Trwa wojna, inna wojna niż dotychczasowe, należy do niej dostosować metody walki i obrony.

Gdy prawodawstwo zajmuje się eliminacją zagrożeń i ryzyka jakie niesie ze sobą codzienność, znaczy to, że żyjemy w cywilizacji, która upada. Cywilizacja aby trwać musi być ekspansywna. Ekspansji nie mogą dokonać tchórze, którzy boją się egzystować w codzienności. Ekspansja musi być oczywiście na zewnątrz i wcale nie piszę o ekspansji dokonywanej militarnie. Musi być to ekspansja gospodarcza, kulturowa, ale jest z tym związany zasadniczy warunek. Ta nigdy nie będzie w stanie się rozwinąć, gdy nie będzie jej towarzyszył rozwój militarny. Moim zdaniem nie da się zamknąć w twierdzy swojego regionu, państwa, kontynentu. Nie można zbudować niezdobytej twierdzy nazywanej cywilizacja europejska, lub jakaś inna cywilizacja.

Historia poucza, że kraje, mocarstwa, imperia, czy całe cywilizacje, których istnienie pokrywało się na osi czasu świata, zawsze konkurowały militarnie. Może była to wtórna konkurencja wobec starć na innym polu rozwoju, nie ma to specjalnego znaczenia. Na ogół tak to się odbywało, że cywilizacja bardziej barbarzyńska chciała skorzystać z owoców wytworzonych przez tych zaawansowanych w rozwoju, narzucić swoje obrzędy i zwyczaje. Ci bardziej zaawansowani, nie bardzo chcieli podzielić się owocami, nie za darmo, a już z całą pewnością nie chcieli przyjmować obcych obyczajów. Życie według własnej modły jest bardzo absorbujące i na ogół wygodne. Następował w ślad za tym konfliktem, konflikt militarny.

Teraz mamy jakąś taką dziwną sytuację, że do cywilizacji europejskiej przybyli obcy przybysze. Chcą skorzystać z owoców przez nas wytworzonych i oczekują, że będziemy poddawać się ich zwyczajom. Nie chcą wprawdzie od nas garnka ze złotem, chcą żyć za darmo na tzw. socjalu, ale i pieniądz dzisiaj jest inaczej rozumiany. Chcą abyśmy poddawali się ich obyczajom, nie będę opisywał ich ze szczegółami. Sytuacja jest dziwna, bo zamiast dać im odpór, zebrać wojska i przepędzić tam skąd tu przybyli. Nasi władcy świeccy i duchowi nauczyciele mówią przyjmijmy ich, dajmy im co tylko chcą, to nasz obowiązek, oni tacy pokrzywdzeni. Jest biblijna zasada, że nie wolno wierzyć każdemu słowu, a własne posunięcie trzeba rozważać. Innymi słowy: fakt, że ktoś coś mówi nie sprawia, że jego słowa są prawdą.

Nie możemy budzić się rano i szukać odpowiedzi na pytanie kogo dzisiaj zamordowali przybysze krzycząc wojenne zawołanie Allach Akbar. Ten stan dowodzi naszej mentalnej klęski i trwania w stanie jakieś bliżej niezdefiniowanej postawy wyczekiwania na to kiedy przejść do obrony, w sytuacji gdy wokoło miasto już podpalone. Wojna już trwa, a nasi władcy niestety nie zdają sobie chyba z tego sprawy. To wojna inna niż poprzednie. Jak widać na co dzień, nie przetaczają się po europejskich drogach kolumny pancerne. Łatwo przez to można dać się oszukać, że jednak mamy stan pokoju. To wojna wydana przez podstępnych ludzi cywilnej ludności Europy. W tej wojnie nie da się pokonać wroga strzelając z dział i wyrzucając bomby nad okopami wroga. Wróg jest niewidzialny, pojawia się na moment, często w pojedynkę. Nie ma pozycji wroga, nie wiadomo do kogo wojsko ma oddawać celne strzały.

To sprawia, że musimy przybrać inne formy walki i obrony, odpowiednie do sposobu prowadzonej z nami wojny. To wojna z cywilami, co znaczy, że cywilny mieszkaniec musi być przygotowany. Cywil przygotowany, to cywil nauczony strzelać, posiadający broń palną, mający instrumenty prawne pozwalające mu na nieskrępowane działanie. To wszystko jest w zasięgu ręki. Prawo do broni, powinność szkolenia na strzelnicy, zmiana prawa do obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności. Tylko tyle i zarazem aż tyle, bo to wielki krok wiary. Wciąż rekruta mamy, cywilnych mieszkańców Europy jest więcej niż tych co stanowią dla nas zagrożenie. Problem tylko dzisiaj jest taki, że na naszą niekorzyść bilans ofiar jest jak jeden do setki…

Wesprzyj miejsce gdzie pisze się politycznie niepoprawnie, wesprzyj Fundację Trybun.org.pl

 • KrzysieG

  ad vocem – polecam ksiązki na temat politycznego islamu dr Billa Warnera, jedna jest już dostępna nawet po polsku. Autor otwiera przed czytelnikiem zawiłe meandry politycznego islamu. Śmiem postawić tezę, że każdy Europejczyk powinien je przeczytać i zdobyć podstawową wiedzę, która może pomóc w nieuniknionym starciu z islamem.

 • Filip Jan Powstaniec

  Ciężko będzie określić rodzaj upośledzenia jakie występuje u zwolenników przyjmowania uchodźców muzułmańskich, gdyż nauka nie spotkała się jeszcze z takimi przypadkami skrajnego debilizmu.
  Nie wiem jak nazwać ludzi którzy widząc, że obcy których tak serdecznie witają, rujnują ich ojczyzny, mordują ich rodaków i czekają jak na mannę z nieba na apartamenty i pieniądze które będą z naszych kieszeni.
  Ich zachowanie przypomina dyskusję z kanibalem podczas kolacji na której jesteśmy główną atrakcją kulinarną.
  Ślepi na własną krzywdę i głusi na argumenty, że na końcu tej rzeźni nie czeka ich kolacja, oni będą kolacją.
  Ręce mi opadają , bo w razie czego będzie się trzeba również i za nich bić.

  • marwin

   Śmiem twierdzić, że to nie jest skrajny debilizm. Wg stopniowania zaawansowania upośledzenia umysłowego to już jest idiotyzm. Debilizm to lekkie upośledzenie, idiotyzm skrajne. Choć w naszym języku utarło się, że jest odwrotnie.

   • Filip Jan Powstaniec

    Sam widzisz że ciężko to sklasyfikować 😉

    • vilas

     to się da łatwo sklasyfikować
     tylko trzeba przestać odrzucać “teorie spiskowe”

     dopóki się nie wierzy w “teorie spiskowe” – dopóty rzeczy nie grają i wydają się sprzeczne z logiką

     jak się założy że czyimś celem jest zniszczenie cywilizacji białego człowieka i osiągnięć białego człowieka, demokracji , chrześcijaństwa (mówię to jako antyklerykał i ateista) itd.
     to nagle wszystko zaczyna do siebie pasować

     być może też celem jest “wyzwolenie Europy” przez Putina
     być może naziści z 4 Rzeszy chcą wskrzeszenia i potrzebują masową nienawiść rasowo-etniczną po to by lud ich wybrał i by powrócili (potrzebują wojny domowej w europie miedzy białym a nie białymi)

  • Mariusz Koźniewski

   Zacytuję klasyka: Europę zżera Bakteria Karola Marksa. Trafne określenie Maxa Kolonko na obowiązującą poprawność polityczną, czyli głupotę eurokratów.

 • PK

  Tak to niestety wygląda. Problem w tym, że łaskawie nam panujący zdają się nie dostrzegać problemu, mimo kolejnych zdarzeń, do których dochodzi w Europie.
  Może oni, schowani za armią uzbrojonych ochroniarzy, czują się bezpiecznie, ale co mamy powiedzieć my, zwykli obywatele?

  • vilas

   zdają sobie sprawa, tylko ich celem jest zniszczenie nas

 • ShachMaT

  W historii już conajmniej dwa razy wystąpiła sytuacja gdzie najeźdźca dostał to co chciał, bo wielcy politycy myśleli: “Naje się do syta, a resztę zostawi”. I nie stało się tak. Brał więcej i więcej, i nadal było mu mało.

  W czasach gdy jesteśmy mordowani i okaleczani przez agresora pozostającego w cieniu, wmawia się nam, że jesteśmy bezpieczni. Na publicznych forach (facebook, witryny gazet, etc.) nawet się nie wypowiadam. Zakrzyczą mnie ślepcy myślący, że co polityk powie to prawda, albo przekonanych, że jesteśmy mało ciekawym celem ataków. ŚDM tuż, tuż. Czekam niecierpliwie.

  • vilas

   nie jest tak, to nie jest ani głupota ani przypadek ani naiwność co wyprawiają możni tego świata

 • AndrzejW

  Turczyn na Prezydenta!

  I piszę to jak najbardziej poważnie.
  Trzeba nam na eksponowanych stanowiskach ludzi jasno definiujących stan Państwa, Europy, naszej cywilizacji i umiejących wskazać rozwiązanie, do którego powinniśmy dążyć.
  Zgłaszam się za trY lata do zbierania podpisów.

  • Trzeba nam króla z silnym kręgosłupem moralnym, patriotę, narodowca i katolika!
   I oczywiście takiego, co odpowiednio poluzuje i upowszechni prawo do broni.

 • Pingback: Kolejne akty terroru pokazują, że pilnie trzeba w Polsce zmienić zasady dostępu do broni. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Czechy: mężczyzna biegał z nożem po mieście, wykrzykując „Allahu Akbar!” | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Szef FBI ostrzega przed napływem dżihadystów i ich atakami. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Czas ucieka, a zamachowcy do Polski się zbliżają, geografia Europy tego dowodzi. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Mariusz Błaszczak plecie, w obliczu wzmożenia islamskiego terroru, cały czas te same głupoty. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Jak wygrać wojnę hybrydową z Rosją? | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Islamski zamach terrorystyczny w Jerozolimie. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Tytuły doniesień medialnych dowodzą, że już trwa wojna w Europie. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Państwo islamskie wzywa „samotne wilki” do wzmożenia ataków w Europie | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Wojskowe patrole we Francji interweniują wyłącznie w obronie własnej... | Andrzej Turczyn()