak jak Islam – Komunizm jest tak naprawdę miksem ideologii politycznej i pewnej formy religii bez osobowego Boga (za to z deifikacją idei – co można zaobserwować choćby z buddyzmem który też pierwotnie to był filozofią a obecnie jest religią).

 • Maryjan Maryjanowicz

  https://youtu.be/vf-42WVEbq0

  Polecam wykład Krzysztofa Karonia. Warto dać sobie trochę czasu i posłuchać…..

  • Andrzej Turczyn

   Słuchałem, rzeczywiście warto

   • Maryjan Maryjanowicz

    Usunął Pan mój wpis w którym zachęcałem do przeczytania Manifestu Komunistycznego Marksa i Engelsa. Rozumiem, że walcząc z komunizmem nie chce Pan wiedzieć jakie są podstawy ideowe tej wrogiej, zbrodniczej ideologii? No to – mimo całej sympatii – nie wróże Panu sukcesu. Wroga trzeba poznać i go zrozumieć, a w Manifeście powiedziano wprost co komuniści chcą zrobić z naszym światem i z nami, przedstawicielami cywilizacji chrześcijańskiej. Kto tego nie przyjmie do wiadomości, ten nigdy nie będzie miał żadnych szans w walce z tym największym złem jakim jest komunizm.
    Przykre.
    Pozdrawiam i żegnam.

 • max-bit

  Tylko sobie należy zadać pytanie czym jest komunizm kto go stworzył ba nawet wyhodował ?
  Reszta jak to się mówi dała się wciągnąć (lub nie miała specjalnie wyjścia) przy współudziale tzw pożytecznych …
  Inne pytanie gdzie dziś mamy państwa komunistyczne ? W chinach, a może Eurosojuz ?
  Ups .. no coś się tutaj nie dodaje ?
  OK Korea Północna – w sumie dziwny twór który dał się wkręcić i jest niczym jak strefą zgniotu w Azji, do tego trzeba zrozumieć mentalność Azjatów, a jakoś się układa.

  A do czego Trump fika ? do KPRD no oczywiście że nie (no może przy wielkiej okazji), celem jest potęga chin, ba zresztą zawsze była KPRD jest tylko sztucznym tworem hodowanym na potrzeby strefy zgniotu, no jak by co to lepiej się prać na ich terenie niż na swoim, a wojna koreańska była tego dowodem.
  Z tym że dziś nie da się Chin lekceważyć, i ludki anglosaskie kombinują jak tu im podciąć nóżki, podgryzanie od strony morza to jedno, ale nie wolno im umożliwić zbudowania jedwabnego szlaku do europy, a my mamy bronic od wschodniej strony przed tymi zakusami. O tym że jesteśmy w strefie zgniotu to chyba nie trzeba tutaj pisać.
  Imperium zła 🙂 tia… a tu same aniołki 🙂 – och ta propaganda.
  Myślmy sami a nie dajmy się manipulować.
  To raz jeszcze przypomnę tą scenę : (jak nic ciągle to samo tylko fronty “sojuszy” uległy przebiegunowaniu).

  https://youtu.be/hJbBjjTsaEM?t=121

 • vilas

  “Pomimo czasowego przyswajania obcych sobie idei i metod, komunizm niezmiennie opiera się (i zawsze do nich wraca) na kilku fundamentach:
  – nie ma Boga (w znaczeniu Wszechmocnego Stwórcy, Pana nieba i ziemi), liczy się tylko materia i naturalne procesy;
  – nie ma prywatnej własności, władza ma prawo do wszystkiego;
  – rodzina jest szkodliwą komórką społeczną, władza rodziców nad dziećmi jest niemożliwą do zaakceptowania konkurencją dla władzy komunistycznej;
  – kościoły, jak wszystko, muszą podlegać władzy i jej służyć.”

  dokładnie plus odwrócenie roli przestępcy i ofiary, ofiara jest ofiarą a przestępca ma prawa swoje, zwłaszcza przestępca kryminalny,
  natomiast komunizm zakłada cenzurę,
  nie tylko walka z religią i własnością ale też z wolnościami i penalizacja innych poglądów

  • max-bit

   Co ciekawe jak nic EU …. więc trzeba coś niecoś zweryfikować rzeczywistość.
   No i tzw lud – teoretyczny suweren. Dziś jest to całkiem odwrotnie.
   O wszystko trzeba się pytać władzy czy aby łaskawie pozwoli, co u nas jest szczególnie ukazane w pozwoleniach na broń.
   Ale oczywiście nie tylko.
   Jak już pisałem ta “demokracja” jest odwróceniem demokracji na wzór zwał jak zwał można nazwać “komunistyczny”.
   Zamiast władza być sługą ludu to jest odwrotnie daje nakazy prikazy obciąża wszelkiego typu narzutami fiskalno podatkowymi.
   W dodatku rządzą Korporacje Państwa (często w dealu z rządami). Gdzie tworzony jest fikcyjno złodziejski system WEZ KRECHCE – KUP – PRACUJ to damy ci jako tako funkcjonować. Skutkiem tego jest że korporacje są coraz bogatsze, rządy fikcyjne a ludzie zniewoleni.
   Takie 1984 tylko ze tam t był pikuś.
   Jak to mawia Redaktor Michalkiewicz jesteśmy operowani pod narkozą, gdyż wydaje nam się że jest wspaniale. Przecie mamy Fureczki, Komóreczki, OLED-iki i Iphoniki ? No jak że to wspaniałe czasy …
   Ale na szczęście jak ja to mawiam matematyka i fizyka mają swoje prawa i są one nie ubłagane, jak coś jest duże a fundamenty marne to po prostu się to zawali a im bardziej będzie napompowane to zrobi to z większym .. pierd… .
   I to samo dotyczy (obawiam się) naszej cudownej cywilizacji.
   Czasem się zastanawiam czy taki scenariusz nie jest powszechny we wszechświecie co by mogło tłumaczyć brak widocznych (słyszalnych) innych cywilizacji, gdyż ….

 • max-bit

  I jeszcze
  Rosja pierwszym państwem komunistycznym ? No nie wiem a Rewolucja Francuzka ?
  A zadam pytanie jak że proste kim na ogół byli działacze Rewolucji Październikowej i skąd przybyli ? A no …. i znowu coś się nie dodaje.
  Trzeba by rozważyć fakt że znaleźli podatny grunt ale to już inna bajka.

  No to jest dobre cytuję:
  “Obecny prezydent USA postanowił przerwać ten złowieszczy marsz nowych bolszewików i wysłał przeciw nim potężną armadę. Na świat padł strach – wojna! A jeszcze niedawno niejaki Fukuyama ogłosił nudny koniec historii…

  Czy strach przed wojną jest uzasadniony? Porównałbym to do wizyty u dentysty. Gdy ząb zostanie zainfekowany i pojawi się ból, możemy starać się go zbagatelizować, możemy zastosować środki przeciwbólowe, ale tylko inwazja dentysty definitywnie rozwiąże problem! Choć będzie krótko i intensywnie bolało…”
  Tak tzn co ? Uderzenie jądrowe 🙂
  W ciągu około godziny pomiędzy Azją a USA zacznie fruwać od kilkuset do kilku tysięcy SLBM-ów co w przeciągu owej godziny spowoduje to atomowy holocaust.
  Oj tam oj tam, nie ma się czym martwić. Zasadniczo być pod uderzeniem jądrowym miłe ciepełko…
  Tutaj chyb się bardziej przydadzą jakieś wersety z księgi Apokalipsy.
  No cóż 17 maja się zbliża 🙂 widać kogoś poniosło na fali ….

 • Sebastian Frackowiak

  A w Paruzję to pan pastor nie wierzy?

 • Komunizm jest jak wirus, nie da się go do końca pozbyć, pokonać – to jest jak cecha człowieka – trzeba z nim walczyć do końca świata.

  • max-bit

   Tylko trzeba sobie zdawać sprawę gdzie jest wylęgarnia wirusa ….
   I kto jest dziś nim bardziej zarażony ?
   I komu na tym wszystkim zależy ?
   Aby utrzymywać świat dwu biegunowo ?
   Jak sobie prawidłowo odpowiemy na te pytania….

   I kolejny dobry filmik
   https://www.youtube.com/watch?v=lOU7xyA74yo

 • Źródło wszelkiego zła cywilizacji człowieka jest głębsze niż systemy polityczne, gospodarcze itp. Źródła zła dopatrywałbym się w nadmiernej chciwości ludzkiej, której wyrazem jest w ogóle system pieniężny. Z jednej strony ta pożądliwość gromadzenia ponad miarę spowodowała rozwój techniki, nauki, medycyny itd, ale z drugiej strony to może być ślepa uliczka dla cywilizacji i może spowodować jej zagładę.

  • max-bit

   O i to się zgadza.

  • TakieTamLicho

   Chciwość oczywiście jest przyczyną niektórych problemów – ale sama chciwość czy żądza władzy nie uczyniła by tyle szkód, gdyby nie zaufanie do bandytów pozujących na autorytety – z polityki,biznesu itd. Ludzie którzy za swoje czyny zasłużyli już dawno na stryczek są zupełnie bezkarni,a większość społeczeństwa daje się tym wilkom w owczych skórach prowadzić jak stado baranów.

   To dzięki poprawności politycznej i różnym konwenansom społecznym jest jak jest.To dzięki temu,że ludzie którzy nie zasłużyli na litość mogą dalej bezlitośnie gnębić innych ludzi jest jak jest.

   Gdzie jest zbrodnia winna być i kara !