Trump: sprawca niedzielnej masakry był „obłąkanym osobnikiem”; także o tym jak z mordercy ateisty robi się mordercę nauczającego Biblię

Prezydent Donald Trump powiedział w poniedziałek, że 26-letni Devin Patrick Kelley, który w niedziele w kościele batystów w Sutherland Springs w Teksasie zabił 26 osób, był „obłąkanym osobnikiem i miał dużo problemów przez dłuższy czas”.

Podczas konferencji prasowej w Tokio Trump dodał: „…mamy (w Stanach Zjednoczonych) wiele problemów ze zdrowiem psychicznym, podobnie jak w innych krajach”. Wskazał też, że “gdyby nie padły strzały w odwrotnym kierunku”, tragedia w kościele Sutherland Springs „byłaby o wiele większa”. Nawiązał w ten sposób do reakcji dwóch mieszkańców (których nazwisk władze nie ujawniły) – jeden z nich, słysząc strzały, chwycił za strzelbę, pobiegł do kościoła baptystów i zaczął strzelać do ubranego na czarno, zamaskowanego napastnika.

Kiedy Kelley zaczął uciekać swoim samochodem, ten mieszkaniec Sutherland Springs zatrzymał przejeżdżające auto i razem z jego kierowcą rzucił się w pościg za napastnikiem.

Podczas ucieczki Kelley stracił panowanie nad kierownicą i roztrzaskał się na poboczu. Znaleziono go martwego. Był sprawcą najkrwawszej strzelaniny w historii Teksasu dokonanej przez pojedynczego napastnika.

Prowadzący dochodzenie skłaniają się do hipotezy, że Kelley popełnił samobójstwo.

Wśród 26 ofiar śmiertelnych są osoby w wieku od 18 miesięcy do 77 lat, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży.

Prawdopodobnym motywem zbrodni był konflikt Kelleya z teściową, matką jego drugiej żony – poinformowały w poniedziałek amerykańskie media. Ta zbrodnia “nie była umotywowana rasowo ani przekonaniami religijnymi” – powiedział w poniedziałek Freeman Martin, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego stanu Teksas. „Miał miejsce stały konflikt z rodziną i z krewnymi – dodał Martin.

Kelley, który był ateistą, po kłótni z jego mającą opinię religijnej teściową wysłał jej wiele sms-ów z pogróżkami – poinformowały media w poniedziałek. Teściowa Kelleya należała do zboru baptystów w Sutherland Spring. Nie było jej wśród wiernych, którzy przyszli na nabożeństwo w niedzielę.

Prowadzący dochodzenie funkcjonariusze lokalnych, stanowych i federalnych organów ścigania, w tym agenci FBI ustalili, że masakrę podczas nabożeństwa w kościele baptystów w Sutherland Springs poprzedziło wiele problemów w życiu Kelleya.

Kelley, którego ojciec Michael Kelley jest księgowym i właścicielem niewielkiej firmy informatycznej „Dilloware”, zaciągnął się do sił powietrznych zaraz po maturze w roku 2009. Pracował w zaopatrzeniu i w transporcie bazy lotnictwa. W roku 2012, kiedy stacjonował w bazie sił powietrznych w Holloman w stanie Nowy Meksyk, został oskarżony użycie przemocy wobec jego ówczesnej żony i dziecka.

W listopadzie 2012 roku sąd wojskowy skazał Kelleya na rok więzienia i degradację do najniższego stopnia. Po odbyciu kary w roku 2014 został wydalony z sił zbrojnych USA. W tym samym roku rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną i ponownie ożenił.

Kilka miesięcy później, kiedy mieszkał na podupadłym kempingu w Colorado Springs w stanie Kolorado, został oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt, gdy uderzył swojego psa kijem. Zapłacił grzywnę.

Śledczych wśród wielu niewyjaśnionych wątków dochodzenia interesuje, dlaczego Kelley mimo przeszłości kryminalnej i wydalenia z wojska był w stanie kupić przynajmniej cztery sztuki broni palnej, w tym karabin Ruger AR-556, którego użył w do popełnienia zbiorowego zabójstwa. (PAP)


 

Dla pełnego obrazu oraz dla wypełnienia drugiej części tytułu wpisu, konieczne jest odesłanie do jeszcze jednego wpisu. O tym jak podle ta masakra chrześcijan jest wykorzystywana przez lewackie media musicie przeczytać tekst, który ukazał się na portalu stefczyk.info. Tytuł oddaje wszystko, ale poznajcie szczegóły: Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji.

Z mordercy chrześcijan – ateisty z przekonania – zrobiono nauczyciela studium biblijnego. Z obłąkanego ateisty usiłuje się zrobić obłąkanego biblistę. Walka o umysły toczy się na każdym polu naszej codzienności. Walka kłamstwem, manipulacją, w której nie ma prawdy. Walka obrzydliwa, ciekawe do czego tak naprawdę to prowadzi… Nie stawiam oczywiście zarzutów ateistom. Niech nikt tak nie myśli. Nie stawiam tezy, że to ateizm tego mordercy sprawił, że zaczął mordować ludzi. Przecież każdy może wybrać własną drogę, ludzkie wybory szanuję. Sprzeciwiam się tylko temu, aby nie czynić z mordercy, który w swoim życiu wybrał ateizm, nauczyciela Biblii. Od tego tylko krok do rozpowszechniania tezy: Biblia zrobiła z człowieka mordercę. Nie miejcie wątpliwości, że to już się dzieje, oto dowód z dyskusji w Facebookowej grupie Broń Palna:

Aby sprzeciwiać się tym obrzydliwym kłamstwom potrzebne jest wasze zaangażowanie. Trzeba rozpowszechniać wpisy o tym jak naprawdę wyglądała ta masakra, kto był kim i po czyjej stał stronie. Nie bądźcie obojętni, rozpowszechniajcie te wypisy. Gdyby każdy podał linka do 10 miejsc w sieci, pokonalibyśmy kłamstwo. Pamiętajcie, że nasi przeciwnicy w walce o prawdę mają pieniądze i są zdeterminowani do siania kłamstwa gdzie tylko to jest możliwe.

 • max-bit

  Na litość boską ile ten temat można wałować ?
  Był świrem i już nikt normalny nie strzela do ludzi … co może być tu jakims dowodem że Armia USA jest takich pełna. (ups chyba będę znowu ruskim tudzież chińskim trollem)
  SWIRy (takie czy inne) plus broń = masakra, to nie jest odkrycie.
  I jakie jest na to wyjście co kontrolować a może pozamykać wszystkich świrów ? Po prostu nie realne. Oczywiście w USA przez olbrzymią powszechność do broni palnej tj jej olbrzymie ilości na rynku i tej legalnej jak i z automatu nie legalnej potencjalny świr nie będzie miał żadnych trudności ze zdobyciem broni palnej.

  • Grzegorz

   Nie dostrzegasz jednego ważnego wątku: US Army – po tym, jak prawomocnie go skazał sąd wojskowy – zorientowała się, że koleś był świrem, dopilnowała, aby odsiedział skutecznie wyrok, zdegradowała go i wydaliła ze swoich szeregów. Więc nie pierd**, że “Armia USA jest takich pełna”. No chyba, że siejesz dezinformację i chcesz udowodnić na siłę swoje tezy.

   • Krzysztof Jabłoński

    Najwyraźniej coś wiesz, skoro piszesz takie rzeczy.
    Zechcesz się podzielić swoją tajemną wiedzą?

    • tokkotai

     Jaka tajemna? Wszyscy wiedzą, że USA właśnie bańczy. Coraz wiecej krajów, za wyjątkiem tych lubiących robić po murzyńsku Laskę czy otrzymywać strzały w kakao jak PIslandia, się odwraca od Hegemona. W Samym USA 45 milionów czarnych żyje tylko dlatego, że ma foodstamps ( czyli kartki na gówniane bo gówniane, ale żarcie). Jak na razie USA zawiodło na bliskim wschodzie i na UPAdlinie. Została im tylko SE Azja i Murzyńska Pisslandia. Ogólnie współczucie dla tych żyjących w okolicach baz bo w razie czego nic z nich nie zostanie.

     • rethempthoor

      Brak słów. A Elwis żyje i się śmieje. Zastanawiasz się czasem zanim coś napiszesz?

 • Andrzej Turczyn

  Zastanawiam się skąd teza o połowie chorych w USArmy?

  • Andrzej Turczyn

   I to przez USArmy? Wiesz co? Coś z tobą jest nie za bardzo OK.

 • Mat

  Nazwiska tych dwóch obywateli już są znane. Stephen Willeford to ten co wybiegł z mieszkania używał AR-15 i był boso. Więc karabin nie strzelba, ale zakładam że pierwsza część artykułu jest z innej strony albo tłumaczona z angielskiego(czy coś w tym stylu) a tam nie było informacji o broni jakiej użył Stephen Willeford do zatrzymania tego *********(się ocenzuruje). I Johnnie Langendorff kierowca samochodu.

  (Co do legalnego posiadania broni przez napastnika to było to możliwe bo ludzie w US Air force nie przesłali odpowiednich dokumentów o jego skazaniu do FBI czy gdzie je tam maja wysłać i w czasie sprawdzania przeszłości napastnika wyszło że jest czysty. więc wine tu ponoszą w dużej mierze osoby odpowiedzialne za przekazywanie takich informacji. Podobnie jest w innych przypadkach kiedy osoba która niepowpinana mieć legalnej możliwości posiadania broni w skutek swej przeszłości a ją posiada. Ma taką możliwość dlatego że władze czy to stanowe czy federalne czy jakie tam są odpowiedzialne nie przesłały/przekazały odpowiednich dokumentów.)
  My bad. Powyższe w nawiasie jest niezbyt ważne bo już to jest w innym artykule na tej stronie :/

 • el_koyoto