Adam Suliga nowym Prezesem Fabryki Broni.

1 sierpnia 2016 roku Adam Suliga został powołany na stanowisko prezesa zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Kluczowymi wyzwaniami, jakie stoją przed nowym prezesem jest zwiększenie mocy produkcyjnych Fabryki w celu zabezpieczenia realizacji zamówień zarówno na potrzeby Sił Zbrojnych, jak również zamówień pochodzących z rynków zagranicznych oraz rynku cywilnego. Niezwykle istotnym zadaniem będzie wprowadzenie na uzbrojenie nowych produktów wojskowych, a także przygotowanie nowej oferty na rynki cywilne.

Adam Suliga jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów menedżerskich z zakresu zarządzania, a także podyplomowych studiów z zakresu ochrony środowiska. Od początku pracy zawodowej związany z energetyką i mechaniką. W latach 1984-1993 pracował jako inżynier w radomskich i kieleckich zakładach energetycznych, pełniąc m.in. funkcje programisty pracy systemów elektroenergetycznych oraz projektanta linii elektroenergetycznych; w Lipsku i Berlinie w Niemczech również pracował w obszarze inwestycji elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. W latach 1994-2006 specjalizował się w zakresie zarządzania jakością w firmach produkcyjnych i usługowych. Doświadczenie w zarządzaniu, w tym w zarządzaniu inwestycjami proekologicznymi zdobywał w latach 2007 – 2015, pracując na stanowisku wiceprezesa zarządu spółki komunalnej, gdzie nadzorował budowę nowoczesnego zakładu (wraz z wykorzystaniem funduszy europejskich), a także dbał o rozwój i funkcjonowanie w najwyższych standardach.

(źródło fabrykabroni.pl)

Komunikat prasowy: 

Download (PDF, 297KB)


Krótki komentarz. W komunikacie prasowym jaki powyżej cytuję, pojawia się nawiązanie do rynku cywilnego. W kwietniu informowałem, że Polska Grupa Zbrojeniowa zmierza w dobrym kierunku, bowiem w nowej strategii rozwoju grupy poczyniono stwierdzenie: czynnikiem stabilizującym w okresie między cyklami dostaw uzbrojenia ma być produkcja cywilna. W to pojęcie wchodzi choćby większa aktywność np. producentów broni strzeleckiej czy amunicji, dla których cywilni odbiorcy mogliby być zarazem doskonałymi recenzentami najnowszych konstrukcji”. Moim zdaniem i jednoznacznie tendencja została potwierdzona przy okazji wyboru nowego prezesa Fabryki Broni. Czas pokaże jak to będzie wyglądało w praktyce.

Wykorzystując fakt zmiany Prezesa od razu podjąłem, jako prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, próbę umówienia się na spotkanie. Z poprzednim prezesem spotkanie było utrudnione, zobaczymy jak nowy prezes Fabryki Broni będzie otwarty na organizacje społeczne.

mail40816.to.FB.radom

 

 • Krzysztof Jabłoński

  Takich działań oczekuję od prezesa ROMB. Dobry ruch.

 • Robert N

  ciekawe co z tego wyjdzie

 • Bartosz Skowroński

  Bliższa współpraca na pewno wyjdzie na dobre obu stronom. Może da się wrócić do tematu wykorzystania zarysu MSBS-a i RaGun-a jako loga/grafiki ROMB-u. Pożyjemy zobaczymy co będzie. Jestem pozytywnie nastawiony.

 • Andrzej Turczyn

  Poszło też pismo drogą tradycyjną pocztową.

 • max-bit

  To ja proponuję raz jeszcze przeczytać :

  “Adam Suliga jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów menedżerskich z zakresu zarządzania, a także podyplomowych studiów z zakresu ochrony środowiska. Od początku pracy zawodowej związany z energetyką i mechaniką. W latach 1984-1993 pracował jako inżynier w radomskich i kieleckich zakładach energetycznych, pełniąc m.in. funkcje programisty pracy systemów elektroenergetycznych oraz projektanta linii elektroenergetycznych; w Lipsku i Berlinie w Niemczech również pracował w obszarze inwestycji elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. W latach 1994-2006 specjalizował się w zakresie zarządzania jakością w firmach produkcyjnych i usługowych. Doświadczenie w zarządzaniu, w tym w zarządzaniu inwestycjami proekologicznymi zdobywał w latach 2007 – 2015, pracując na stanowisku wiceprezesa zarządu spółki komunalnej, gdzie nadzorował budowę nowoczesnego zakładu (wraz z wykorzystaniem funduszy europejskich), a także dbał o rozwój i funkcjonowanie w najwyższych standardach”

  Jak to powiedział major Wołczyk w jednym odcinku “07 zgłoś się” Anglicy w takich przypadkach powiadają “NO comments”

  Ende

  PS
  Widzę Panie Andrzeju ze stosuje Pan zasadę “nadzieja umiera ostatnia”.
  Ale trzy plusy, za wiarę, nadzieję i upartość.

  • Robert N

   Powiem tak: tylko dzięki takim ludziom którzy jeszcze mają wiarę, nadzieję i właśnie ten upór jest ciągle szansa, że coś może się zmienić. Całe szczęście dla nas “wątpiących”, że jeszcze tacy są 🙂

 • Maciek Mazan

  FB podczas tegorocznych targów “Eurosatory” zapowiedziała, że nie planują produkowania czegokolwiek na rynek cywilny. Zresztą, z czym do ludzi? Z tą jedną kuźniarką?
  Dobrze, że nowy prezes planuje zwiekszyć moce produkcyjne. Ale źle będzie, jeżeli zaplanuje je tylko z myślą o MON i Policji.

 • Pingback: Spotkanie przedstawicieli ROMB z panem Adamem Suliga, nowym prezesem Fabryki Broni „Łucznik” Radom. | Andrzej Turczyn()