Antoni Macierewicz: w Polsce mamy do czynienia z wojną informacyjną stymulowaną przez ośrodki wrogie Polsce

Mamy do czynienia z wojną informacyjną “stymulowaną przez ośrodki wrogie Polsce”, prowadzoną nie tylko przez ludzi z dawnych służb komunistycznych, ale także część opozycji – powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

Macierewicz w TVP Info był pytany o słowa Grzegorza Schetyny, który po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą mówił o “żądaniu dymisji szefa MON”.

Zdaniem Macierewicza w Polsce mamy do czynienia z “wojną informacyjną stymulowaną przez ośrodki wrogie Polsce”. Przypomniał, że próby odwołania go ze stanowiska zawsze pojawiały się w momencie “podejmowania kluczowych decyzji”, np. przed szczytem NATO.

“Mamy do czynienia prawdziwą wojną informacyjną, bardzo precyzyjnie przygotowywaną i bardzo precyzyjnie prowadzoną od dłuższego czasu, realizowaną siłami nie tylko ludzi z dawnych służb komunistycznych, ale także części niemądrych ludzi zwących się opozycją, którzy dają się albo wprowadzić w błąd, albo złudzić, że uleganie takim podszeptom będzie skuteczne dla ich kariery politycznej” – ocenił szef MON.

Macierewicz odniósł się również do zaplanowanych na 14-20 września rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2017. Jak mówił, jedną z cech charakterystycznych “tego wydarzenia jest to, że te ćwiczenia są tak przygotowane i tak realizowane, żeby można było bezpośrednio z działań ćwiczebnych przejść do działań bojowych”.

Dopytywany, czy jest to w tej chwili możliwe, odparł: “Jestem przekonany, że warunki polityczne na to nie pozwalają, militarne pozwalają”.

“Polska jest najważniejszym państwem Europy z punktu widzenia zarówno potencjalnego ataku rosyjskiego jak i potencjalnej obrony państw NATO, bez destabilizacji Polski nie ma możliwości ataku rosyjskiego na ich zachodnią flankę” – podkreślił szef MON.

Macierewicz zapewnił, że Polska jest przygotowana na “każdą ewentualność”, ale “najsłabiej w sferze informacyjnej (…), w sferze solidarności mediów”.

“Destabilizacja Polski, osłabienie polskiego wojska, osłabienie polskiego rządu, a przede wszystkim osłabienie polskiego narodu i jego woli budowy, i obrony niepodległego państwa jest kluczowym zadaniem realizowanym dzisiaj na terenie Rzeczpospolitej w sferze propagandowo-informacyjnej” – konkludował minister.

Manewry Zapad-2017 odbędą się w dniach 14-20 września na Białorusi i w Rosji. Według oficjalnych informacji ma w nich wziąć udział około 12,7 tys. żołnierzy (w tym na Białorusi nieco ponad 10 tys.) i blisko 700 jednostek sprzętu wojskowego. Ze strony rosyjskiej planowane jest zaangażowanie 5,5 tys. żołnierzy, w tym na terytorium Białorusi – około 3 tys. Ze strony białoruskiej przewidziany jest udział około 7,2 tys. żołnierzy. Faza aktywna manewrów odbędzie się w dniach 17-19 września. (PAP)

 

Wyjątkowo nie będę komentował, bo z każdym słowem ministra Macierewicza zgadzam się w pełni. Bardzo lubię jak ktoś mówi prawdę, niezależnie od tego jak ona brzmi w uszach. Polacy są ogłupiani, straszeni i to jest wojna informacyjna. Wojna, żadna tam nagonka na ministra. Zwyczajna agresja w wykonaniu przeróżnych zdrajców. Na szczęście Macierewicz mówi prosto, prawdziwie i odważnie. Minister nie równa się do poziomu tchórzy i to jest uczciwe, bo daje szansę Polakom, aby stali się odważni, w tym przypadku w myśleniu.

 


Przy okazji proszę o wsparcie Fundacji, bo zbliżają się wydatki informatyczne. Fundacja powinna zapłacić za obsługę informatyczną strony. Z dotychczas otrzymywanych pieniędzy opłacam tłumaczenia oraz dostęp do serwisu PAP. To oczywiście apel do tych co mają ochotne serce.

 • max-bit

  I po co to gadanie ? Po co sie pytam ? Jest to sobie jedna fundacja. … jawnie działa na niekorzyść Polski i co i nic …. Total nic … jawnie ze spokojnie mogli by być w sadzeni na dołek. .. i co i nic ? To kto jeszcze daje się nabierać na ten Tiater ? Komisje śledztwa a tu wszystko jak w dobrym filmie o kosmitach i wielkiej szopce jedna wielka mistyfikacja dla dzieci. …

  • norfonde

   Rozwiązania najprostsze są najbardziej skuteczne*.

   *W socjaliźmie zjawisko prostych rozwiązań nie istnieje.

 • Jan Kowalski
  • max-bit

   Cele Niemiec są jasno określone i nie zmieniają się one od 1000 lat.
   Nie wiem dlaczego Polaki tego zrozumieć nie potrafią.

   • Jan Kowalski

    Obywatele naszego państwa na pewno dobrze zdają sobie sprawę o co chodzi sąsiadom i jednym i drugim ale jak na razie nie mieli za dużo do powiedzenia w kwestii rządzenia.

 • Grzegorz

  W zasadzie mówi prawdę lecz tutaj się z ministrem Macierewiczem nie zgodę: cytat: . Jak to na każdą? Czy mnie, Was i innych Polaków przygotowano na ewentualność wojny z ruskimi? I nie mam tu na myśli aprowizacji na poziomie wody i suchego prowiantu, bo to mam, lecz moje pozwolenie na broń, które utknęło w aparacie administracyjnym 12 miesięcy temu wciąż czekając na wejście sprawy na wokandę w WSA Warszawa. A Wy jesteście przygotowani na ewentualność wojny?

 • Kula Fa

  Hmmm… Mówi niby mądrze, ale zarazem jest mocno przeciwny dekomunizacji kwestii dostępu do broni i to powoduje, że mam pewne wątpliwości co do niego.

 • Witek

  Maciarewicz to szkodnik i szaleniec działający na szkodę Polski. MON ogłosił przetarg na zakup pluszowych misiów w mundurach WP. A gdzie są śmigłowce ?