Atak nożownika w Hamburgu. Media przekonują, że nie wiadomo jaki miał motyw, ryczący Allach Akbar, nożownik.

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w ataku z użyciem długiego noża, do którego doszło w piątek w jednym z supermarketów w Hamburgu; sprawca został zatrzymany – poinformował rzecznik policji Timo Zill. Motywy napastnika na razie nie są znane.

“Jedna osoba odniosła ciężkie obrażenia” – powiedział Zill.

Uzbrojony w długi nóż kuchenny napastnik wtargnął po godzinie 15 do supermarketu sieci Edeka w dzielnicy Hamburga Barmbek. O godz. 15.11 do straży pożarnej napłynęły pierwsze zgłoszenia o zajściu. Powołując się na naocznych świadków, dziennik “Bild” podał, że napastnik krzyczał “Allahu Akbar”.

“Stałam przy kasie, gdy zakrwawiony napastnik pojawił się obok mnie. Miał długi nóż. Bałam się, że zginę. Mężczyzna wyrzucił do góry ramiona, zawołał Allahu Akbar i wybiegł ze sklepu” – powiedziała stacji telewizyjnej NTV jedna z klientek.

Po ucieczce z supermarketu sprawca nadal atakował przechodniów. Ścigający go świadkowie zdarzenia obezwładnili go, wspólnie z policjantami po cywilnemu, w pobliżu miejsca zdarzenia.

Jak pisze “Bild”, związany mężczyzna umazany krwią został odtransportowany z miejsca przestępstwa policyjnym samochodem. Tabloid opublikował na stronie internetowej zdjęcie rzekomo pojmanego z głową zasłoniętą papierowym workiem. Policja potwierdziła, że mężczyzna jest lekko ranny.

Policja poinformowała, że sprawca działał sam i nie miał wspólników. Początkowo media pisały o poszukiwaniu drugiej osoby. Policja nie zidentyfikowała dotychczas sprawcy. Nieznany jest też motyw ataku. Zill zaznaczył, że śledztwo uwzględnia wszystkie możliwe wątki. (PAP)


Nieznany jest też motyw ataku, piszą nam dziennikarze uznając chyba, że jesteśmy absolutnymi debilami. Wcale się nie uśmiecham, ta idiotyczna teza rozpowszechnia się po Polsce i pewnie po świecie. Gdybyście jednak zechcieli zerknąć na zaznaczone na czerwono zdania. Czy aby przypadkiem nic nie mówią o motywie działania? No ale cóż, lepiej udawać głupiego, że nie ma wojny islamistów z Europejczykami.

Przy okazji takie spostrzeżenie, że islamiści z nożami są całkiem bezpieczni w swoim działaniu. Nie było nikogo kto mógłby pana z nożem na miejscu obezwładnić. Np. bardzo dobra w obezwładnianiu atakujących nożowników jest broń kaliber 9 milimetrów. Pocisk wystrzelony z takiej broni dość szybko się przemieszcza. Potrafi szybko dolecieć, a nawet dogonić uciekającego drania. Energia lecącego pocisku jest niecierpiąca sprzeciwu, pokonuje złą wolę, niewłaściwe nastawienie, a nawet mordercze zamiary jakiego nożownika. Wszystko to w mgnieniu oka, bez ryzyka, że pan nożownik czegoś w tym dialogu nie zrozumie. Tylko trzeba mieć takie narzędzie do prowadzenia dialogu ze światem nożowników ryczących coś o Allachu no i prawo wystraszonych ludów Europy musiałoby na taki dialog pozwalać…

Uzupełnienie. Nie trzeba było być jasnowidzem aby wiedzieć, że to islamista. Już jest depesza w tej sprawie.

2017-07-28 21:26 (AFP/PAP)

Niemcy/ Policja: nożownik z Hamburga urodził się w ZEA

Sprawca ataku nożem, do którego doszło w piątek w supermarkecie w Hamburgu, ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – podała miejscowa policja, dodając, że sprawdzane jest jego aktualne obywatelstwo. Napastnika pomogli pojmać przechodnie.

Policja podniosła bilans ofiar ataku, podając, że zginęła w nim jedna osoba, a sześć zostało rannych, w tym niektóre odniosły ciężkie obrażenia.

“Podejrzany ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jego obywatelstwo jest sprawdzane” – głosi komunikat hamburskiej policji.

Berliński dziennik “Tagesspiegel” podał, powołując się na źródła w organach bezpieczeństwa, że napastnik był znany policji jako islamista, a do Niemiec przybył podając się za uchodźcę. Według wielu świadków, napastnik podczas ataku wznosił okrzyki “Allahu Akbar”.

Jednak rzecznik policji nie był w stanie potwierdzić, że 26-latek jest islamistą. “Prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach” – powiedział.

Uzbrojony w długi nóż kuchenny napastnik wtargnął po godzinie 15 do supermarketu sieci Edeka w dzielnicy Hamburga Barmbek. Po ucieczce z supermarketu sprawca nadal atakował przechodniów. Ścigający go świadkowie zdarzenia obezwładnili go, wspólnie z policjantami po cywilnemu, w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policja poinformowała, że sprawca działał sam i nie miał wspólników. Początkowo media pisały o poszukiwaniu drugiej osoby. (PAP)

 

 • Krzysztof Jabłoński

  Chciałbyś bezdusznie mordować pobożnych wyznawców religii pokoju? Oni tylko praktykowali swoją wiarę, ty brutalu!

 • Szprogus75

  Myślę że jednak 0.45 cala jest lepsze 😉

  • Minuteman

   Tak samo dobre, ale nie lepsze. Większy i cięższy pocisk, ale wolniej leci. Energia kinetyczna obydwu nabojów jest wbrew pozorom bardzo zbliżona, niemal identyczna.

   Jeśli chcemy odczuwalnej różnicy w sile pocisku i skuteczności, to lepsze będzie albo .44 magnum, albo coś na amunicję karabinową lub pośrednią.

   Tyle, że będzie to wtedy trochę nieporęczne.

   • Fernir

    Istnieje pistolet na .50 BMG 😉

  • Jan Kowalski

   Ewentualnie 357 M.

 • max-bit

  No fakt, w radiu też jebneli taką brednię, nie wiadomo co to za napastnik ani co miał na myśli ale wołał coś o AA 🙂
  Pewnie tak dla sportu.

 • Andrzej Kacprzyk

  No i nie spełnili jego marzenia o śmieci męczennika , a szkoda.

 • Piotr Crusader89

  Ludzie kupujcie remingtony i colty… Tak, wiem, broń z XIX wieku, słaba, zawodna itd… Ale jako niewolnikom tylko na taką nam zezwala “oświecony pan”. Szczególnie na terenach przygranicznych może być niedługo dość “ciepło”.

  • Mamako

   Szczególnie polecam Remington 870 i Colt 1911.

   • Fernir

    Chodzi o broń cp zgodną z ustawą

    • Mamako

     Tak, tak, wiem… Ale już lepiej róbcie sobie pozwolenia na broń, to wtedy i moje propozycje będzie mieli w zasięgu ręki :).

   • Piotr Crusader89

    heh 🙂 Na te niestety trzeba udowodnić “panu”, że się ich niezbędnie potrzebuje czyli udawać wyczynowego sportowca, albo kolekcjonera…
    Ja myslałem bardziej o urządzeniach z okresu secesji i tuż po Wojnie Secesyjnej…

    PS: Jak Unioparlament zaopatruje się na flagę “Południa”? Bo w USA za czasów Obamy “legalna” była flaga ISIS natomiast za eksponowanie flagi Dixielandu można było trafić do ciurmy.

    • Mamako

     Ja udowodniłem “panu” ich niezbędną potrzebę, czyli się da załatwić pozwolenie :).

 • Jan Kowalski

  Słyszałem w tym dniu wypowiedz jakiegoś naszego specjalisty pułkownika z jakiejś tam komisyji czy też podkomisyji. Czekałem jak zmiłowania czy powie w nawiązaniu do tego zdarzenia, że sytuację być może uratowała by jedna osoba z bronią, nic takiego nie nastąpiło nawet w lekkiej sugestii. Poprawność i bez mózgowie nadal nr 1. NA ZACHODZIE I U NAS NADAL BEZ ZMIAN !!!

 • Pawel W

  Walczymy z ludzmi, którzy nie boją się śmierci! Wręcz pragną “męczeńsko” umrzeć. Strzelając do nich i tak nie wygramy. Trzeba zagrozić sensowi tych ataków – chować w mogiłach ze szczątkami świń, aby nie dostali się do raju!

 • Pingback: Islamskie zamachy mogą się w każdej chwili powtórzyć, w Europie jedynie Czesi podejmują należyte przygotowania | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Palestyńczyk, który w Hamburgu zabił nożem jedną osobę zeznał, że chciał zabić jak największą liczbę chrześcijan | Andrzej Turczyn()